Dienas ziņas

Veselības inspekciju vadīs Indra Dreika

Dienas ziņas

Apzagti Aronas pilskalna apsaimniekotāji

Strīds par kompensāciju komerctelevīzijām

Deputāti nevienojas par kompensāciju piešķiršanu komerctelevīzijām priekšvēlēšanu laikā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Asas diskusijas Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē otrdien, 26. septembrī, raisīja jautājums par 215 000 eiro piešķiršanu komerctelevīzijām kompensācijai par politiskās reklāmas ierobežojumiem priekšvēlēšanu laikā. Politiķu debates gan beidzās bez rezultāta, jo koalīcijas lēmums atteikties no tā sauktā deputātu kvotu principa ierobežojis komisiju iespējas šāda veida pieprasījumus virzīt valsts budžeta projektā.

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pie Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas otrdien vērsās, lai saņemtu piekrišanu pārdalīt naudu, kas sākotnēji tika piešķirta, lai “Radio SWH” veidotu multimediālu latviešu mūzikas platformu.  “Šajā līguma skatīšanas periodā uzvarētājs nāca pie secinājuma, ka viņš šo naudu nevar apgūt līdz gada beigām, jo ir neparedzētas izmaksas saistībā ar autoratlīdzībām. Līdz ar to no līguma slēgšanas atteicās,” sacīja NEPLP priekšsēdētāja Dace Ķezbere.

Daļu mūzikas platformas veidošanai piešķirto 130 000 eiro padome plāno izmantot mediju monitoringam pirms gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, bet lielāko tiesu – 100 000 eiro – varētu izlietot, lai nomainītu 15 gadus veco Latvijas Televīzijas ēkas ugunsdzēsības sistēmu, kurai pēc pusgada beigsies lietošanas termiņš.

“Šī ir augstceltne, šī ir māja ar īpašiem nosacījumiem par evakuāciju un visu pārējo, un tur joku vienkārši nav. Ja sāksies problēmas, mēs atbildēsim pilnā mērā par visām sekām, kas tur būs,” norāda LTV vadītājs Ivars Belte.

Šo NEPLP priekšlikumu komisija atbalstīja, bet garākas diskusijas izvērsās par papildu līdzekļu pieprasījumiem.

Īpaši – 215 000 eiro, ar kuriem komerctelevīzijām kompensēt zaudējumus, ko radījis aizliegums priekšvēlēšanu aģitācijas laikā pārraidīt politiskās reklāmas. Naudu padome plānot sadalīt konkursā par priekšvēlēšanu raidījumu veidošanu. “Vai patiešām jāmaksā par politisko diskusiju organizēšanu, ja politiskās diskusijas tiek organizētas visu laiku?” retoriski taujāja Saeimas deputāts Boriss Cilevičs (“Saskaņa”).

Ja ir šāds kompensācijas mehānisms par to, ka viņiem ir atņemta iespēja nopelnīt, tad es neredzu nekā peļama, ja šādā veidā, kad mēs pasūtām konkursa veidā komercmedijiem diskusiju raidījumus, tas dažādo politiķiem iespēju izteikties,” atteica Ķezbere.

Savs viedoklis bija arī Saeimas deputātam Artusam Kaimiņam (KPV LV). “Latvijas nodokļu maksātājiem maksā LR un LTV, viņi nemaksā komerctelevīzijām. Mums tas nav jādara, tas ir aplami, prasīt ceturtdaļmiljonu, tas ir nepareizi jau pašā saknē. Neticu, ka kāds nodokļu maksātājs jums pateiks: “Jā, tērējiet manu naudu, lai TV3 nerāda reklāmas trīs dienas, kad politiķi ēterā kaujas!”, pauda Kaimiņš.

Komisija gan vienojās konceptuāli atbalstīt šo un arī padomes papildu līdzekļu pieprasījumus sabiedriskajiem medijiem, tomēr tālāk uz Ministru kabinetu un Saeimas budžeta komisiju tie jāvirza pašai padomei. Kā norādīja komisija vadītāja, deputātu atbalsts līdzekļu pieprasīšanā būtu atgriešanās pie pērn smagi kritizētā deputātu kvotu principa. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti