Paplašina ĀCM zonu un ārkārtas situāciju pagarina par trim mēnešiem

Piesardzības pasākumi pret Āfrikas cūku mēra izplatību turpmāk notiks vēl 17 novados, tādējādi paplašinot ārkārtas teritorijas zonu. Turklāt ārkārtas situācija novados, kuros tā ir ieviesta, tiek pagarināta par trim mēnešiem līdz 1.janvārim, otrdien nolēma valdība.

Par to liecina Ministru kabineta mājaslapā pieejamā informācija.

Zemkopības ministrijas dokumentos norādīts, ka Āfrikas cūku mēris turpina izplatīties, tāpēc ir nepieciešams novērot situāciju arī novados, kas atrodas blakus tām teritorijām, kur ārkārtas zona jau iepriekš bija ieviesta.

Turpmāk ārkārtas situācijas teritoriju vidū ir arī Aizkraukles, Ikšķiles, Inčukalna, Jaunjelgavas,  Ķeguma, Krimuldas, Lielvārdes, Līgatnes, Limbažu, Mālpils, Neretas, Ogres, Pārgaujas, Ropažu, Salacgrīvas, Sējas, Siguldas, Skrīveru, Vecumnieku novadi.

Līdz šim par ārkārtas zonu bija atzīti Aknīstes, Amatas, Cesvaines, Cēsu, Ērgļu, Gulbenes, Ilūkstes, Jaunpiebalgas, Jēkabpils, Kokneses, Krustpils, Līvānu, Lubānas, Madonas, Pļaviņu, Salas, Varakļānu, Vārkavas, Vecpiebalgas, Viesītes un Viļānu novados.

Ārkārtas situācija iepriekš noteikta arī Ogres novada Krapes, Ķeipenes, Madlienas, Mazozolu, Meņģeles un Taurupes pagastos, Jaunjelgavas novada Seces, Staburaga un Sunākstes pagastos, kā arī Daugavpilī, Rēzeknē, Valmierā un Jēkabpilī.

Jau ziņots, ka Āfrikas cūku mēris Latvijā pirmoreiz tika konstatēts 26.jūnijā trim mežacūkām netālu no Baltkrievijas robežas. Visās Āfrikas cūku mēra skartajās teritorijās cūkas iznīcinās saimniecībās, kuras nepilda biodrošības prasības. Cietušās saimniecības saņems kompensācijas.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Jaunākie

Populārākie
Interesanti