«Lielo kapu draugi» lūdz prezidentu apturēt Skanstes tramvaja projektu

Aktīvistu grupa "Lielo kapu draugi" pirmdien, 14. novembrī, vēstulē aicina Valsts prezidentu Raimondu Vējoni apturēt Skanstes tramvaja projektu, izvērtēt kapu juridisko piederību un nepieļaut Rīgas Lielo kapu teritorijas nodošanu Rīgas domes pārziņā. 

Viens no grupas dalībniekiem Mārtiņš Vāveris norāda: ja Rīgas Lielo kapu teritorija no Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) nonāktu Rīgas domes īpašumā, tad pašvaldībai būtu lielāka rīcības brīvība attiecība uz šo zemes gabalu.

"Pagaidām zemes gabals pieder Luterāņu baznīcai. Līdz ar to tur ir jāsaskaņo gan ar baznīcu, gan ar domi, gan ar [Valsts] kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju. Ja kapi nonāk domes īpašumā, tad attiecīgi viņiem ir nedaudz brīvākas rokas," sprieda Vāveris.

Tikmēr Rīgas domes Īpašumu departamenta direktors Oļegs Burovs aģentūrai LETA sacījis, ka Rīgas dome līdz gada beigām no LELB plāno atpirkt Lielo kapu teritoriju, kā arī Jēkaba kapu teritoriju.

Viņš pauda, ka īpašumi no LELB tiks atpirkti par tirgus vērtību. Publiski konkrēto summu Rīgas pašvaldība nosauks tad, kad to apstiprinās LELB un Rīgas domes Īpašumu pirkšanas komisija, kuras sēde varētu notikt 5. decembrī. Kopā tiks atpirkta aptuveni 26 hektāru teritorija.

Jau ziņots, ka Rīgas domes iecerētā  jaunā tramvaja līnija sāksies pie Krišjāņa Barona un Pērnavas ielas krustojuma un tālāk, virzienā uz ziemeļiem, sasniegs Skanstes ielu. Iepriekš pieļauts, ka daļu maršruta varētu būvēt cauri kapiem, kas izraisīja lielu iedzīvotāju sašutumu.  

Iesaistījās arī pašvaldības uzraugošā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), kas paziņoja - Skanstes tramvaja izbūves iecerei ir vajadzīga publiskā apspriešana, kas lieks šķēršļus Rīgas domes sākotnējiem plāniem virzīt projektu bez sabiedrības viedokļa uzklausīšanas. 

Kultūras ministre Dace Melbārde (Nacionālā apvienība) pēc tikšanās ar Rīgas domes un baznīcas vadību pagājušajā nedēļā norādīja, ka Skanstes tramvaja līniju nebūvēs Lielo kapu teritorijā. Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (“Saskaņa”) uzsvēra, ka Skanstes tramvaja līnijas projektētājiem uzdots izstrādāt maršrutu tā, lai neaizskartu nevienu apbedījumu.

8 komentāri
Apnikusi jau tie mutes bajāri - desmitiem gadu pilnīgi pie pakaļas viņiem tie bomžu piemēslotie un urlu pilnie kapi bija, a tagad, kad iespēja medijos pagozēties, pamodušies redz. Lai taču aizverās.
ewa
Kas vainīgs, ka kapličas pilnas ar mēsliem? Varbūt LLL-veidīgie arī samēsloja?!
nika
Bet par mirtīgām atliekam braukāt svētību nenesīs nevienam..Būs daudz nelaimes..
LLL
Varbūt šie lielie draugi varētu ne tikai bļaut , bet arī kaut nedaudz sakopt šos kapus, kuri ir aizauguši un kapličas pilnas ar mēsliem?
Guga
pREZIDENTU viņi lūdz.. :D:D:D smiekli nāk-goda vārds..
Guga
Kāda tad tam teikšana ir ??! Ušaku lūdzat! Tam i daudz lielāka teikšana ;)
Akl, naivie -
kāda krievam rūpe par vācu kapiem?!
juris
Bet kāpēc tad latvieši līdz šim nekādu rūpi nebija izrādījuši, ko?
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti