LIZDA sašutusi par ministrijas rīcību RPIVA reorganizācijas lietā

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) ir sašutusi par veidu, kādā Izglītības ministrija virza lēmumu par Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas reorganizāciju, Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” sacīja LIZDA  vadītāja Inga Vanaga.

Diemžēl tā ir kārtējā reize, kad ministrija virza reformu necaurspīdīgi un mēs nevaram gūt pārliecību, ka tās ir pārdomātas, sacīja Vanaga.

Viņa arī pauda, ka arodbiedrības ieskatā ministrija “balansē uz normatīvo aktu neievērošanas robežas”, jo šādi lēmumi būtu jāpaspriež ar nozari, jāizskata Augstākās izglītības padomē un tikai tad jāvirza izskatīšanai valdībā.

Pašlaik arodbiedrība vēlas, lai būtu izveidota darba grupa, kas izstrādātu kritērijus un kārtību augstskolu reorganizācijai, lai visiem būtu zināmi spēles noteikumi, lai tos saprastu gan nozarē strādājošie, gan studenti.

Vanaga arī izsvēra, ka LIZDA iebilst pret procedūru, kas nav caurspīdīga, nevis pret augstskolu reformu kā tādu.  

Jau ziņots, ka Izglītības un zinātnes ministrija nolēmusi līdz šā gada augustam reorganizēt Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmiju, to pievienojot Latvijas Universitātei. Galīgais lēmums gan būs jāpieņem valdībai. Būs vajadzīgs arī Augstākās izglītības padomes atzinums.

Ministrija norāda uz nepieciešamību saglabāt reģionālās filiāles, turklāt tajās iecerēts nodrošināt tādu pašu studiju kvalitāti kā Latvijas Universitātes centrālajā studiju vietā. Savukārt premjers Māris Kučinskis (ZZS) aicināja izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski ("Vienotība") reformas skaidrot jau nākamnedēļ paredzētajā koalīcijas partiju sēdē. 

2 komentāri
skaida
kuru gan tas interesē - poļitruki te vālē un zāģē
ak tā
IZDA sevi būs par likumdevēju iedomājusies. Tikmēr ministrija īsteno savas tiesības un nekā vairāk.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti