Latvija kopīgos iepirkumos ar kaimiņvalstīm iegādāsies rota vīrusa un pneimokoka vakcīnas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Latvija kopīgā iepirkumā ar Igauniju iegādāsies rota vīrusa vakcīnas, bet kopā ar Lietuvu - pneimokoka vakcīnas, trešdien Saeimas Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēdē sacīja Veselības ministrijas (VM) Eiropas lietu un starptautiskās sadarbības departamenta direktore Agnese Vaļuliene.

Viņa norādīja, ka pirms vairākiem gadiem notika līdzīgi mēģinājumi organizēt iepirkumus visām trim kaimiņvalstīm kopā, taču tie beidzās bez rezultāta, kas, iespējams, saistīts ar nepareizi izvēlētu iepirkuma priekšmetu.

Pēc Vaļulienes paustā, patlaban līgumi ar Igauniju un Lietuvu noslēgti uz diviem gadiem.

Atbildot uz komisijas deputātu jautājumiem par turpmākiem kopīgiem iepirkumiem, Vaļuliene norādīja, ka pagaidām nav skaidrs, kas varētu būt nākamais iepirkums, taču par to varētu sākt domāt šī gada otrajā pusē vai 2019.gada sākumā.

Arī veselības ministre Anda Čakša (Zaļo un Zemnieku savienība) esot pozitīvi noskaņota par līdzīgu iepirkumu "tvēruma paplašināšanu", taču par šo jautājumu vēl tiks diskutēts, piebilda Vaļuliene.

Kā ziņots, pērn februārī Igaunijas Sociālo lietu ministrija noslēdza pirmo veiksmīgo kopīgo iepirkumu konkursu ar Latvijas Veselības ministriju, kurā iegādātas rota vīrusa vakcīnas, un abas valstis ir ietaupījušas, informēja Igaunijas Sociālo lietu ministrija.

Igaunija un Latvija kopīgi iegādājās 61 000 vakcīnu devu. Igaunijas Sociālo lietu ministrijas Medikamentu nodaļas padomniece Eveli Bauere paziņoja, ka iepirkuma konkurss bijis veiksmīgs un šāda pieredze mudina rīkot kopīgus iepirkuma konkursus arī nākotnē. Igaunija vakcīnas iegādājās par 25% lētāk, nekā to izmaksas būtu, nesadarbojoties ar Latviju.

Iepirkuma konkursa vadību uzņēmās Igaunija.

2012.gada 2.maijā visas trīs Baltijas valstis parakstīja partnerības līgumu par kopīgu medikamentu un medicīnas aprīkojuma iepirkumu, kā arī par savstarpēju medikamentu un medicīnas aprīkojuma aizdošanu. Nepieciešamības gadījumā valstis jau vairākkārt ir izmantojušas iespēju aizņemties medikamentus viena no otras.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti