Ko gaidīt no NEPLP locekļu amata kandidātiem – atbildes uz 9 svarīgiem jautājumiem

Jau drīzumā parlamentam jāieceļ amatpersonas, kuras turpmākos piecus gadus strādās Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP). Lai novērtētu katra kandidāta pozīcijas dažādās NEPLP atbildības sfēras jomās, uzdevām vienādus jautājumus un atbildes visiem kandidātiem uz NEPLP locekļu amata vakancēm. 

  1. Kāpēc nolēma kandidēt uz darbu mediju uzraugā un kāpēc uzskata sevi par piemērotu šim amatam? 

  2. Kādi būs galvenie darbi komercmediju jomā?

  3. Kādi būs galvenie darbi sabiedrisko mediju jomā?

  4. Vai atbalsta sabiedrisko mediju iziešanu no reklāmas tirgus?

  5. Ko darīt, lai likuma prasība par finansējuma apjomu sabiedriskajiem medijiem vienmēr tiktu ievērota? 

  6. Ko, strādājot medijus uzraugošajā padomē, noteikti nepieļausiet? 

  7. Vai ir pietiekami izdarīts, lai nodrošinātos, ka politiķi neiejaucas mediju saturā, pārkāpjot mediju redakcionālo neatkarību? 

  8. Vai un kādas ir bijušas līdzšinējās kļūdas mediju darbības regulējumā un mediju uzraudzībā? 

  9. Kur konkrēti iegūstat informāciju un zināšanas par sabiedrisko mediju attīstības tendencēm?

 

Ar citiem kandidātu uzskatiem var iepazīties otrdienas un trešdienas Saeimas komisijas sēdes video ierakstos Eksperti gan jau izbrāķējuši 3 no 10 kandidātiem. Lēmumu par to, kuri kandidāti amatus ieņems, tuvāko nedēļu laikā pieņems Saeima. 

Saistītie raksti
3 komentāri
es ceru
ka Līdaka krievu valodu LTV pacels nebijušos augstumos, izveidojot divvalodīgus raidījumus un ziņas - tas ir labākai komunikācijai ar iedzīvotājiem. Varētu LTV raidīt arī tikai krieviski.
Dace
Man gan patika šis raksts, kur žurnālisti cenšas iedziļināties NEPLP nākamo amatpersonu idejās. Būtu labi, ja tā notiktu biežāk visās jomās, kur ir konkurss uz amatiem.
Margarēta
Regulārās ziņas šai portālā par NEPL vadītāja iecelšanu un pastiprinātā šūmēšanās ap to liecina par .... to, cik mediji ir attālināti no sabiedrības un kā vārās savā sulā. Es saprotu, ka TV un radio kanāliem (tātad šim portālam) tas ir svarīgi, šejienes korespondentiem lielā mērā no tā būs atkarīga tālākā karjera, kādi zaudēs, citi iegūs protekcionismu utt. BET tas ir tikai vienas iestādes vadītājs. Ir simtiem citu, kuru iecelšanas peripetijas neviens medijs ne pārzina, ne kur nu vēl atspoguļo. Kāpēc ar tādu pašu dedzību neatspoguļo VKKF ekspertu iecelšanas procesu, piemēram. Starp citu, elektroniski plašsaziņas līdzekļi būtu pelnījuši tādu aktīvāku NELP vadītāju, kas to skudrupūzni mazliet pabakstītu un uzdotu dažus neērtus jautājumus par atsevišķu speciālkorespondentu kompetenci vai to, kāpēc vieniem raidījumiem ir atbalsts, citus norok.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti