Krimas tatāru līderis: Ir informācija par dažu Latvijas politiķu dalību Krievijas rīkotā forumā Krimā (precizēts)

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Ukrainas parlamenta deputāts un Krimas tatāru pasaules kongresa prezidents Refats Čubarovs trešdien, 19.aprīlī, tiekoties ar Saeimas deputātiem, pauda pateicību Latvijai par atbalstu ukraiņu bērniem un karavīriem, bet arī norādīja – atsevišķu Latvijas politiķu rīcība Ukrainā rada neizpratni.  Nosauktie politiķi gan norāda, ka Čubarova apgalvojumi par viņu rīcību neatbilst patiesībai. 

Kā norādīja Čubarovs, viņam nācies pielikt lielas pūles, lai Ukrainā skaidrotu Latvijas eiroparlamentārietes Tatjanas Ždanokas rīcību, kad viņa piedalījās dažādos pasākumos, kuros pausts atbalsts Krievijas agresijai Ukrainā.

Krimas tatāru pasaules kongresa prezidents arī brīdināja, ka drīzumā Krimā notiks Starptautiskais ekonomiskais forums, ko Krievija varētu mēģināt izmantot kā savas politikas propagandas ieroci.  

“Krievijas valdība centīsies visiem spēkiem tur piesaistīt deputātus no dažādu valstu politiskajiem spēkiem. (..)

Mums ir informācija, ka šim forumam reģistrējusies arī Grigules kundze, Stepaņenko kundze un Urbanoviča kungs.

Mēs lūdzam pārbaudīt šo reģistrāciju, kā arī nedot iespēju Krievijai izmantot jūsu parlamentāriešu vārdus un uzvārdus savas politikas realizēšanā,” norādīja Čubarovs.

Saeimas deputāte Jūlija Stepaņenko portālam lsm.lv norādīja, ka viņai par šādu pasākumu "nav ne mazākās nojausmas". Arī Eiropas Parlamenta deputāte Iveta Grigule portālam lsm.lv noraida ziņas, ka viņa apsvērtu piedalīties šādā konferencē.

"Šī informācija ir klaji nepatiesa, man nekad nav bijis šāda nodoma, un par to uzzināju tikai ar preses starpniecību," viņa raksta portālam.lsm.lv

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece apliecināja Čubarovam, ka Latvija neatzīst un nekad neatzīs Krimas aneksiju. Kā vēsta šī notikuma trešajai gadadienai veltīts starptautiskas cilvēktiesību organizācijas ziņojums, cilvēktiesību situācija Krimā ir strauji pasliktinājusies. Vajāšanai pakļauti ne vien Krimas tatāru tautas padomes aktīvisti, bet arī vienkāršie Krimas tatāri, un nepastāv nekādi starptautiskie novērošanas mehānismi.

Krievija Krimu anektēja 2014.gada martā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti