Krustpunktā

Drošība Latvijā un pasaulē: ekspertu viedokļi par iespējām situāciju stabilizēt

Krustpunktā

Ja vēlēšanas būtu šodien, par ASV prezidenti kļūtu Hilarija Klintone

Ints Ķuzis: Caur Latviju izgājušie 600 patvēruma meklētāji drošību būtiski neietekmēja

Ķuzis: Pērn caur Latviju izgājušie 600 patvēruma meklētāji drošību būtiski neietekmēja

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Pagājušajā gadā caur patvēruma meklētāju centru “Mucenieki” izgāja vairāk nekā 600 cilvēki, taču kopumā būtisku ietekmi uz sabiedrisko drošību Latvijā tas nav atstājis, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” sacīja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

 Skaidrojums: Ar ko atšķiras bēglis, patvēruma meklētājs un nelegālais imigrants

Patvēruma meklētājs - cilvēks, kurš ierodas kādā valstī un lūdz patvērumu.

Bēglis - cilvēks, par kuru atbildīgās iestādes atzinušas, ka viņš izcelsmes valstī pakļauts vajāšanas briesmām rases, reliģijas, tautības, sociālās grupas dēļ.

Alternatīvais statuss - cilvēks, kurš nevar saņemt bēgļa statusu, tomēr viņam nepieciešama aizsardzība. Statusu piešķir īslaicīgi.

Nelegālais imigrants - cilvēks, kurš pretlikumīgi šķērso valsts robežu vai nelikumīgi uzturas valstī bez nolūka lūgt patvērumu.

***
Vārdu “bēglis” ziņu portāls Lsm.lv lieto ne šauri juridiskā, bet plašākā nozīmē, apzīmējot cilvēkus, kas pēdējo gadu laikā dažādu iemeslu dēļ atstājuši savas mājas un ieradušies vai aizvien ir ceļā uz Eiropu, kur vēlas apmesties uz dzīvi.  

Ķuzis norāda, ka pērn caur patvēruma meklētāju centru izgāja vairāk nekā 600 cilvēki, kuri pieprasīja iespēju palikt Latvijā.

“Bet nekādā veidā kopumā šie 600 cilvēki nav atstājuši būtisku ietekmi uz sabiedrisko kārtību un drošību. Viņi ir braukuši, nākuši un gājuši cauri,” stāsta Ķuzis.

Policijas priekšnieks gan atzīst, ka aizvien biežāk nākas saskarties ar šo cilvēku pastrādātiem pārkāpumiem, tostarp no to cilvēku puses, kas citās Eiropas Savienības valstīs ieguvuši patvēruma meklētāja statusu vai citas uzturēšanās atļaujas. Tie ir gan administratīvi pārkāpumi, gan kriminālsodāmas darbības. 

Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis
00:00 / 01:27
Lejuplādēt

Ziņots, ka saskaņā ar Eiropas Savienības valstu vienošanos Latvijai divu gadu laikā jāuzņem 531 persona no kopumā 120 000 bēgļu, kas atrodas Grieķijā un Itālijā. Pirmās patvēruma meklētāju divas ģimenes šajā programmā uz Latviju atbraukušas februāra sākumā.

Saskaņā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem, no 1998.gada līdz 2015.gadam Latvijā starptautisko aizsardzību lūguši 1768 patvēruma meklētāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti