Eksprezidente atklāj: Savulaik militārā pētījuma autors nespēju aizstāvēt Baltiju sauca par muļķībām

Diskusijas par spēju militāri aizstāvēt Baltijas valstis bija arī pirms vairākiem gadiem, tāpēc valsts pasūtīja konfidenciālu pētījumu par to, un viens no pētījuma autoriem pauda, ka apgalvojumi par NATO nespēju aizstāvēt Baltijas valstis ir muļķības, intervijā Latvijas Radio atklāja eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Ekstrēmistu un teroristu radītie riski Latvijai ir mazi, jo “mēs esam maza valsts un ne īpaši nozīmīga”, un tas mums nāk par labu, bet ģeogrāfiskais novietojums valsti noliek riska situācija, īpaši, ņemot vērā kaimiņvalsts Krievijas rīcību, norādīja Vīķe-Freiberga.

Taču Latvijas valdība un armija, kaimiņvalstis un NATO sabiedrotie spēruši soļus, lai risku mazinātu un jebkādus draudus padarītu mazāk ticamus.

Vīķe-Freiberga atklāja, ka savulaik, kad viņa bija prezidentes amatā, skanēja runas, ka Baltijas valstis militāri nav aizstāvamas, un tika pasūtīts konfidenciāls pētījums par NATO spēju aizstāvēt Baltiju.

Un toreiz galvenais pētījuma autors ģenerālis Vašingtonā “pačukstēja, ja kāds stāsta, ka Baltijas valstis nav aizstāvamas, viņš jums stāsta pēdējās muļķības”, jo - ja ir militārā alianse, tā var aizstāvēt jebko un jebkur, tikai par to jādomā un jāizplāno, stāstīja eksprezidente.  

Viņa arī norādīja, ka daudzi runā, ka jebkas, ko dara šai reģionā, kaitinās mūsu kaimiņu, “bet tā nelaime ar to mūsu kaimiņu ir tāda, ka viņam nervi ir švaki šā vai tā”, nav nozīmes, ko mēs darām vai nedarām.

Bet tieši tāpēc NATO, izvietojot savus spēkus reģionā, rīkojot mācības, sūta ļoti spēcīgu signālu, ka nav tā, ka te visi guļ un nav gatavi neko darīt savai drošībai, uzsvēra eksprezidente.  

17 komentāri
Kašķe
Gribētos teikt tam Hm..- lai "ietu ar reiz vaļā, tā Ballīte", tad varētu totalizātorā likt likmes( Amerikā, jo cer, ka neskars) uz to, kurš'tad kuru samīcīs! Bet Latvija ir epicentrā un tik s..iun migla paputēs no mums, kad abi saliksies ar ragiem kopā, un rezultātu mums neredzēt. Tā kā- es ieteiktu vispār paklusēt un lūgt Dievu, lai pārāk nekacina to Krievu Lāci!
sahab
kādreiz daudzi domāja, ka Vaira Vīke freigerga ir inteliģenta, zinoša un gudra sieviete....
Atkal
ēterā. Nekā laba.
fzss
alianse- dazus desmitus raķešu pa okupantu pilsetām,un kārtībā ! mums pasiem vajadzetu likt saavu potencialu pie savu raķesu izstrades, tad agresors ļoti apdomatu, vai mūs aiztikt !
O jee...
Patīk, kad sievietes runā par militārām tēmām.
Būsit kaut ko sajaukusi, anonīmā meitenīt, te nav iepazīšanās portāls. Savus pakalpojumus piedāvājiet citur :-D
O jee...
Pieklājīgs kungs vispirms nosauc savu vārdu :)
Esmu jau pamanījis, ka Jums, meitenīt, patīk tarkšķēt tikai par tādām tēmām, par kurām ne vella nejēdzat. Ieteiktu Jums atgriezieties pie TV šovu un Dievietei.lv komentēšanas. Tur Jūsu blondums tik ļoti nekritīs acīs. :-D
Freibergai
Vienmer ir bijusi tieksme izplatit tenkas un melus ,vaira ,kur ir huseina bumbas ?!
Patriots Lai dzivo???
Freibergai
vajadzeja atnest russkijmir nacikiem paostit huseina bumbas ! Huseinam tacu bija kimiskie ieroci ar ko vins bombardeja kurdus !
Hm...
Lai arī bez pētījuma ir skaidrs, ka pasaulē spēcīgākā militārā savienība spēj nosargāt tās dalībvalstis, Kremļa vankšķi nekad nebeigs skandināt pretējo, aicinot gļēvi pacelt rociņas un mesties laizīt okupantu zābakus.
omg
Pētījums slepens, tātad nepārbaudāms. VVF arī atsaucas nevis uz pašu pētījumu, bet uz neidentificējamas personas pačukstēšanu. Citiem vārdiem sakot, viņa nodarbojas ar baumošanu. Turklāt formulējums “var aizstāvēt jebko un jebkur, tikai par to jādomā un jāizplāno” liek domāt, ka uzdots jautājums “Vai var aizstāvēt?” nevis “Vai aizstāvēs?”
vai vai vaira
Kā tad šī šoreiz nemaz Trampu nenicina kā citām reizēm.
aksioma
Nevis Eksprezidente atklāj, bet blurkš kā d___sa zem auksta ūdens.
iznāk
"aksioma" pati par sevi runā. Pierādījumu nevajag.
aksioma
Ja arī vecai govij būs kliba kāja, viņa tomēr vēl gribēs augstu lekt un dikti diet.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti