Lielajā talkā reiz sakoptas vietas atkal piegružotas

Gadu no gada vāc, gadu no gada – atkal piemēslo! Tāda ir skaudrā patiesība par daudzām vietām, kas Lielajā talkā sakoptas iepriekšējos gados. Taču ir aktīvi apkārtnes iedzīvotāji, kas negrasās padoties.

Talkas koordinators Bolderājas karjerā Oļegs Saļins vienu vietu Lielajai talkai pieteicis jau trešo gadu un ar nožēlu secina – atkal piegružots.

"Es arī sāku pirms trim gadiem vākt, jo gribas, lai apkārt būtu tīrāks, patīkamāks. Gribētos jau, protams, lai cilvēki vienkārši nemēslo. Tas kaut kā neizdodas. Tāpēc mēs katru pavasari vienmēr atkal redzam atkritumus," stāsta Lielās talkas dalībnieks Aleksandrs Radjuks

Taču plinti krūmos mest viņi negrasās. "Ja neko nedarīs, tad būs vēl sliktāk. Mēs varam mazliet padarīt tīrāku Latviju un savu pilsētu," teica Oļegs Saļins.

Viņam bieži līdzi nāk meita, kurai dauzīties pie dabas acīmredzami patīk, un gribas, lai tas notiek tīrā apkārtnē. Bolderājas karjeru Oļegs un Aleksandrs iemīļojuši, jo ir “roņi” – visu cauru gadu ik svētdienas rītu skrien šurp peldēt. Sporto mežā. 

"Ļoti skaista vieta. Te atpūšas Imantas, Iļģuciema un Bolderājas iedzīvotāji. (..) Ļoti daudz cilvēku. Visi peldas. Tas ir mazais Bolderājas kūrorts," teica Oļegs, atzīstot – cilvēki nav īpaši apzinīgi pret savu kūrortu.

Apkārtnes sakopšana abiem neaprobežojas tikai ar Lielās talkas dienu. Atkritumus viņi tur vāc regulāri – parasti tik, cik var salikt mašīnas bagāžniekā.

"Cilvēki, kas te brauca atpūsties, prasīja, ko mēs darām? Domāja, ka mums par to kāds maksā, ka esam “simtlatnieki”. Gandrīz neērti bija," atzina Aleksandrs.

Taču neērti vajadzētu būt tiem, kas atkritumus tur pamet vai pat speciāli brauc izgāzt. Oļegs cer, ka Lielās talkas ar laiku mainīs cilvēku domāšanu.

Oļegs priecāsies par katru palīdzēt gribētāju sestdien, 23.aprīlī, Lielās talkas laikā. Tā norisināsies arī vairāk nekā 1800 citās vietās visā Latvijā.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti