Bijušās Jāņmuižas profesionālās vidusskolas ēku komplekss – tukšs un izdemolēts

Izsisti logi, izlauztas durvis un visapkārt tukšas alus pudeles – tāds skats paveras bijušās Jāņmuižas profesionālās vidusskolas teritorijā. Kopš 2011. gada, kad skolu apvienoja ar Valsts Priekuļu lauksaimniecības tehnikumu, ēku komplekss stāv tukšs – vairākkārt izlaupīts un izdemolēts. Jau gandrīz divus gadus to apsaimnieko “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ), kas organizējusi vairākas ēku kompleksa izsoles, taču bez rezultātiem.

Pirms aptuveni pieciem gadiem dzīve krasi mainījās Priekuļu novada Jāņmuižā. Kopš tur bijušo profesionālo vidusskolu apvienoja ar Priekuļu tehnikumu, jaunieši tikpat kā nav redzami – tā vietā tukšs un izdemolēts skolas ēku komplekss.

Līdz ar izglītības iestādes likvidēšanu darbu zaudēja daudzi vietēji iedzīvotāji, un arī ciema vide, kā paši saka, degradējas. Tomēr kameras priekšā savu viedokli paust viņi nevēlas, uzsverot, ka šis joprojām ir sāpīgs jautājums.

Vietējie iedzīvotāji ir neizpratnē, kāpēc nekas uzreiz netika darīts, lai ēku kompleksu saglabātu, tajā ierīkojot, piemēram, sociālo māju, pansionātu vai dzīvokļus.

Vienu no bijušajām kopmītņu ēkām Priekuļu novada pašvaldība gan pārveidoja par dzīvokļu māju, un šobrīd tā ir apdzīvota.

Pašvaldībā gan norāda, ka par skolas ēkām tā neatbild. Kopš 2015. gada novembra kompleksu apsaimnieko VNĪ, bet vietvaras pārziņā ir skolas stadions, kur joprojām notiek sporta pasākumi. Priekuļu novada domes izpilddirektors arī atzīst, ka šobrīd nav ideju, kā ēkas varētu izmantot.

"Šīs divas kopmītnes nostāvēja pārāk ilgi - tur ļoti lieli ieguldījumi vajadzīgi, lai varētu kaut ko darīt, ieskaitot ārējo siltināšanu un ēkas komunikācijas un visu pārējo," teica Priekuļu novada pašvaldības izpilddirektors Fjodors Puņeiko.

Lai arī vizuāli šķiet, ka ēkas ir pamestas, to apsaimniekotājs norāda, ka tās regulāri apseko un pieskata, nepieciešamības gadījumā arī novēršot bojājumus. Atsevišķās ēkās arī esot uzstādīta tehniskās apsardzes signalizācija.

Līdz šim VNĪ rīkojuši jau sešas ēku kompleksa atsavināšanas izsoles, taču izdevies pārdot vien dažus angārus un garāžas.

Apsaimniekotājs norāda, ka skolas ēka, kuras cena ir 28 000 eiro, nevienu neinteresē, iespējams, tāpēc, ka tā atrodas uz citam īpašniekam piederošas zemes.

"Visi darbi, kas būtu veicami vai darāmi skolas ēkā, ir jāsaskaņo ar šiem zemes īpašniekiem, kuri nedzīvo uz vietas un, godīgi sakot, neliekas ne zinis. Arī šī saskaņošana ir grūta. Šī ēka pati par sevi kā būve ir skolas ēka, viņa ir ļoti specifiska, tāpēc bieži vien par viņām netiek izrādīta interese tirgū," teica VNĪ pārstāvis Arnis Blodons.

Nākamā skolas ēkas izsole plānota maija beigās.

22 komentāri
Andrejs Bubinduss
Ir nosodāmi, pretvalstiski un graujoši tas, ko LR izglitības ministriju un likumdevēja politika ir nodarījusi profesionāli tehniskajai, profesionālajai un māksliniecksi- radošajai izglītības sistēmai. Sistēmas ir sagrautas, tā vietā komercializēti izglītības un kultūras industriju piedēkļi.
Sarma - arī Jāņmuižniece
Beidzot viens saprātīgs komentārs. Uz gānīšanos naski.Gandrīz vai sacensība, kurš kaut ko riebīgāku pateiks. Bet, kad jāargumentē, jāaprēķina, tad nekā. Un nedod Dies'pašam kas jādara, tad - lai citi.
arī Jāņmuižniece
Vaimanātāju mums tiešām netrūkst! Neizlasīju nevienu īstenojamu ieteikumu, ko darīt ar tādām ēkām. Jāņmuižā dzīvokļi netrūkst. Pat ja iedzīvotāji piekristu sociālajai mājai, kurš par tām maksās? Protams, nodokļu maksātāji un atkal vaimanās, kāpēc jāmaksā par to, ka citi nestrādā? Cik Latvijā ir šādu lielu ēku, bijušo skolu, ražotņu, kultūras namu u.c.! Visas pārtaisīsim par sociālajām mājām? Iesaku VNĪ piemaksāt uzņēmumam, kas uzņemtos nojaukt šīs ēkas. Tad tās varētu izmantot vismaz kā būvgružus. Un vēl - tiem, kas vaimanā par valsti - valsts esam mēs visi, katrs atsevišķais no mums, un visi arī esam atbildīgi!
blefs
Nu ko čīkst tas pasvaldības vadītājs!Kas to zemi zem skolas ēkām atdeva trešai persona!!!!??? Noteikti ka ir dokumenti kartībā,tikai jautājums viens- kas šos dokumentus parakstījis? Tas arī lai tagad atbild! Otrkārt,ja nevar pardot šos nekustamos īpasumus,tad kapēc saimnieks šaja pašvaldībā saka- tas nav mans!!?? Kam jaredz to,kas notiek pašvaldības teritorijā un kāpēc no īpašnieka netiek prasīta attiecīga īpašumu uzturēšana un ja vajag konservācija! Neaizmirsīsim velēšanās par ko balsot!
dddd
Tos parakstija Janmuizas skolas vadiba vecajos laikos kide,abolkalns utt
nekas
mēs Latvijā pēdējos 1000 gados vēl nekad tik labi neesam dzīvojuši,kā tagad...mums nevajag ne skolas ne slimnīcas,ne arī savu tautu,vajag tikai nodokļus.....
tante no laukiem, no Jāņmuižas:-)
Paldies I. Kupčam, kas to visu iesāka (skolas likvidēšanu)! No sociālās mājas ierīkošanas, gan citā, ne skolas ēkā, paši jāņmuižnieki atteicās. Par bēgļiem nemaz nerunājot. Un demolē paši vietējie, ne jau brauc no citurienes, lai kādu logu izsistu. Tā kā atbildīgi un līdzvainīgi esam mēs visi, kas ar Jāņmuižu saistīti
xyz
Tajā pašā laikā saka, ka trūkst dzīvokļu. Lūk, privatizējiet, remontējiet- un būs vai cik! Tieśām kaut vai sociālo māju maznodrošinātajiem.
Andris
Privatizācija
Jānis Labrencis
Vaimanāt protam visi, bet sanākt kopā, kautvai 5 cilvēki, lai sāktu organizēties, nespējam.
Puķe
Nav taisnība, sāc darīt, redzēsi, ka nāks vairāk par pieci.
Varbūt
Tur varētu izmitināt bēgļus...
nothx
Ar bēģļiem ir tā, man rokā ir 3 končas, 2 no viņām ir indīgas, 1 nav. Tad man tev ir jautājums, vai tu gribētu nogaršot kādu no šīm konfektēm? Ja liela iespēja ka tā būtu tava pēdējā? Ar bēģļiem ir tāpat. 1 no 10 atbrauc lai sāktu jaunu dzīvi, bet lielākā daļa atbrauc sēdēt uz pabalstiem, nedarīt neko, un pieprasīt savus likumus, un sūdzēties cik viņiem ir slikti pie mums. MŪMS JĀBŪT PIRMAJA VIETĀ, nevis kautkādiem bēģļiem, uztaisam labāk pansionātu veciem cilvēkiem, vai dienas centru bezpajumtniekiem un maznodrošinātajiem, nevis kautkādiem bēģļiem. MES PIRMIE, un ja paliek kautkas pāri, var domāt ari par citiem. Mūsdienās sak izskatīties ka citi pa priekšu, mēs pēc tam.
mg
Saskandināsim par to, dāmas un kungi, tais daudzajos 100gades rautos, kas, lai nenokavētu un nav tik ilgi jāciešas, sāksies jau šogad, kad 4. maijā tikšot spiesta starta poga (PUSOTRU gadu PIRMS dibināšanas datuma!!!).
Bagātā Latvija
to var atļauties!
STULBIE
IDIOTI, kas vada šo valsti! Aiz jums paliek izdegusi zeme, gruveši , grausti un cilvēku ciešanas. bet kas jums - dzīres turpinās... Vai jūs, tiešam, domājat, ka sabiedŗības pacietība būs bezgalīga?
Ir
Vai tad nav pierādījies, ka IR bezgalīga. Un būs. Runātāju tauta esam. Tie muļķīši, kas arī baznīcā dabū pērienu.
q
Nevienu zemes gabalu, uz kura kaut kas jauns bija uzcelts (vienalga kas - skola, māja, veikals, ...) nedrīkstēja atdot bijušajiem īpašniekiem. NEVIENU! Tagad viņu ķīlnieki ir visi - gan iedzīvotāji, gan pašvaldības. Varētu domāt, ka šie "īpašnieki" šo zemi ir radījuši, un tāpēc mūžu mūžos tai jāpieder viņiem. Zeme ir Dieva dota VISIEM cilvēkiem saprātīgai LIETOŠANAI.
paej mala psrs atruaga
atņaķ i padeliķ jau mums bija.
JURIS MIKELSONS
Nevajadzēja zemi zem skolām un skolas apkalpošanai par kukuļiem atdot privātipašumā , tādai vajadzībai bija kompensacijas sertifikati !!! tagad vējā izsviesta nodokļu maksātaju nauda ! Ir jau protams vēl citi varianti !!! Tas pats attiecas uz citiem valsts objektiem
Pievienot komentāru
Latvijā
Ziņas
Jaunākie

Populārākie
Interesanti