Panorāma

Pašvaldību vēlēšanas Igaunijā – balso gandrīz visi

Panorāma

Šodien komponistam Z.Liepiņam- 65!

ES Pilsoņu balva akcijai "Dod pieci!"

ES Pilsoņu balvas saņēmēji «Dod pieci» plāno labdarības ideju nest tālāk

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju un labdarības organizāciju “Ziedot.lv” šogad decembrī jau ceturto gadu organizēs labdarības maratonu “Dod Pieci”, aicinot sniegt atbalstu bērniem, kas dzīvo bērnunamos. Bet šonedēļ “Dod pieci” komandai Briselē tika pasniegta Eiropas pilsoņu balva par to, kas izdarīts jau iepriekšējās akcijās.     

Starp pārējiem balvu saņēmējiem – tādu pavisam ir 50 – “Dod pieci” pārstāvji izceļas. Vispirms jau ar savu jaunību. Toms Grēviņš gan par to nav izbrīnīts un plāno, kā labdarības ideju nest tālāk.  

“Man šķiet, ka labdarība ir vispār neapgūts lauciņš. Mēs līdz šim esam iemācījušies tikai lielākoties vienu veidu – ir lūgums un es palīdzu. Bet visa šī savstarpējā komunikācija var būt ļoti dažādos veidos un par to ir arī “Dod pieci”,” sacīja Grēviņš.  

“Dod pieci” šo veidu ir atradis, izmantojot izklaidi – dziesmu pasūtīšanu radio ēterā par 5 eiro, kas tad tiek labdarībai.

LR 5 bijusī direktore Anna Platpīre, kas nu jau sākusi darbu Latvijas Televīzijā, teic – izklaide un labdarība nav divas nesavienojamas lietas.

“Cilvēki labdarībā var iesaistīties, ne obligāti raudot kopā ar upuriem vai vispār iztēlojoties, ka kāds cilvēks ir upuris. Svarīgi ir saprast, ka ir 5 eiro un es varu šos 5 eiro noziedot. Bet šie 5 eiro ir tāda atslēga uz to, lai cilvēks pirmo reizi saprastu, ka viņš vispār var piedalīties labdarībā, viņam tas ir iespējams, ka tas neprasa tūkstošus vai šausmīgu iesaistīšanos,” sacīja Platpīre.

“Pietiek ar ļoti mazu soli, lai to izdarītu. Un, ja mēs to varam panākt, izklaides formā stāstot par ļoti nopietnām problēmām, es domāju, ka tas ir ļoti labi – tas ir pirmais solis, kā uzrunāt jauniešus,” pauda Platpīre.

Galvenā tēma, kas caurvij lielāko daļu no balvu saņēmēju veikuma, ir darbs ar bēgļiem un imigrantiem. Un šie cilvēki atraduši radošus veidus, kā palīdzēt bēgļiem iekļauties sabiedrībā – iekļauties un nevis kļūt par biedu vai izstumtajiem.

Piemēram, Francijā izveidots kriketa klubs bēgļiem no Pakistānas un Afganistānas, zviedri bēgļus iesaistījuši korī, savās futbola komandās, skriešanas grupās, ņēmuši līdzi slēpot, veduši pārgājienos.

Starp neparastākajiem balvu saņēmējiem ir horvāti, kas izglītojuši cilvēkus, ko nozīmē būt orgānu donoram. Tagad Horvātija ir pirmajā vietā Eiropā – 40 no katriem 1000 ir piekrituši kļūt par orgānu donoriem. Tieši šo balvu saņēmēju darbības daudzveidība labi parāda, cik dažādus veidus Eiropas pilsoņi atrod, lai būtu Eiropas Pilsoņi ar lielo burtu.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti