Lielajā talkā nākotnē iesaistīs arī Eiropas latviešu kopienas

Atklāts Lielās talkas mēnesis un talkošanas vietu karte. Lielā talka šogad noritēs 23.aprīlī. Talkas sauklis ir “Latvijai būt zaļai”, tādējādi virzoties uz mērķi kļūt par zaļāko valsti pasaulē. Līdz pašai talkai iedzīvotājus aicina pieteikt piesārņotās vietas Latvijā, kuras iecerēts sakopt. 

Tāpat Lielās talkas organizatori šogad sākuši sadarboties ar Eiropas Latviešu apvienību.  

Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme aicināja ikvienu iesaistīties un mainīt arī savus ikdienas paradumus, lai arvien mazinātu piesārņojumu apkārtējā vidē.

“Talkas sauklis ir “Latvijai būt zaļai”, es ticu, ka Latvijai ir jābūt zaļai oāzei uz ko mēs arī tiecamies. Mēs atklājam kartes portālā www.talkas.lv – viena ir piesārņoto vietu karte, kur jau no janvāra varēja pieteikt vietas, un patlaban tādas ir ap 150. Bet turpmāk var arī pieteikt sakopšanas jeb talkošanas vietas kartē,” pastāstīja Jaunzeme.

Vides ministrs Kaspars Gerhards (Nacionālā apvienība) talkas mēneša atklāšanā norādīja, ka pēc statistikas datiem Latvijā uz vienu cilvēku sadzīves atkritumu saražotais apjoms ir otrs mazākais Eiropas Savienības valstu vidū. Vienlaikus ministrs iezīmēja globālo kontekstu klimata pārmaiņās, kuras ietekmē arī piesārņojums.

“Diemžēl tas iespaids, ko cilvēks atstāj uz mūsu zemi, gan piemēslojot, gan rūpnieciski ietekmējot, gan ar savu darbību, rada būtiskas klimata izmaiņas, kas savukārt rada jaunu fenomenu – klimata bēgļus, klimata izraisītas karadarbības, klimata radītu postu, un šī jaunā tendence skar visu pasauli,” pauda Gerhards.

Savukārt tālākā nākotnē 2017. gadā talkas projektu plāno turpināt arī tie latvieši, kas dzīvo citās Eiropas valstīs, kultivējot zaļākas vides ideju.

Eiropas Latviešu apvienības prezidija locekle Elīna Pinto pastāstīja – lai palīdzētu Latvijas zaļajam vēstījumam izskanēt aiz robežām un arī ārpus Latvijas dzīvojošajiem latviešiem ļautu darbos atspoguļot latvietību, mēs esam gatavi, sākot ar 2017. gadu, Lielajā talkā iesaistīt Eiropā dzīvojošās latviešu kopienas.

“Mēs esam iecerējuši sakopt tieši Latvijai svarīgas vietas Eiropā,” sacīja Pinto.

Lielā talka šogad norisināsies 23.aprīlī, līdz kuram pašvaldības un iedzīvotājus aicina pieteikt savas talkošanas vietas iniciatīvas mājaslapā.

Saistītie raksti
1 komentārs
tito
Labāk būtu uzlikuši riktīgus sodus par dabas piemēslošanu!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti