Darba grupā vērtēs policijas augstskolas izveides iespēju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Otrdien, 9. janvārī, Ministru kabinets (MK) atbalstīja priekšlikumu veidot darbu grupu, lai izvērtētu jaunas policijas augstskolas izveides iespēju. Šādu priekšlikumu Iekšlietu ministrija ir izteikusi atbalstītajā MK atbildes vēstulē Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai par tiesību aizsardzības iestāžu amatpersonu sagatavošanu.

Paziņojumā medijiem Iekšlietu ministrija informēja – veidos darbu grupu, lai gūtu detalizētāku un izvērstāku redzējumu par iespējamās policijas augstskolas izveides un uzturēšanas izmaksām, nepieciešamajiem infrastruktūras un loģistikas izveides pasākumiem, kā arī nepieciešamajiem grozījumiem regulējumā.

Pēc darba grupas ziņojuma izskatīšanas Iekšlietu ministrija informēs valdību par veiktās analīzes rezultātiem un turpmākās rīcības iespējām.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis
00:00 / 00:22
Lejuplādēt

Pašlaik, saskaņā ar publiskā iepirkuma rezultātiem, Valsts policijas amatpersonu otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību no 2017. līdz 2022.gadam nodrošina Rīgas Stradiņa universitāte. Programmas īstenošanā ir iesaistīts liels skaits pieredzējušu nozares ekspertu, tajā skaitā izmeklēšanas un operatīvā darba jomās.

Lai gan līdz šim ir nodrošināta iekšlietu nozares darbinieku sagatavošana jau esošajās augstskolās, kā ilgtermiņa risinājumu turpina izvērtēt arī jaunas Iekšlietu ministrijas pārraudzībā esošas policijas augstskolas izveides iespēju.

Ministrijā norāda, ka policijas augstskola nekonkurētu ar citām augstskolām tiesību zinātņu studiju jomā,

bet gan nodarbotos ar kvalificētu speciālistu sagatavošanu uz policijas darba specifiku orientētās studiju programmās.

Iekšlietu nozares uzdevums prioritāri ir nodrošināt Valsts policiju, Drošības policiju un Iekšējās drošības biroju ar sava aroda profesionāļiem. Tāpat augstskolā varētu sagatavot darbiniekus arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, Valsts probācijas dienesta un citu tiesību aizsardzības iestāžu vajadzībām.

Ziņots, ka ekonomiskās krīzes laikā 2009.gadā tika pieņemts lēmums par Latvijas Policijas akadēmijas likvidāciju. Pašlaik 1.līmeņa augstāko izglītību topošie vai esošie policisti apgūst Policijas koledžā. Savukārt ap 100 likumsargu ik gadu sāk un tikai ap 60 beidz studijas Rīgas Stradiņa universitātē.

Taču iegūtā kvalifikācija īsti nepalielina izmeklēšanas darba kvalitāti un tempus, secina policijas vadība. Tāpēc policija cer uz iespēju veidot jaunas studiju programmas, kurās augstāko izglītību iegūtu tieši policisti.

Arī Valsts policijas priekšnieks ģenerālis Ints Ķuzis atzinis, ka, iespējams, lēmums par Policijas akadēmijas likvidāciju bija kļūdains.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti