Lielajā talkā reiz sakoptā vieta Iecavas apkaimē atkal piemēslota

Nedēļas nogalē tūkstošiem cilvēku jau astoto gadu vilks rokās darba cimdus, lai Lielās talkas laikā atbrīvotu grāvjus un mežus no neapzinīgu cilvēku izmestajiem atkritumiem. Tiesa, šo gadu laikā mainīt piesārņotāju attieksmi pret apkārtni joprojām nav izdevies. 

Latvija varētu būt tīrākā valsts, ja vien cilvēki mainītu savus paradumus, saka Iecavas novada sporta kluba ''Drostalas'' saimniece Linda Arāja, rādot milzīgu bedri, no kuras pirms diviem gadiem Lielās talkas dienā kopā ar skolēniem no Bauskas iztīrījuši 17 maisus atkritumu, bet šodien redzams, ka kāds atkal ''ielicis sēklu''.

Pārdesmit metrus tālāk paveras vēl nepievilcīgāks skats - pļaviņā pie meža ceļa izgāzti gan būvgruži, gan vecas mēbeles, gan maisi ar zāģu skaidām.

"Acīmredzot tas ir atvests. Tas nav atnests, un tad rodas neizpratne. Ja reiz tiem, kas ir veduši, nav bijis slinkums krāmēt un vest, tad kāpēc uz mežu, nevis izgāztuvi," neizpratnē ir Linda Arāja.

Lai gan kārtējo reizi ieraugot kādu nelegālo izgāztuvi, dažkārt gribas atmest visam ar roku, Linda Arāja jau trešo reizi ir piereģistrējusi talkas vietu.

"Ceru, ka ieradumi mainās. Ceru, ka mēs bērniem, jauniešiem, iesaistot viņus talkās, mācām, kā tas ir savākt aiz cita, un varbūt tad arī pašam vairs negribēsies neko nomest," sprieda Linda Arāja.

Oficiālajā talku reģistrācijas vietnē Iecavas novadā reģistrētas trīs vietas. Divas no tām "Zorģos", ko novada talkas koordinatore sauc par sakoptāko ciematu, bet neviena "Zālītē", kur tas būtu visvairāk nepieciešams. Otrdien, 19.aprīlī, gan "Zālītē" strādājuši pagaidu algoto darbu veicēji, tomēr darāmā tur tik un tā netrūkst.

"Mēs visu laiku tikai tīrām, tīrām, lasām, bet īstenībā jau vairāk vajadzētu iet uz to, lai mēs mācītu cilvēkus, jo mēs jau dzīvojam savā Latvijā, un tas viss paliek te un iet no paaudzes paaudzē," sacīja Iecavas novada Lielās talkas koordinatore Sarmīte Avota.

Lielās talkas idejas autore ir rakstniece Anna Žīgure, kura vēlējās, lai 100.dzimšanas dienu Latvija sagaida kā tīrākā valsts pasaulē.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti