Negaisa laikā vairāki cilvēki guvuši traumas; lieli postījumi Saulkrastos

Spēcīgā vēja dēļ Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam divos gadījumos sestdien, 12. augustā, nācās steigties palīgā cilvēkiem, kuriem uzgāzās koks. Savukārt ugunsdzēsēji glābēji saistībā ar negaisa radītajiem postījumiem saņēmuši vairāk nekā 190 izsaukumu. Lielākoties tie saistīti ar pāri ceļa braucamajai daļai pārkritušiem kokiem. Visvairāk postījumu spēcīgais vējš radījis Rīgā un Rīgas reģionā. Apmēram 6000 uzņēmuma „Sadales tīkls” klientu svētdienas pusdienā bija elektroapgādes traucējumi.

Negaisa laikā bijuši divi gadījumi, kad cilvēkiem virsū uzkritis koks. Rīgā cietuši divi cilvēki. Savukārt citā gadījumā Vidzemē mašīnai virsū uzkritusi koka galotne,

stāsta Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Inga Vītola.

Negaisa laikā vairāki cilvēki guvuši traumas; daudziem aizvien nav elektroapgādes Annija Petrova
  „Sieviete un vīrietis cietis. Vīrietis ir guvis kājas lūzumu un sieviete galvas traumu," sacīja Vītola. "Abi nogādāti slimnīcā. Vēl kādā gadījumā vējainā laikā Vidzemes reģionā mašīnai kritusi virsū koka galotne un šajā gadījumā sieviete guvusi galvas traumu un arī aizdomas par mugurkaula traumu. No mašīnas palīdzējuši izkļūt apkārtējie un slimnīcā nogādāta stabilā stāvoklī," pauda "ātrās palīdzības" pārstāve Vītola.

  Sociālajos medijos cilvēki aktīvi dalījušies ar fotogrāfijām, kurās redzami lieli krusas-graudi un pāri ceļam nogāzušies koki. Bijuši vairāki gadījumi, kad iedzīvotāji saviem spēkiem sazāģējuši pāri ceļa braucamajai daļai nogāzušos kokus, norāda Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.

  Aizvadītajā dienā dienests saņēmis vairāk nekā 190 izsaukumu. „Lielākoties tie bija izsaukumi par to, ka koki ir nokrituši pāri ceļa braucamajām daļām,” uzsver dienesta pārstāve Inta Šaboha.

  Viņa teic, ka saņemti arī izsaukumi par nolūzušiem kokiem uz mašīnām, ēku tuvumā vai uz tām, kā arī uz elektrības vai apgaismes vadiem.

  „Vislielākos postījumus spēcīgais vējš radīja tieši Rīgā un tās apkārtnē, no kurienes mēs saņēmām vairāk nekā 80 izsaukumu.

  Pēc tam otrajā vietā jau bija Vidzeme. Vienā gadījumā varam pieminēt, ka tie nebija vienkārši atsevišķi augoši koki, jo bija arī izsaukumi par to, ka ir vienā vietā nolūzuši 13 koki pēc kārtas. Arī šorīt vēl turpinām saņemt izsaukumus saistībā ar negaisa radītajiem postījumiem, tāpēc iedzīvotājus aicinām tajos gadījumos, ja viņi redz nolūzušus kokus, pārrautus vadus vai kādu citu avāriju, nekavējoties zvanīt ugunsdzēsējiem glābējiem pa tālruni 112," pauž Šaboha.

  Lielākos elektrotīklu bojājumus pērkona negaiss izraisīja Latvijas centrālajā, Ziemeļu un Ziemeļaustrumu daļā. Uzņēmuma „Sadales tīkls” pārstāve Tatjana Smirnova stāsta, ka pārsvarā tie bijuši lokāla rakstura un tos izraisījis zibens ar spēcīgām vēja brāzmām, iesperot elektroiekārtās, elektrolīniju balstos. „Kā arī vietām gaisvadu elektrolīnijās ir iegāzti koki, kuri pārrāva elektrolīniju vadus," saka Smirnova.

  Nakts laikā elektroapgādi atjaunoja vairāk nekā 15 000 klientu. Šobrīd norit darbs pie tehniski sarežģītākajiem elektrotīklu bojājumiem.

  „Tas ir vietās, kur vairākos posmos sarauti elektrolīniju vadi, nogāzti un bojāti balsti, kā arī elektrolīniju vados ir iegāzti koki," norāda Smirnova. "Šobrīd [uz pulksten 11.00] elektroapgādes traucējumi vēl ir aptuveni 6000 klientu. Šodien vēl negaisa skartajos novados iedzīvotājiem ir iespējami elektroapgādes traucējumi, kuri ir saistīti ar šo bojāto elektrolīniju posmu pilnīgu sakārtošanu, jo elektrolīniju atjaunošana ir laikietilpīga un sarežģīta. Tādēļ darbiniekiem nepieciešams atslēgt papildu elektrolīniju posmus. Bet tiklīdz kāds no bojājumiem tiek novērsts, elektroapgāde tiek atjaunota plašākam klientu lokam," saka Smirnova.

  VUGD jau sestdienas vakarā devās palīgā, lai attīrītu Saulkrastu galvenās iela, taču mazākās ielas vēl pilnas ar lūzušiem kokiem. Krītošie koki vakar arī uz laiku pilnībā nobloķēja dzelzceļa satiksmi starp Saulkrastiem un Rīgu.  Saulkrastu domes priekšsēdētāja vietnieks Bruno Veide telefonsarunā ar Latvijas Televīziju sacīja, ka pirmdien tiks sasaukta domes sapulce, lai noskaidrotu vai un kāda palīdzība nepieciešama negaisa seku likvidēšanā.

  Ziņas par atsevišķiem postījumiem pienāk arī no citām pašvaldībām, tāpēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija nepieciešamības gadījumā sniegs atbalstu pašvaldībām negaisa radīto postījumu segšanai,  lūdzot finansiālu atbalstu Ministru kabinetā.

  Ja kāds pamana bīstamu situāciju elektrotīklu tuvumā, piemēram, elektrolīnijas vados ir nogāzies koks vai vados ieķērušies koku zari, „Sadales tīkls” aicina netuvoties šai vietai un zvanīt uz bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404.

  Ziņots, ka sestdienas pievakarē un vakarā visā Latvijā bija stiprs negaiss, kurā laikā bija ne tikai lietus, bet arī stiprs vējš un krusa.

  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti