«Larifāna» spējas cīņā ar Āfrikas cūku mēri varētu pārbaudīt ārzemēs

Cilvēka ārstēšanā izmantotā preparāta "Larifāns" izmantošanu cīņā ar cūkām nāvējošo Āfrikas cūku mēri (ĀCM) varētu pārbaudīt Eiropas Zāļu aģentūra Londonā, pieļauj Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) vadītājs Māris Balodis.

Ziņots, ka preparāta "Larifāns" izstrādātāji piedāvā šo līdzekli izmēģināt cūku vakcinēšanā pret ĀCM. Taču valsts institūcijas norāda, ka "Larifāns" ir jāpārbauda, pirms to izmanto.

Otrdien, 24.janvārī, ar pretvīrusa izstrādātājiem tikās zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS), kā arī PVD vadība. Tās laikā uzņēmuma "Larifāns" valdes priekšsēdētāja Gunta Freimane atkārtoti akcentēja, ka pretvīrusu līdzeklis var lieti noderēt cīņā ar nāvējošo un ļoti lipīgo slimību.

"Ilgos gados ir pierādīts, ka tas iedarbojas uz daudziem dzīvniekiem un vīrusiem," sacīja Freimane.

"Vispār ir ļoti daudz priekšnosacījumu tam, lai uzskatītu, ka tas iedarbojas, bet mums nav konkrētu pierādījumu. (..) Mēs (šodien) runājām tikai par pētījumu (kurā noskaidrotu "Larifāna" iedarbību). (..) Taču ir ļoti stingra likumdošana, kas nepieļauj eksperimentus ar dzīvniekiem dabīgos apstākļos. Mums nav tādu speciālu apstākļu," stāstīja Feldmane.

«Larifāna» iespējamo izmantošanu cīņā ar Āfrikas cūku mēri varētu pārbaudīt ārzemēs - PVD vadītājs Māris Balodis

  Savukārt Balodis paskaidroja, ka pētījums var notikt tikai paaugstinātas biodrošības laboratorijā, kādu Latvija nav. Taču uzņēmums var pētījuma rezultātus nosūtīt Eiropas Zāļu aģentūrai Londonā, lai iegūtu atļauju izmantot zāles uz dzīvniekiem. Dūklavs un PVD piedāvāja zinātniekiem pārrunāt šo jautājumu ar zinātniskā institūta BIOR pārstāvjiem, kuri nodarbojas ar līdzīga veida pētījumiem.

  Jau vēstīts, ka Āfrikas cūku mēra uzliesmojuma dēļ Krimuldas cūku fermā "Rukas" likvidēja vairāk nekā 5000 cūkas.

   

   

  2 komentāri
  nuja
  kad vietējās cūkas izkautas, tad izrādīsies, ka mums ir zāles lai ārstētu, diemžēl citās zemēs. Un pirksim gaļai līdzīgus izstrādājumus no spānijas
  .).
  tad experimenteejiet nedabiigos apstaakljos-labratorijaa.
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti