Latvijai iesaka izmantot NATO valsts statusu sarunās par Krievijas armijas mācību pārbaudēm

Krievija noraidījusi Latvijas ierosinājumu par papildu militāro inspekciju veikšanu Krievijas teritorijā. Tas nozīmē, ka Latvijai nebūs iespēju pārbaudīt darbības, ko kaimiņvalsts veic mūsu pierobežā, koncentrējot lielu skaitu armijas personāla un nozīmīgu bruņojuma daudzumu.  

Vērojot Krievijas vairākkārt rīkotās militārās mācības Latvijas pierobežā, tās ne reizi vien asociējušās ar sajūtām, ka tiek izspēlēts Baltijas valstu sagrābšanas scenārijs. Arī bez mācībām Krievija koncentrē spēkus, kas ir nesalīdzināmi lielāki par tiem, ko NATO plāno izvietot Latvijas pusē. Krievija, piemēram, izveidojusi helikopteru bāzi ar modernām “K-52 Alligator” kaujas mašīnām. Tās spēj lidot tik zemu, ka var būt nepamanāmas gaisa kontroles iekārtām. Rīgu tās varētu sasniegt pat stundas laikā, jo izvietotas Ostrovā, kur līdz robežai tikai 50 kilometri.

Pie Pleskavas ir vismaz 10 000 karavīru liela desanttrieciena divīzija, kas ir viena no profesionālākajām Krievijas bruņotajos spēkos. Un Rietumu kara apgabalā Krievija solās izvietot vēl trīs divīzijas – tātad vēl vismaz 30 000 karavīru. 

 

Tas viss neizskatās pēc aizsardzības, bet gan uzbrukuma spēkiem.

“Nu, mēs jau to arī visi redzam, no 2014.gada tiek būvēta infrastruktūra, negaidītas mācības un tā tālāk, un tā tālāk. To mēs visu ļoti labi redzam,” atzīst aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (Zaļo un Zemnieku savienība).

Bet Latvijas militārajiem ekspertiem gribētos redzēt vairāk. Atbilstoši starptautiski pieņemtai praksei Krievijai ir pienākums ielaist inspektorus. Krievija to dara, taču pēc saviem ieskatiem. Tādēļ Latvija lūdza atļaut papildu inspekcijas, kur mūsējiem būtu iespēja pašiem izvēlēties inspicējamos objektus.

“Tas arī ir tas, ir viena bruņojuma inspekcija un viena papildu inspekcija mācību novērošanai. Tas arī ir tas, kas tagad notiek arī šobrīd, kur ierodas pie mums arī Krievijas Federācijas bruņoto spēku pārstāvji un veic šādas inspekcijas Vīnes dokumenta ietvaros,” norāda Bergmanis.

Taču no Krievijas ir saņemts atteikums.

Rīgas Juridiskās augstskolas lektore starptautiskajās tiesībās Ieva Miļūna domā, ka “Krievija turpinās testēt NATO spējas un NATO atbildi uz Krievijas, piemēram, militārajiem manevriem Baltijas jūrā un gaisa telpā”.

“Būtībā sarunas ir jāturpina starpvaldību komisijas līmenī. Lai starpvaldību komisija lemj, cik tālu mēs varam vienoties par konkrētām Latvijas interesēm. Jo šis ir jautājums par Latvija interesēm,” uzsver Miļūna.

Cits ieteikums ir mēģināt ar Krieviju sarunāties, izmantojot mūsu dalībvalsts statusu NATO.

“Protams, pamatā drošības jautājumi ir jārisina NATO. Pagājušajā gadā trīs reizes notika tikšanās starp Krievijas un NATO padomes, tas ir, NATO vēstnieku delegācijām. Un šajās trijās reizēs man bija iespēja Latvijas interesēs uzrunāt Krieviju par iepriekš neizziņotajām mācībām, kas manā uztverē ir ļoti bīstams un provocējošs pasākums, un arī par iepriekš izziņoto mācību caurspīdīgumu. Tas ir – par iespēju šīs mācības novērot,” stāsta Latvijas pārstāvis NATO Indulis Bērziņš.

“Kas attiecas uz mācībām “Zapad”, par ko Latvijā ir cilvēki ļoti uztraukušies, varbūt nav pamats pārlieku uztraukties. Jo, kad šīs mācības notiks, Latvijā atradīsies gan Kanādas, gan pārējo valstu spēki, kas dodas mums palīgā. Tā ka mēs varēsim justies pietiekami droši,” piebilst Bērziņš.    

Šogad Krievija militārās mācības “Zapad” plāno rīkot septembrī. 

36 komentāri
Ha!
O jee... 2017. gada 15. marts, 16:36 Dienvidosetijā (kaut gan Gruzija uzbruka pirmā) - viens pārēdies praporščiks. krievijas-gruzijas kara laikā gāja bojā viens cilvēks??????? kara gaitā abās pusēs gāja bojā simtiem cilvēku. diemžēl precīzs skaits nav zināms jo krievija aizliedza starptautisko novērotāju dalību (bija ko slēpt) avots, kas lieliski ilustrē krievijas iebrukumu gruzijā - Уроки русского (О.Конская, А.Некрасов 2009)
*+*
par laimi jau no viena naudas kāsēju un muldētāju bataljona krievijas armija panikā slēpjas zem gultas
*+*
pilnīgs absurds paļauties uz nato , - tie ir tikai naudas kāsēji un muldētāji
NATO rezervists
Preventīvs trieciens padarīs Rusņu rāmu un atbrīvos Eirāzijas tautas no krievu jūga.
Ddd
Kā var būt divas domas ka Krievija ir labais tēls šai spēlē. Nedz vēlēšanās Krimā, ne šis gājiens, ne tas kas notiek Austrumukrainā joprojām, tas 100% parāda - ejiet visi jūs ieskrieties, mēs darīsim kā mums vajag un piekam smaidīsim visiem acīs skatoties bet tanī pat laikā griezīsim rīkles nemirkšķinot acis. Un iepūtiet, jūs mums neko izdarīt nevarat.
jautājums Ss
Vai varētu padalīties ar noslēpumaino un tikai dažiem lošiem pieejamo informāciju: Ko tādu NATO spiež caur Latviju, lai Krievijai būtu tiesības nelikumīgi iebrukt Latvijā, okupēt teritorijas, sasūtīt šeit savas algotņu bandas, slepkavot iedzīvotājus, pastrādāt kara noziegumus. Pilnīgi neloģiski apgalvojumi: Vai Ukraina ir NATO? Nē. Vai kāds caur Ukrainu izdarīja spiedienu uz Krieviju? Nē. Toties Krievija iebruka Ukrainā, bet ne Latvijā. Tieši NATO dalībvalsts statuss Latviju paglābj no Ukrainas scenārija.
O jee...
Nomierinis! Viss ir vislabākajā kārtībā! Mēs esam paglābti! Alleluja!
Berziņ !
Lai tik krievi pamegina mums uzbrukt ,mes begsim ! Melbiksis .
Nauris
Lai tie nato kazu generāli pasi runā ar krieviju ,nevis suta savu blusaino kvankšķi !
O jee...
Krievija turpina vairot planētas lielākā agresora un drauda reputāciju. Stipri atgādina Ziemeļkorejas stilu.
O jee...
Kā būtu, mēs neuzzināsim.
garām ejot
Krievu miera uzturētāji Gruzijā spēlēja tādu pašu lomu, kā Ukrainas austrumos "neesošā" Krievu armija. Dienvidosetijas militārās vienības darbojās ciešā sadarbībā ar Krievijas karaspēku un krievu algotņiem. Bez Krievijas militārā atbalsta Gruzija jau sen būtu sakāvusi seperātistu saujiņu, tieši tāpat kā ukraiņi neapturami 'vienu pēc otras atguva seperātistu okupētās teritorijas, līdz iejaucās Krievijas armija. Uzbrukumi pa Gruzijas pusi notika palielināto Krievijas miera uzturēšanas spēku acu priekšā, jeb pareizāk sakot, ar viņu līdzdalību. Georgia showed video footage captured by a drone to the BBC allegedly proving that Russian troops used heavy hardware in Abkhazia and were a fighting force, rather than peacekeepers; https://en.wikipedia.org/wiki/Russo-Georgian_War#April.E2.80.93July_2008
o
Kur šeit minēta Krievija vai Krievijas armija: "August 1 - The explosion on the road near Tskhinvali, which had been probably engineered by South Ossetian separatists, injured five Georgian policemen. That night, intense fighting erupted between Georgians and the South Ossetian separatists. The casualties were six Ossetian militiamen killed.[1][2] August 7 - At 19:00, President of Georgia Mikheil Saakashvili announced on television a unilateral ceasefire. He asked the South Ossetians to cease fire.[3][4] After this, attacks became intense against the Georgian villages."
garām ejot
rusofašistu palaistuve tīšām izlaida notikumus pirms tam: August 1 - The explosion on the road near Tskhinvali, which had been probably engineered by South Ossetian separatists, injured five Georgian policemen. That night, intense fighting erupted between Georgians and the South Ossetian separatists. The casualties were six Ossetian militiamen killed.[1][2] August 7 - At 19:00, President of Georgia Mikheil Saakashvili announced on television a unilateral ceasefire. He asked the South Ossetians to cease fire.[3][4] After this, attacks became intense against the Georgian villages. :)))
O jee...
Lūdzu, kungs, no Jūsu norādītās vietnes: "Several hours after Georgian troops had assaulted Tskhinvali, Russia attacked Georgia, claiming to be conducting "peace enforcement" operation to defend peacekeepers and civilians.[7] Russian military captured Tskhinvali in five days and expelled Georgian forces."
garām ejot
norāde rusofašistu palaistuvei: https://en.wikipedia.org/wiki/Timeline_of_the_Russo-Georgian_War
O jee...
Ja Jums ir cita notikumu hronoloģija, norādiet to!
garām ejot
vecais labais stāsts elfs vs rusofašistu trollis. antonijas ielas palaistuve atkal smagi zaudē...
O jee...
Ah, kā garīgi atpalikušajam kremlinu trollim patīk melot! 2014. gadā EP pieņēma rezolūciju, kurā pierasa Krieviju izvākt savu armiju no Ukrainas. Sankcijas pret Krieviju ir noteiktas par Krimas okupāciju un dalību militārajā konfliktā Austrumukrainā. Protams, garīgi atpalikušiem kremlinu troļļiem tas neskaitās. ES neatkarīgo ekspertu komisija konstatēja, ka militārais konflikts Gruzijā nesākās 7. augustā, bet daudz agrāk. 7. augusta Gruzijas bruņoto spēku operāciju (kuru tik ļoti gaidīja pie robežas savilktā Krievijas 14. armija un citas jau iepriekš minētās vienības) bija atbilde uz iepriekš veiktajiem uzbrukumiem gruzīnu ciemiem un miera uzturēšanas spēkiem.
O jee...
Histēriski smejoties, kolēģi, Jūs esat palaidis garām faktu, ka es nenoliedzu Krievijas dalību Ukrainas notikumos, taču neviena valsts visā plašajā pasaulē oficiāli neapsūdz Krieviju par iebrukumu Donbasā. Vai tas Jums neliekas savādi? Attiecībā par Dienvidosetiju "Naktī no 7. uz 8. augustu (pirms Pekinas olimpisko spēļu sākuma) Gruzijas armija uzsāka Chinvali intensīvu bombardēšanu, kurai sekoja sauszemes operācija, izmantojot gan tankus, gan kājniekus, ar mērķi atjaunot Gruzijas kontroli Dienvidosetijā. Krievijas bruņotie spēki 8. augustā, īstenojot pretuzbrukumu jeb “operāciju miera uzspiešanai” (kr. операцию по принуждению к миру), iegāja Dienvidosetijā un 11. augustā izvērsa iebrukumu Gruzijā." Ja Jums ir cita notikumu hronoloģija, norādiet to!
O jee...
Un vēl viena tipiska kremlinu noderīgā idiota pazīme, neveikli un melīgi taisnojoties par Krievijas dabībām, obligāti kā attaisnojums jebkādiem Krievijas noziegumiem, ir jāpiesauc ASV.
O jee...
Tas neveiklais brīdis, kad pēc vairākkārtējas pazemojošas pieķeršanas melos un izgāšanās ar nesakarīgu muļķību dricelēšanu nika zagļa psihoemocionālais stāvoklis ir tā sašķobījies, ka viņš sāk piedēvēt man to, ko nekad neesmu teicis - agresivitātes mērīšana ar rakstu skaitu Latvijas medijos. Saskaņā ar šī garīgi atpalikušā dīvaiņa loģiku, agresoru nosaka nevis pēc tā, kurš un kāpēc uzbrūk, bet cik kurā pusē ir kritušie. Sen nebiju tā smējies. Un es jau sabēdājos, ka LSM.lv komentāros vairs nav klaunu ar jenota intelektu. Visa pasaule zina, ka Krievijas armija ir iebrukusi Ukrainā. Šo faktu noliedz tikai aprobežoti Putina "noderīgie idioti". Neviens Ukrainai Krimu nedāvināja. Krima tika pievienota Ukrainai, lai PSRS varētu nepildīt 1929. gada līgumu un nogrūst uz Ukrainu pašu radītās problēmas. Krievija starptautiski atzina Krimas piederību Ukrainai. Kādus principus ASV būtu pārkāpusi? Nekādus. Kārtējie kremlinu meli, no sērijas "Gruzija pirmā uzbruka".
O jee...
Žetons par izdomu, kolēģi! Mērīt agresivitāti ar rakstu skaitu Latvijas medijos, nevis ar nogalināto karavīru skaitu pretinieku armijās, tas tik ir gājiens! Donbasu es nepieminu tāpēc, ka slēptā veidā ASV, Krievija, Lielbritānija, Izraēla, Francija utt. piedalās daudzos pasākumos. Šīs valstis draudzīgi klusē un neviena nebļauj "ķeriet zagli!", jo melnās mapītes ir savāktas apmēram vienādā skaitā. Ja runājam par okupētām teritorijām, tad šeit aina paveras tāda, ka ASV karo tūkstošiem kilometru no pašas teritorijas. Viņu mērķis nav nevienu okupēt, bet taisīt bardaku. Kāpēc, tas ir garāks stāsts, aprunāsim individuāli, ja vien atnāksi uz 16. marta pasākumu pie Brīvības pieminekļa. Attiecībā uz okupēto Krimu, apmēram tajā laikā, kad ASV metodiski lēja napalmu uz Vjetnamas zemniekiem, Krievija Krimu uzdāvināja brāļu tautai Ukrainai. Kad ASV pārkāpa visus principus, kas tika atrunāti noārdot PSRS, krievi sev ierastajā stilā to savāca atpakaļ, bez neviena šāviena.
O jee...
Kāpēc kremlinu iztapoņas ir tika aprobežoti? Gruzija uzbruka pirmā? Izrādās, ka nē. Bija Krievijas iebrukuma Gruzijā rezultātā bija viens upuris? Arī nē. Valsts agresijas mērvienība ir tās kritušie kareivji dažādos konfliktos? Absurds. Uzskaitam Krievijas iebrukumus citās valstīs, bet par Donbasu aizmirstam? Kāpēc? Kāpēc negribas mērīt valsts agresivitāti, piemēram, suverēnu valstu okupēt teritorijās? Jo sanāk, ka uz Krievijas rēķina ir Moldova, Gruzija un Ukraina, bet uz ASV ... 0. Vai kāds no pamuļka blablabla apgāž faktu, ka Krievijas ir planētas agresors Nr.1? Arī nē. Gribējās pierādīt savu stulbumu un melīgumu? OK.
O jee...
Šis teksts tevi padarīja neadekvātu. Kas tajā nepareizs?
O jee...
Atkārtošana, zināšanu māte, dēls! Ziemeļkoreja ir nenormāls agresors! Krievija gan stipri atpaliek no citiem miera nesējiem, bet, spriežot pēc dažu indivīdu panikas lēkmēm, ir tuvu līderu pulkam. Viņi gan pamanās visu izdarīt ātri un bez lieliem upuriem, tas gan tiesa! Te varam salīdzināt ASV agresiju Irākā - krituši ~ 6000 Irākas karavīru, Lībijā - krituši ~ 4000 Lībijas karavīru. Krima - neviens šāviens, Dienvidosetijā (kaut gan Gruzija uzbruka pirmā) - viens pārēdies praporščiks. No šāda viedokļa raugoties, mums tiešām labāk kašķēties ar Krieviju, nevis NATO!
O jee...
Ai, ai kā trollēns satraucies. Rezolūcijā nav teikts, ka Gruzija uzbruka pirmā. Toties ES komisija noskaidroja, tad konfliktu uzsāka Krievija un D-Osetijas seperātisti, uzbrūkot Gruzijas miera uzturētājiem. Nabaga pamuļķis neatšķir vārdus "nosodīt" no "uzbrukt pirmajam". Kremlinu iztapoņām švaki ar latviešu valodu. Tā satraucās ka aizmirsa citēt rezolūcijas nākošo teikumu: "taču arī nosoda Krievijas armijas pārmērīgo spēka izmantošanu pretuzbrukumos un plašo iebrukumu Gruzijas teritorijā ārpus t.s. "miera uzturētāju" dislokācijas zonas, t.i. Krievijas spēki nevis vienīgi izdzina Gruzijas spēkus no Dienvidosetijas, uz ko bija pilnvaroti, bet arī uzsāka plaša mēroga invāziju suverēnas valsts teritorijā, kas ir starptautisko tiesību pārkāpums." Kā arī visas nākošās rezolūcijas, kuras mudina Krieviju izvākties no Gruzijas. Bet šie fakti kremlinu iztapoņai ļooooti ir neērti. Šahs un mats, pamuļķi
O jee...
Eiropas Parlamenta dokumentiem, protams, ir tikai formāls raksturs! Īstenība ir rakstīta portālos "TvNet", "Kas Jauns", "Delfi", "Vakara Ziņas" un vēl dažos. Ar frāzi "...rupji pārkāptas starptautiskās tiesības" ir formāli vien pausts tas, ka tas tā nav. Blablabla un tādā garā.
O jee...
Diemžēl starptautisko ekspertu secinājumi apgāž pamuļķā trollēna melus. ES neatkarīgā komisija konstatēja: Gruzijas spēku uzbrukums naktī no 7. uz 8. augustu notika Gruzijas teritorijā, nevis Krievijas un tā bija atbilde uz nemitīgiem uzbrukumiem pa Gruzijas ciematiem no D-Osetijas teritorijas, ko veica Krievijas algotņi un speciālo vienību kareivji. Ziņojumā netiek apšaubīta Gruzijas atbildes likumība, vienīgi tiek kritizēta atbildes proporcionalitāte. EP nosodījumam ir tīri formāls raksturs, tikai tāpēc, ka D-Osetijā atradās Krievijas starptautiskie miera uzturēšanas spēki, kuri pēc būtības ir okupācijas karaspēks, ko Krievija izmantoja, lai eskalētu situāciju un piesegtu uzbrukumus Gruzijai (protams, kāpēc lai Krievija sev traucētu). Krievijas karaspēka daļu transportēšana uz konflikta rajonu ilgi pirms paša konflikta sākuma ir fakti, kas pierāda izplānotu Krievijas agresiju. Kremlinu iztapoņām nav pretargumentu šoiem faktiem.
O jee...
"Eiropas Parlaments nosodīja Gruzijas bruņoto spēku uzbrukumu Chinvali un Krievijas karaspēkam, kuram izsniegts starptautiskais miera uzturēšanas mandāts, jo tādējādi tika rupji pārkāptas starptautiskās tiesības". Domāju, ka tas tev daudz nepalīdzēs, bet varbūt atturēs kādu citu kļūt par idiotu, lasot neargumentētu gānīšanos, lamāšanos un uzbrukumus oponentiem, nevis faktu lietošanu.
O jee...
Pamuļķais trollēns un nika zaglis atkal žļāc savu kremlinu demagoģiju. Pārsmējos, kā šis iztapoņa, nespējot izturēt skarbo patiesību par viņa darba devējiem, nopūlas ar nesakarīgiem un melīgiem apgalvojumiem. "Gruzija uzbruka pirmā" vien ir ko vērts! Zinot, ka Krievijas armijas daļas, t.sk. 76. Pleskavas gaisa desanta divīzija un 98. Ivanovas gaisa desanta divīzija, tika iekrautas ešelonos un transportētas uz konflikta vietu un nonāca galā vēl pirms atskanēja pirmais šāviens, nudien liecina, ka Gruzija plānoja uzbrukumu. Un protams, kremlinu pakalpiņš "aizmirsa" par Krievijas iebrukumu Donbasā, kur vēl joprojām mirst nevainīgi cilvēki. Par pārējo pat nav vērts runāt. Melis vēlreiz pierāda, ka ir melis.
O jee...
Ziemeļkoreja ir nenormāls agresors! Krievija gan stipri atpaliek no citiem miera nesējiem, bet, spriežot pēc dažu indivīdu panikas lēkmēm, ir tuvu līderu pulkam. Viņi gan pamanās visu izdarīt ātri un bez lieliem upuriem, tas gan tiesa! Te varam salīdzināt ASV agresiju Irākā - krituši ~ 6000 Irākas karavīru, Lībijā - krituši ~ 4000 Lībijas karavīru. Krima - neviens šāviens, Dienvidosetijā (kaut gan Gruzija uzbruka pirmā) - viens pārēdies praporščiks. No šāda viedokļa raugoties, mums tiešām labāk kašķēties ar Krieviju, nevis NATO!
Nauris un Berziņ !
Ja krievi uzbruks ,mes russkijmir blusainie kvankšķi begsim un padosimies krievu okupantu kazu generāliem ,saprati Melbiksis !
Nepareizais
Un kas tās par puspatiesībām kārtējām laikam domājat ka visi loši Odita Krenberga tas Jums http://rus.delfi.lv/news/daily/latvia/latviya-otkazalas-posetit-voennye-obekty-rossii-v-pskovskoj-oblasti.d?id=48613385 Kaut kāda nesaderība masu saziņas līdzekļos
Hm
Linkā nav nesakritības, bet gan savādāk pasniegta informācija. No Latvijas bija konkrēti priekšlikumi (vairāki), bet delfi-rus. portālā rakstīts ka Krievija piedāvāja apskatīt Konkrētu Vienu divīziju, motoristus, nelielu brīfingu un dokumentu kas jau ir paredzēts apskatei. No Krievijas vnk ciniska atbilde, nekas vairāk. Palasi visus rakstus pirms steidzies ar secinājumiem un mierīgu prātu apkopo visu izlasīto. Delfi vispār vajadzētu pārstāt lasīt, žēl ka viņš ir populārākais portāls jau krietnu laiku.
Ss
Viņi jau nedomā ka visi ir loši bet tāds ir rīkojums no ASV Nato vienkārši spiež uz Krieviju caur mums kautkas līdzigs sanāks kā Ukrainā
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie

Populārākie
Interesanti