Ārpus Rīgas

Naukšēnu vidusskola iebilst pret vienādiem kritērijiem skolu slēgšanai

Ārpus Rīgas

Avīzes "Auseklis" galvenā redaktore Regīna Tamane par Dūču ceļa sakārtošanas nedienām

Kuldīgā atklāj atjaunoto sporta skolas kompleksu un baseinu

Kuldīgas jaunais baseins - sena šķūņa līdzinieks vēsturiskajā centrā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Piektdien, 10.novembrī, svinīgi tiks atklāts atjaunotais Kuldīgas novada sporta skolas komplekss un baseins. Kuldīgas iedzīvotājiem un citiem interesentiem tagad būs pieejams mūsdienīgs 25 metrus garš baseins ar četriem celiņiem un SPA zonu. Vienlaikus tas ir arhitektoniski neierasts objekts, jo nācās līdzās senajām ēkām pilsētas vēsturiskajā centrā uzbūvēt pilnīgu jaunu celtni baseina vajadzībām. Kā vizuālais līdzinieks tam tika atrasts senais Kuldīgas šķūnis.

Kuldīgas sporta skolas ēku komplekss atrodas vēsturiskā centrā. Apbūve veidojusies 19. gadsimta otrajā pusē kā Vācu biedrību ēka un līdz 20. gadsimta sākumam kalpojusi kā Kuldīgas sabiedriskās dzīves centrs. Mūsdienās ēkas izmanto sporta vajadzībām. Kuldīgas sporta skolas direktors Agri Kimboru izrāda atjaunoto sporta zāli, kur sportistus jau gaida basketbola grozi:

„Kādreiz 50.gados te ir bijis kinoteātris, vēlāk telpas tika pielāgotas sporta nodarbībām. Tagad te viss ir rekonstruēts, zālē ir nomainīta grīda, apgaismojums, ventilācija, radiatoru vairs nav, silto gaisu pūš no augšas.”

Pārmaiņas ēkās ir iespaidīgas, atjaunotos logus sporta centrā tagad rotā dekoratīvie aizkari, caur kuriem pavīd Kuldīgas dakstiņu jumti. Mūsdienīgas ģērbtuves un iekārtojums sporta skolas vajadzībām, arī riteņbraucējiem un citiem sportistiem, harmoniski iekļaujas Kuldīgas vecpilsētas vidē.

Lielākais izaicinājums bija uzbūvēt pilnīgi jaunu ēku baseinam ar četriem 25 metrus gariem celiņiem, turklāt vēsturiskajā centrā un izteiktā reljefā.

„[Lai] nedominētu kā jaunbūve, bet šajā vēsturiskajā kvartālā ierakstītos ļoti harmoniski. Arhitektūras valoda izvēlēta raksturīga Kuldīgai – šis tēls ir vēsturiskais Kuldīgas šķūnis, kurš varbūt uzreiz nenolasās kā liela, grandioza būve, kas patiesībā tāda ir. Arī funkcionāli bija jāsaista ar pārējām kompleksa ēkām, tātad ir trīs vēsturiskās ēkas un viena jaunbūve,'' saka arhitekte Diāna Zalāne.

Arī Kuldīgas pašvaldībai un būvniekiem baseina celtniecība un ēku atjaunošana kļuva par izaicinājumu, jo nācās saskarties ar neparedzētiem apstākļiem, uzsver Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa, turklāt bija jāveic arheoloģiskā izpēte. Agrāko sporta kompleksu atceras Inga Bērziņa:

„Pagrabstāvā bija 14 metrus liels baseins, atceros, kā es gāju tur skolas laikā peldēt. Pēc 25 gadiem, kad vedu tur jau savus bērnus, secināju, ka nekas nav mainījies. Baseina atrašanās pagrabā negatīvi ietekmēju ēku kopumā, tāpēc bija skaidrs, ka tā ir jāsakārto.”

Jaunā baseina ēkā izveidota arī sāls istaba. Telpu interjerā līdzās mūsdienīgam aprīkojumam un ģērbtuvēm izmantoti seni Kuldīgas koka dēļi, kas rada īpašu noskaņu.

„Mēs atrodamies SPA zonā, te ir droša vieta mazajiem apmeklētājiem, kur viņi var plunčāties ūdenī, tikmēr mammas var sēdēt burbuļvannā. Ir divas pirtis – tvaika un sauna. Cilvēki sākumā papeldēs baseinā un tad dosies uz pirti,” relaksēšanās iespējas uzskaita sporta skolas direktors Agris Kimbors.

Vienlaikus baseinā varētu atrasties aptuveni 40 cilvēki; kāda būs apmeklētāju plūsma, to rādīs laiks. Pētot situāciju un cilvēku interesi, tad arī notiks pielāgošanās baseina un SPA iespējām.

Kopējās projekta izmaksas, ieskaitot baseina būvniecību, sporta kompleksa atjaunošanu, iekšpagalma sakārtošanu un virkni citu darbu, sasniedz 3,29 miljonus eiro. Vairāk nekā 300 tūkstoši eiro ir valsts finansējums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti