LNT pārmet LTV autortiesību pārkāpšanu «Rīta Panorāmas» veidošanā

“MTG TV Latvia” (MTG) kanāla “Latvijas Neatkarīgā Televīzija” (LNT) vadība vērsusies tiesā ar prasību pret Latvijas Televīziju (LTV) par autortiesību pārkāpšanu, veidojot raidījumu “Rīta Panorāma”.

Kā paziņojumā medijiem norāda Latvijas Televīzija, LNT esot prasījuši tiesu nodrošināt “Rīta Panorāmas” raidījuma formāta pārtraukšanu un zaudējumu atlīdzības piedzīšanu par negodīgu konkurenci.

LTV vadītājs Ivars Belte gan šādu prasību sauc par „specifisku un nedaudz komisku”, norādot, ka pasaulē pirmais tā dēvētais nacionālais brokastu/ rīta raidījums ir ASV kanāla “NBS” raidījums “Today”, kas ēterā pirmoreiz tika pārraidīts 1952.gada 14.janvārī, un turpmākos 60 gadus bija viens no veiksmīgākajiem rīta raidījumiem. Tā formāts tika atdarināts daudzās citās televīzijās visā pasaulē.

„Paģērējot monopoltiesības uz rīta ziņu raidījumu, LNT lūdz aizsargāt formātu, kurš pirmo reizi televīzijā parādījās būtiski agrāk,” norādīts LTV paziņojumā medijiem.

LTV pieļauj, ka prasība saistīta ar mainīto spēku samēru tirgū – kā liecina pēdējo piecu mēnešu reitingi, LTV1 kļuvis par otro skatītāko kanālu Latvijā, apsteidzot LNT. 

MTG TV un radio vadītāja Latvijā Baiba Zūzena aģentūrai LETA skaidroja, ka lieta tiesā iesniegta, jo uzņēmums saskata autortiesību pārkāpumu un negodīgas konkurences aizlieguma neievērošanu. "Ir izmantots LNT rīta ziņu raidījuma "900 sekundes" formāts, lai izveidotu LTV rīta ziņu raidījuma konceptu "Rīta Panorāma". Pēc LTV darbībām skatītājam rodas iespaids, ka LNT un LTV ir viens un tas pats rīta ziņu raidījums, jo notikusi klaja raidījuma formāta pārņemšana," uzsver Zūzena.

5 komentāri
Uga
Kopš TV3 un LNT ir MTG īpašumā tie ir galīgi garām.
Sims
Izskatās, ka jūk prātā MTG vadība. Tas pat nav smieklīgi, bet skumji
kastrolis
Lai vai kā, bet es dodu priekšroku LTV rīta ziņām. Un tas, ka skatītājiem rodas "iespaids", tas nu tiešām ir, khm, neizteikšos.
edis84
"Pēc LTV darbībām skatītājam rodas iespaids, ka LNT un LTV ir viens un tas pats rīta ziņu raidījums," - Ceri vien... :P Sajaukt nav iespējams. LTV ir daudz foršāk!
ili
Zūzenai galīgi jumts aizbraucis. MTG ir vienkārši smieklīgs
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti