Latvijas politiķi noliedz ieceri doties uz Krievijas rīkoto forumu Krimā

Krimā sācies starptautiskais Jaltas ekonomikas forums. Pretēji Krimas tatāru pasaules kongresa prezidenta Refata Čubarova paustajām bažām neviens no viņa minētajiem Latvijas politiķiem tajā nepiedalās.

Jaltas ekonomikas forums Krievijas kontrolētajā Krimā notiek jau trešo gadu. Tā mājaslapā publicēta informācija, ka pērn forumu apmeklējuši vairāk nekā tūkstoš dalībnieku, tostarp dažādu valstu politiķi. Vizītes laikā Latvijā Čubarovs norādīja, ka pēc viņa rīcībā esošas informācijas dalībai forumā reģistrēti arī trīs Latvijas politiķi – Saeimas deputāti Jūlija Stepaņenko un Jānis Urbanovičs no “Saskaņas”, kā arī eiroparlamentāriete Iveta Grigule.

Minētie politiķi paši kategoriski noliedz, ka būtu plānojuši forumā piedalīties.

“Ir reta nedēļa, kad es kādu ielūgumu uz kādu pasākumu nesaņemu. Man jājautā, kur tas ir palicis. Iespējams, frakcijas birojā kaut kur mētājas, es neizslēdzu. Es mēģināju to atrast, bet man neizdevās, bet es vienalga nebūtu braucis uz šo problēmzonu,” saka Urbanovičs.

“Žurnālisti vadījās no kaut kādiem nepārbaudītiem avotiem, un šī informācija ir absolūti nepatiesa,” saka Stepaņenko. Viņa gan atsakās atbildēt uz jautājumu, vai viņai bijis piedāvājums apmeklēt Krimu.

Arī Ārlietu ministrija apstiprina, ka pēc Čubarova paziņojuma sazinājušies ar abiem Saeimas deputātiem un saņēmuši apstiprinājumu, ka viņi uz Krimu doties negrasās.

Eiroparlamenta deputātu rīcību gan ministrija nekontrolē, bet arī Iveta Grigule kategoriski noliedz, ka grasījusies piedalīties Jaltas forumā: “Šī informācija ir klaji nepatiesa, man nekad nav bijis šāda nodoma, un par to uzzināju tikai ar preses starpniecību.”

Ziņots, ka Čubarovs šonedēļ sarunā ar Saeimas deputātiem vērsa uzmanību uz viņa rīcībā esošu informāciju par Stepaņenko, Urbanoviča un Grigules reģistrāciju Jaltas forumam, aicinot Latviju šīs ziņas pārbaudīt, lai nedotu iespēju mūsu politiķu vārdus izmantot Krievijas politikas realizēšanai.

Ukrainas vēstniecība no Čubarova paustā neatkāpjas, norādot uz kādu avotu, kas apstiprinot trīs Latvijas politiķu reģistrāciju forumam. Vēstniecībā pauda nožēlu, ka Latvijas pārstāvju vārdi tur piesaukti bez politiķu pašu ziņas, kā arī prieku, ka viņi uz Krimu doties nav plānojuši. Informācijas avotu  vēstniecība neatklāja.

2 komentāri
Ddd
Esmu gatavs saderēt, Ždanikas kundze ar Grigules kyndzi tur sēdēs pirmajās rindās ar t-krekluem kur uzrakstīts ka viņas ir EU deputātes. Blakus, protams, Mamikina kungs ar būs ar tādu pašu skaļu uzrakstu uz krūtīm. Toč, varētu pat saderēt.
trollis
Ukrainas vēstniecība atbalsta tādus troļļus un pašpasludinātus "vispasaules" pārstāvjus un viņu nezin kur sagrābstītās pasakas. bet mūsu "sabiedriskie"mediji troļļo tālāk, nepajautās vispirms pašiem organizatoriem un iesaistītajām personām. Un arī atsaukuma NAV, tikai tāda izlocīšanās un vēl mēģinājums sēt šaubu ēnu (ber ja nu tomēr, kaut kas tur tajā lietā nav īsti tīrs). Tas nekas ka karotītes atradīsies, bet rūgtumiņš ta paliks.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti