Lēmums par RPIVA likteni valdībā varētu nonākt jau tuvākajā laikā

Lēmums par Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības pievienošanu Latvijas Universitātei valdībā varētu nonākt šī mēneša beigās vai marta sākumā. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pauž gandarījumu par Augstākās izglītības padomes lēmumu neiebilst pret akadēmijas reorganizāciju, bet gan precizēt projektu. 

Pašlaik ministrija iepazīstas ar neskaidrajiem jautājumiem un tos precizē, stāstīja ministrijas valsts sekretāra vietniece zinātnes jomā Agrita Kiopa.

“Mēs esam ļoti gandarīti par konstruktīvajiem priekšlikumiem, ko Augstākās izglītības padome mums ir izteikusi. Šobrīd vērtējam un skatāmies, kā mēs katru no šiem priekšlikumiem varam ņemt vērā,” sacīja Kiopa.

Agrita Kiopa: Lēmums par RPIVA likteni valdībā varētu nonākt jau tuvākajā laikā

  “Mēs centīsimies to darīt raiti, esam iecerējuši, ka vēl šajā mēnesī vai nākamā mēneša sākumā sagatavosim, iesniegsim, un tālāk tas jau ir valdības ziņā, kurā datumā viņi to iekļauj darba kārtībā. Tas ir solis tuvāk RPIVA pievienošanai Latvijas Universitātei, jo nav runa par augstskolas slēgšanu, ir runa par divu struktūrvienību apvienošanu, lai izveidotu jaunu, spēcīgu pedagogu izglītības skolu,” uzsvēra Kiopa.

  Jau ziņots, ka Augstākās izglītības padome neiebilst pret RPIVA reorganizāciju, bet uzdot Izglītības un zinātnes ministrijai precizēt projektu. Tikai pēc tam lēmums nonāks valdībā. 

  Izglītības un zinātnes ministrija nolēmusi līdz šā gada augustam reorganizēt RPIVA, to pievienojot Latvijas Universitātei. Galīgais lēmums gan būs jāpieņem valdībai. Ministrija gan norāda uz nepieciešamību saglabāt reģionālās filiāles. 

  Iebilstot pret šādu ieceri, RPIVA studenti un personāls rīkoja protesta gājienu. Sašutumu par ministrija rīcību RPIVA reorganizācijas lietā izteica arī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA).

  Tikmēr LTV raidījums "De facto" ziņo, ka RPIVA sabiedrības viedokļa mainīšanai par labu izglītības iestādes saglabāšanai jau iztērējusi 15 460 tūkstošus eiro.

  1 komentārs
  assā
  nu tad beidzot sadūšosies...nu vismaz kaut ko mēģinas pat pie ZZS valdības un bļaurīšiem pagultē
  Pievienot komentāru
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti