Mediķu arodbiedrība cer: Finansējums nozarei augs arī pēcvēlēšanu gados

Nākamgad paredzēts būtiski palielināt finansējumu veselības aprūpes nozarei, bet Finanšu ministrijas redzējums par budžetu vidējā termiņā liecina, ka nākamajos gados finansējuma pieaugums apstājas. Taču mediķi cer uz parlamentu, kas tomēr atbalstīs nozares attīstību arī pēc 2018.gada, Latvijas Radio sacīja Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības vadītājs Valdis Keris.

Veselības aprūpes finansēšanas likumprojektā, ko izskata Saeima, sākumā bija paredzēts, ka veselības nozarei finansējuma pieaugums nevar  būt mazāks par 235,8 miljoniem eiro 2018.gadā, 372,1 miljoniem eiro 2019.gadā un 442 miljoniem eiro 2020.gadā. Tomēr valdības komiteja nolēma konkrētās summas pievienot likumprojekta anotācijai, nevis iekļaut likumā.

Tas izraisīja mediķu arodbiedrības sašutumu un bažas, ka finansējuma pieaugums varētu izpalikt.

Pašlaik likumprojektu apspriež Saeimā, un Keris pauda, ka nākamgad finansējuma pieaugums būs, “tas ir vēlēšanu gads”, bet Finanšu ministrijas piedāvājums tālākajiem gadiem arodbiedrību neapmierina, un ja finansējuma pieaugums pēc tam “apstājas un paliek nākamā gada līmenī, tā būtu vilšanās pacientiem un nozarei”.

Arodbiedrība cer uz deputātu atbalstu, un pagaidām Keris cer, ka deputātu spiediena dēļ Finanšu ministrijai būs sava nostāja jāmaina.

“Ja būs viedokļu sadursmes starp valdību un parlamentu, negribētos domāt par sliktāko, bet nākamajam gadam ziņas ir labas,” piebilda Keris.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti