Lielvārdes 200 miljonu eiro vekseļa lietā sāk kriminālprocesu

Ģenerālprokuratūra  uzsākusi kriminālprocesu “Lielvārdes vekseļa lietā” jeb  bijušā Lielvārdes mēra Jāņa Āboliņa rīcību, sagatavojot 200 miljonu eiro vekseli ārzonas firmai.

Kriminālprocess nosūtīts to izmeklēšanai Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldei

Ģenerālprokuratūras Personu un valsts tiesību aizsardzības departamentā izskatīts Lielvārdes novada pašvaldības lūgums pārbaudīt Lielvārdes novada tiesību un interešu pārkāpumu saistībā ar bijušā Lielvārdes mēra 2015. gada 24. novembrī parakstīto parādzīmi par 200 miljonu eiro saistībām.

Iesnieguma izskatīšanas rezultātā šī gada 16. martā Ģenerālprokuratūra Ogres rajona tiesai iesniedza prasības pieteikumu par šī darījuma atzīšanu par spēkā neesošu.

Tāpat Ģenerālprokuratūra 17. martā uzsākusi kriminālprocesu pēc noziedzīga nodarījuma pret pazīmēm, kas paredzētas Krimināllikuma XVIII nodaļā -  Noziedzīgi nodarījumi pret īpašumu.

Iepriekš Ģenerālprokuratūra atcēlusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lēmumu nesākt kriminālprocesu saistībā ar bijušā Lielvārdes mēra Jāņa Āboliņa rīcību, sagatavojot 200 miljonu eiro vekseli ārzonas firmai.

2015.gada novembrī  toreizējais Lielvārdes novada domes vadītājs Jānis Āboliņš vienpersoniski Lielvārdes novada pašvaldības vārdā parakstīja „parādzīmi” par 200 miljoniem eiro. Vēlāk pašvaldība vērsās KNAB un Ģenerālprokuratūrā ar prasību izvērtēt Āboliņa rīcības tiesiskumu. 

Pēc gandrīz gadu ilgušas resoriskās pārbaudes KNAB informēja par lēmumu atteikties sākt kriminālprocesu. Lai gan Āboliņš, iespējams, rīkojies neatbilstoši normatīvajos aktos noteiktajām prasībām, taču nav iegūtas ziņas, ka šie pārkāpumi izdarīti ar tiešu nodomu un viņš apzinājies savas darbības kaitīgumu. Turklāt nebija konstatējams būtisks kaitējums valsts varai un pārvaldības kārtībai.

Tomēr Lielvārdes novada domes priekšsēdētājs Imants Balodis norāda, ka pašvaldībai radīti vairāku tūkstošu eiro zaudējumi pārbaužu dēļ, lai pārliecinātos par Āboliņa parakstīto dokumentu iespējamo ietekmi uz pašvaldības finansēm nākotnē. Tāpat gandrīz gadu neesot bijis iespējams saņemt galvojumus pašvaldības teritorijā realizējamiem projektiem.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti