Kučinskis «Brexit» sarunvedējam: Latvijai svarīgs mūsu valstspiederīgo turpmākais statuss Lielbritānijā

Īsā vizītē Latvijā ieradies Mišels Barnjē – galvenais sarunvedējs par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES). Pēc aptuveni stundu ilgas tikšanās ar Latvijas Ministru prezidentu Māri Kučinski Barnjē atteicās atbildēt uz žurnālistu jautājumiem, vien Latvijas Televīzijai norādīja, ka sarunas bijušas “konstruktīvas”.

 

Māris Kučinskis, vaicāts, kā izpaudusies sarunu konstruktivitāte, norādīja, ka abas puses paudušas savu nostāju par Lielbritānijas izstāšanās procesu.

Latvijas premjers apliecinājis, ka vēlas, lai ES un Latvija saglabātu ciešas attiecības ar Lielbritāniju. Viņš arī atgādinājis, ka Latvijai svarīgas jomas ir mūsu valsts piederīgo turpmākais statuss Lielbritānijā, kā arī ekonomiskā, ārlietu, drošības un aizsardzības sadarbība.

"Un viņš no savas puses, protams, dalījās ar visu informāciju, kā viņš ir iecerējis un kā sarunas sāks un, pats galvenais, kā tiks uzturēta saikne ar nacionālajām valstīm, kas nozīmē, ka arī mums būs savs cilvēks, kurš vienmēr zinās par šīm sarunām. Tiesa, visas dalībvalstis nav grupā. Grupa, kas ved sarunas, formējas galvenokārt no Eiropas Komisijas cilvēkiem. Tajā pašā laikā visa informācija un saite ar katru valsti – radās pārliecība, [ka] par to tiek domāts. Viņa būs," teica Kučinskis.

Lielbritānija iepriekš informējusi, ka "Brexit" plāns varētu būt gatavs un tikt publiskots februārī, bet process Lielbritānijas izstājai no ES sāksies martā.

Jau ziņots, ka Lielbritānijas pilsoņu vairākums pērn 23.jūnijā notikušajā vēsturiskajā referendumā izšķīrās par Apvienotās Karalistes izstāšanos no ES. Britu premjerministre Terēze Meja iepriekš paziņoja, ka Lielbritānija līdz šā gada martam iesniegs pieprasījumu par izstāšanos no ES.

7 komentāri
Neslāvs
Kādēļ ieraugot biedru Kuc(e)inski TV roda viegla nelabuma sajūta ?
Kučinskis
Kučinskis «Brexit» sarunvedējam: gaidiet vēl... bēgļu plūsma neapstāsies! Mūsu mērķis... izlaupīt un iznīcināt šo valsti!
Solīja taču
ka palīdzēs tautiešiem atgriezties Latvijā...
Kamielis
Paradokss. Mēs kā Latvijas nodokļu maksātāji uzturam aparātu, kuram svarīgākā interese ir to kas nemaksā Latvijā nodokļus vēlme, tā arī turpināt...
:/
Nu britiem Latvijas intereses ir galīgi pie kājas. Viņiem ir daudz nopietnākas problēmas ar ko nezin kā tikt galā.
Neslāvs
Labvēlīgākais risinājums būtu Latvijas pilsoņu deportācija, vienlaicīgi saglabājot uzturēšanās atļaujas nepilsoņiem.
.
Jā, lielvalstu impēriskā politika, ar iefiltrēšanos citu tautu nacionālās attīstības teritorijās, mums neder. Mums jādomā par savas valodas un kultūras saglabāšanu un tālāku attīstību, kas saistīta ar okupācijas seku likvidēšanu un latviskas Latvijas atjaunošanu.
Pievienot komentāru
Latvijā
Ziņas
Jaunākie

Populārākie
Interesanti