Eksperiments: Vai Latvijas sludinājumu portālos var atrast hakerus

Latvijas sludinājumu portālos var atrast cilvēkus, kas būtu gatavi kļūt par hakeriem, ja tāda vajadzības rastos, un pēc klienta pasūtījuma piekļūt sveša datora saturam, eksperimentā pārliecinājās LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens”. 

Raidījuma komanda nolēma meklēt hakerus ar stāstu, ka kāda meitene ir izšķīrusies ar puisi, bet viņas pikantās fotogrāfijas ir palikušas puiša datorā un viņš tās labprātīgi neatdod, tāpēc meitene baidās, ka var tikt šantažēta, un meklē kādu, kurš var piekļūt puiša datoram un bildes likvidēt.

Par šādu rīcību gan draud kriminālatbildība, tostarp arī pasūtītājam, norāda raidījums. Tāpēc sludinājumu portālos ss.lv un zip.lv atrastajiem datorspeciālistiem tikai jautāts, vai viņi piekristu vai nepiekristu dabūt meitenes bildes, bet nav likts to darīt.  

Viens speciālists atzina, ka var mēģināt nosūtīt e-pastu, pēc kura atvēršanas “datorā tiek izrauts caurums”, bet viņš nav pilnībā pārliecināts, ka tas ļaus darboties ar failiem. Par samaksu viņš domāšot, ja viss izdosies.  

Cits speciālists arī skaidro, ka jānosūta programmatūra un ar viltu jāpanāk, lai lietotājs to uzinstalētu, bet beigās viņš tomēr nevēlas to darīt “tīri no juridiskā viedokļa”.  

Raidījums sazinājās ar sešiem datorspeciālistiem, un divi no viņiem bija gatavi mēģināt palīdzēt piekļūt pie failiem uz sveša datora.  

2 komentāri
Andron MacBeton
Tirgū, gaļas paviljonā ir jaudīgāki hakeri par tiem lohiem. Un ta vel tās dārzeņu pārdevējas zin nedaudz vairāk par TCP/IP uzbūvi, nekā tie pērdoņi.
anti hakers
tikai nevajag irst! Ak, ļaunie hakerīši ložņā un visu zog un pikšķerē, bet MĒS esam balti un pūkaini, mēs neko neizsekojam , pastus nelasām , datoros nelienam! Nelabi nemetās???? Pirms rādīt ar pirkstu citiem ,vajag sūū no pirksta noslaucīt!!!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti