Dienas ziņas

Rojā rekonstruēts stadions

Dienas ziņas

Liepupes ciema siltumenerģijas cena

Pedagogi iepazīst jaunās tehnoloģijas

Mazajām lauku skolām jaunās tehnoloģijas ir pārāk dārgas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Kamēr skolēni vēl izbauda brīvlaika pēdējās dienas, aptuveni 250 pedagogi gadskārtējā skolu tehnoloģiju ekspozīcijā un konferencē iepazīst nākotnes izaicinājumus. Viens no tiem – būt gataviem apgūt visu jauno un mainīt ierasto stundas plānu. Taču daudzām, it īpaši mazajām lauku skolām iegādāties jaunākās tehnoloģijas esot pārāk dārgi.    

Latvijas skolu tehnoloģiju ekspozīcija jeb LatSTE dzima laikā, kad skolotāji pat datorzinības mācīja pārsvarā teorētiski, bet šodien kopā sanākšana vajadzīga, lai apmainītos idejām un iemācītos savaldīt digitālo cunami.

“Kompetences patiesībā ir vērtības, kurās mēs paši augam un veidojamies un kurās mums ir jāveido mūsu jaunā paaudze, un līdz ar to šī savstarpējā viedokļu apmaiņa ir ļoti svarīga,” uzsvēra Ogres Valsts ģimnāzijas direktore Aina Bērce.

Mūsdienīgi tehnoloģiskie risinājumi paver ļoti plašas iespējas. Izmēģinot 3D pildspalvas, skolotājas jau redz to pielietojumu gan vizuālās mākslas, gan mājturības, gan klases stundās. Turpat blakus robotika, bet mūsdienīgā dabaszinību kabinetā būtu jābūt ne vien drošam aprīkojumam, bet arī interaktīvam, skolēnus ieinteresējošam, pasniegšanas veidam.

“Skolotājam, ja viņš tajā iedziļināsies, būs viegli pienest skolēnam to, ko viņš grib iemācīt. Piemēram, fizikā paātrinājumi vai bioloģiskie kaut kādi rādītāji,” norādīja SIA “Saint-Tech” projektu direktors Māris Zvaigzne.

Tehnoloģijas jau attīstījušās tik tālu, ka pat reizrēķinu var mācīt interaktīvi, turklāt šīs nodarbības laikā skolēni saņems arī attīstībai nepieciešamās kustības.

Apmeklējot atvērtās darbnīcas, pedagogiem acis mirdz, bet svītru iecerēm nereti pārvelk finansiālās iespējas. Firmu pārstāvji atzīst, ka lielākoties moderno aprīkojumu iegādājas tās skolas, kurām izdevies iegūt Eiropas fondu finansējumu, un tas nozīmē, ka plaisa starp lielajām un mazajām skolām pieaug aizvien vairāk.

Auces vidusskolas informātikas skolotājs Frīdis Sarcevičs sacīja – “ja katrā skolā atradīs kaut vienu, kurš to ugunskuru kurinās, tad viss notiks; ja tādi neatradīsies, tām skolām nākotnē visdrīzāk nebūs reālas iespējas izturēt to konkurenci, un būs tā, ka slēgs skolas ciet”.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti