Mārtiņš Krieviņš atstāj Valsts kancelejas direktora amatu

No otrdienas, 21.marta,  Mārtiņš Krieviņš vairs nepildīs Valsts kancelejas direktora pienākumus,  apliecināja premjera Māra Kučinska (Zaļo un zemnieku savienība) preses sekretārs Andrejs Vaivars. 

Krieviņš amatu pamet "pēc abpusējās vienošanās", sacīja Vaivars.

Plašāki komentāri par Krieviņa aiziešanu no direktora amata netiek sniegti. 

“Abas puses ir vienojušās sīkākus komentārus par šo nesniegt,” Latvijas Radio sacīja Vaivars. 

Andrejs Vaivars: Krieviņš atstās Valsts kancelejas direktora amatu

  Līdz jaunā Valsts kancelejas vadītāja iecelšanas šos pienākumus pildīs Valsts kancelejas Juridiskā departamenta vadītāja Inese Gailīte.

  Bijušo Pārresoru koordinācijas centra vadītāju Mārtiņu Krieviņu Valsts kancelejas (VK) direktora amatā valdība apstiprināja 2015.gadā augustā. Krieviņš tajā laikā strādāja ārvalstīs, bet piekrita atgriezties  Latvijā.

  Krieviņa darbība bija saistīta ar Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizāciju (OECD), kur viņš pildīja vecākā padomnieka amata pienākumus stratēģijas, reformu un politikas veidošanas jautājumos.

  Viņš strādājis arī Valsts kancelejā Politikas koordinācijas departamentā, izstrādājot politikas koordinācijas sistēmu, valsts pārvaldes cilvēkresursu politiku, valsts pārvaldes reformu politiku.

  Krieviņš toreiz 2015.gadā paudis, ka darīs visu iespējamo, lai ar laiku Valsts kanceleja kļūtu par "labāko valdības centru Baltijas reģionā".   

  Valsts kancelejas direktora galvenie pienākumi ir Valsts kancelejas darba organizēšana; Ministru kabineta darbības nodrošināšana; valsts pārvaldes un cilvēkresursu attīstības politikas plānošana un īstenošana; ministriju un citu institūciju sadarbības koordinēšana.

  18 komentāri
  lol
  Interesanti, ka cilvēkam pēkšņi rodas vēlme pamest darbu pēc tam, kad viņš pasūtījis tikai korumpantiem tīkamo KNAB vadītāju un piedāvāji efektivizēt valsts pārvaldi, vai ne? Atcerieties šob, kad nākamreiz radīsies vēlme par ZZS balsot
  tantuks
  Zaļzemnieki un citi "nieki" reāli sabijās no iespējamām reālām pārmaiņām savās politiskajās "peļķēs"! Un tad, droši vien, Hūtainais nolēma, ka šo gudro un pārmēru rosīgo jauno cilvēku - nīkulīgo politiķu mīļā miera labad - jātur tālāk no valsts pārvaldes. Ja nu viņam patiesi izdodas to reformēt?! Un Streļķis arī noteikti grib atpakaļ savā "necaursitamajā" amata krēslā. Arī - politiķu miera labad...
  Sarma
  Žēl. Manuprāt viņš tiešām vēlējās padarīt valsts pārvaldi efektīvu. Starptautiskā pieredze tomēr dod plašāku skatu uz lietām. Interesanti, kāpēc tik pēkšņi.
  vtf
  Krieviņš bija viens no retajiem, kas reāli bija apņēmies padarīt valstāpvaldi efektīvāku un mazāk birokrātisku. Viņš ir sakarīgs. Varbūt ies polikā?
  sdghdg
  pieļauju, ka nākamā KNAB vadītāja dēļ. ZZS ievajadzējās t.s. "lielāko kretīnu"...
  Brīnis
  Es brīnos, ka viņam izdevās tik ilgi noturēties, pārāk spēcīgs un sakarīgs kadrs bija. Veiksmi turpmākajā karjerā!
  Nggd
  Par ko vinu apsveikt? Ko konkreti vins ir labu tautai izdarijis? Tiesi ko?
  N-tais funkciju adits
  Ierēdņi ir īsti eksperti savā nozarē - līdz ar to jebkuru auditu iebāzīs maisā un spēs pierādīt, ka funkcija ir absolūti obligāta. Auditori nespēj izvērtēt, cik pārspīlēti, saprātīgi vai nepārspīlēti ieviestas direktīvas.
  Insider...
  Man drusku savādāk izskatās - vairāk pēc latviešu parunas "Tukša muca tālu skan"! Neviens viņam neliedza tās pārmaiņas veikt, bet problēma ir tajā, ka pirms kaut ko deklarēt ir jāizvērtē iespējas to veikt... Konkrēti šai gadījumā pasākums bija jāsāk ar funkciju auditu, lai saprastu, kuras ir nevajadzīgās un/vai dublējošās un tikai pēc tam - pieņemt lēmumu par attiecīgā daudzuma ierēdņu/darbinieku skaita samazināšanu. Mums jau valsts pārvaldē ir bijuši daži personāži, kuru darbības sekas būs vēl ilgi jūtamas - Policijas akadēmija, IT centralizācijas utt. Stāsti par tukšajām vakancēm ir stipri pārspīlēti - varbūt Ieslodzījumu vietu pārvaldē ir tukšas kontrolieru vietas...
  >>Ha!
  Mums ar efektivitāti viss bija kārtībā līdz tika sadomāts veikt voluntārus centralizācijas pasākumus - tagad jau kuro gadu apkarojam sekas... Un jāsaka - jo dziļāk mežā, jo vairāk malkas. Darbinieki, kuri bija zinoši profesionāļi liek atlūgumus galdā...
  Ha!
  >> Insider... Kāpēc Jums nepamēģināt padarīt efektīvu to iestādi, kurā strādājat, ja jau esat tik zinošs? Taču, kā rāda šīs civilizācijas vēstrure, insaideriem nekādas reformas nekad nav vajadzīgas un vienmēr ir labi tā kā ir. Par neaizpildītajām štata nav nekāds pārspīlējums. Par to ne reizi vien ir bijis rakstīts un runāts dažādos medijos, un to negribīgi ir bijušas spiestas publiski atzīt arī atbildīgās amatpersonas.
  Funkcija
  šo funkciju auditu neveiksmīgi muļļā jau gadus 10, nevienam nav izdevies gūt sakarīgu pārskatu, nerunājot nemaz par vēlmi analizēt un grupēt, izstrādāt apvienošanas scenārijus, utt., pat ne starpresoru koordinacijas centram. Jādomā, ka valsts pārvaldē nonāk (ielien) tie iniciatīvas nabagākie, slinkākie un kuslākie darbinieki, kas meklē siltu, stabilu vietiņu ar iespēju iekļauties nesatricināmajā "valsts pārvaldītāju" masā.
  Jānis
  Ar ko jāpiedraud cilvim, lai tas pa kaklu, pa galvu pamestu visus reformu mēģinājumus un, ierāvis asti, bēgtu projām? Ar bitēm? Tagad gaidam, ka knab vadībā atgriezīsies nejauši izmestais? Un valsts pārvalde nevis tiks samazināta par tukšajām 3000 un pilnajām 4000 vietām, bet pieaugs par x tūkstošiem? Kas uzdrošinajās cerēt, ka šai nolādētajā midzenī notiks dajebkādas reformas??
  Juris
  Jāni, nemoci sevi, brauc prom.
  gentle
  jā, ar jebkura veida fizisku izrēķināšanos, līdz pat slepkavībai. Nav nekas jauns bandītu darījumos ar mantojumiem, lielu naudu un varu, bet vai tiešām kancelejas šefs spēj radīt būtisku apdraudējumu šajās jomās? Tik būtisku, ka jāizsviež nekavējoties?
  angry
  ar bitēm - tas ir ar lapsenēm?
  Ha!
  Nu, jā... Ja bija nodomājis novērst nevienlīdzību valsts pārvaldē un likvidēt 7000 štata vietas (tas nekas, ka lielākā daļa no tām bija tukšas vakances), tad jau nekāds cits rezultāts nebija iespējams. Birokrātija drīzāk valsti nolaidīs podā nekā ļaus sevi iegrožot un samazināt.
  A.
  Otrdien gan ir 21.datums. Bet ziņas būtību tas, protams, nemaina.
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti