Par Skanstes tramvaju interesi izrāda arī Saeimas deputāti; Rīga var palikt bez ES naudas

Ar stundu ilgo Eiropas lietu komisijas sēdi trešdien, 11.janvārī, bija par maz, lai Saeimas deputāti iztaujātu visus uzaicinātos saistībā ar Rīgas domes plāniem par gandrīz simt miljoniem eiro izbūvēt jaunu tramvaja līniju Skanstes apkaimes virzienā. 

Komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne no «Vienotības» uzsver, ka Rīgai šajā jautājumā nav bijusi pietiekama komunikācija ar sabiedrību.

Rīgas domes pārstāvji deputātiem vēlreiz apliecināja, ka jaunā tramvaja līnija neizies ārpus Senču ielas gabarītiem un kapus neskars. Taču bez argumentētām atbildēm palika jautājumi, vai izvēlētais maršruts ir pareizākais un vai tiešām pēc tramvaja ierīkošanas Skanstē radīsies 40 000 jaunu darbavietu un 20 000 jaunu pastāvīgo iedzīvotāju.

Tikmēr Centrālās finanšu un līgumu aģentūras direktore Anita Krūmiņa skaidroja, kādēļ «Rīgas satiksmei» tramvaja projektu likts pārstrādāt.

“Mēs esam norādījuši uz vairākiem riskiem, kas saistīti ar šī tramvaja maršruta atrašanos valsts kultūras pieminekļa tuvumā un to, kāda ir ietekme un kādas ir prasības tieši attiecībā uz būvprojekta saskaņošanu šajā rajonā,” norādīja Krūmiņa.

“Šie riski mūsu izpratnē projekta pieteikumā sākotnēji nebija pietiekami pārdomāti un atrunāti projekta iesniegumā, kā tie varētu ietekmēt plānoto projekta ieviešanas grafiku. Un tādēļ ir izvirzīti nosacījumi, ka līdz 20.februārim “Rīgas satiksmei” projekts ir vēlreiz jāpārstrādā, jāizanalizē kopā ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju, kādi varētu būt riski tieši attiecībā uz būvprojekta saskaņošanu, trases saskaņošanu, vai ir jau šobrīd paredzami kādi šķēršļi,  ņemot vērā inspekcijas neseno atzinumu par to, ka trase ir veidojama tikai Senču ielas gabarītos,” skaidroja Krūmiņa.

CFLA pārstāve Anita Krūmiņa: Kādēļ Skanstes tramvaja projektu likts pārstrādāt

  “Ja šie nosacījumi netiek izpildīti vai vēl joprojām trūkst tādu būtisku risku izvērtējumu vai reālu pasākumu riska mazināšanai, tad Centrālajai finanšu un līgumu aģentūrai saskaņā ar Eiropas Savienības fondu likumu ir iespējas vēlreiz izvirzīt šos nosacījumus, ja otrajā piegājienā vēl joprojām projekts kādam no kritērijiem neatbilst, tad šī te projekta ideja noraidāma,” pauda Krūmiņa.

  Jau ziņots, ka, neraugoties uz Centrālās finanšu un līgumu aģentūras lūgumu precizēt vairākus jautājumus iesniegtajā projektā par Skanstes tramvaja līnijas būvniecību, “Rīgas satiksmē” pauž pārliecību, ka ieceres realizēšanu tas neapturēs. Bažas galvenokārt saistītas ar risku izvērtējumu kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanai, un “Rīgas satiksme” esot gatava piemēroties.

  Rīgas domes iecerētā jaunā tramvaja līnija sāksies pie Krišjāņa Barona un Pērnavas ielas krustojuma un tālāk, virzienā uz ziemeļiem, sasniegs Skanstes ielu. Iepriekš tika pieļauts, ka daļu maršruta varētu būvēt cauri Lielajiem kapiem, kas izraisīja lielu iedzīvotāju sašutumu.  Vēlāk Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija nostiprinājusi Lielo kapu aizsargājamo robežu līdz pat Senču ielas ietvei. Tas nozīmē, ka jaunā tramvaja līnija nedrīkstēs pārsniegt esošās ielas robežas.

  Vērienīgā projekta kopējais attiecināmais finansējums ir nepilni 113 miljoni eiro. No šīs summas 96 miljoni eiro iecerēti no Kohēzijas fonda, savukārt pārējā daļa – vismaz nepilni 17 miljoni eiro - būs nacionālais finansējums, ieskaitot pašvaldību līdzekļus. 

  7 komentāri
  Margarēta
  Mums neko nevajag. Ja nu vienīgi kādu mūzēju, kādu glaunu koncertzāli un daudzus, daudzus 100gades pasākumus, tai skaitā pie aizmukušajiem latviešiem ārzemēs, kam tērēs 6 miljonus. Tikai kaut kādiem pūt-un-palaid-trallā-lā ārzemēs 100gadu sakarā tērēs trešo daļu no Latvijas ieguldījuma šai tramvajā. Tramvaju uzcels un to lietos paaudzes, kamēr 60 miljonus notrimpelēs, nodzers rautos, izčurās un pēc tam varēs sūkāt īkšķi un stumdīties pa sastrēgumiem izdangātās ielās ar noplukušām mājām.
  Jaapsis
  Ir gan stulbas tās latviskās partijas. 2013.gadā pārtrauca no valsts budžeta kompensēt Rīgas satiksmei visu Latvijas cilvēku lētākai pārvadāšanu Latvijas galvaspilsētā, tagad sava stulbuma dēļ noraks par ES naudu finansēto Skanstes tramvaju. Tas izskatās pēc tā paša stulbuma, kad repšē 2009.gadā brauca uz PB, lai lūgtu ierakstīt, ka Latvijā jāsamazina algas, pensijas un dievs vien zin, ko vēl viņš lūdza. Un šobrīd viss tas tiek darīt, lai ieriebtu Ušakovam un protams savējiem, kas dzīvo Rīgā. Un tādi nožēlojami politiķi grib pārvaldīt Rīgu.
  Jēpīte
  Protams, stulbas partijas. Visas :D Bet sponsorēt mērgļus, kas sēž Rīgas satiksmē un saka, ka busus mazgā ar super dārgo nanoūdeni, no valsts naudas arī nedaudz stulbi :D Un kas par to, ka ES nauda? Tad jau var izšķērdēt? Uzsaukt ierēdņiem ballīti? Vienalga priekš Ušakova vai letiņiem - vai tiešām mums vajag vēl vienu "zelta tiltu"? Par kapiem - neticu, ka kādam tas nekoptais pusparks tā īsti ir vajadzīgs. Bet tāpat arī nevajag tramvaju uz nekurieni pa 100 mio... Vienalga, kurš un no kurienes šo projektu bīda.
  Ddd
  Interese, protams, ir milzīga. Jo redzot lepnos projektus Rīgā ir 100% skaidrs, ka vismaz pāris villas kādam naudas maisam Spānijā siltumā, pie jūras ir jānopelna, citādi labas un progresīvas lietas nekustās mums. Ja neviens negūst labumu sev, tāds projekts ir nolemts uzreiz, pašā saknē, iemin dubļos. Jo ja nav konkrēta labuma kādam makā vismaz ar 5 nullēm, tad nekādu naudu valsts budžetos neatradīs. A ja visu "sakārtos", tad uzreiz, lūdzu fondi visi vaļā, viss strādā, nekādu problēmu, mainās uzreiz prioritātes.
  Dzika
  Nu re-bet naudas nav....Pagaidam pilnigi nevajadziga tramvaja linijai ir...
  Hugo
  Latvijai jau ir dzelzcela savienojums ar krieviju ,pa kuru var atbraukt putina un kadirova islamisti bet vajag vel uz berlini ,lai putina sabiedrotie islamisti var atbraukt no turienes. Kremla naciki loti cer ,ka islamistu sabiedrotie palidzes viniem iekarot eiropu !
  Hugo
  Latvijai nevajag nekadu tramvaju ! Pieprasam dzelzcelu uz berlinu lai varetu veiksmigi parvietot islamistus uz latviju !
  Pievienot komentāru
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie

  Populārākie
  Interesanti