Bijušais KNAB darbinieks Jurašs startēs pašvaldību vēlēšanās Rīgā Bordāna partijas sarakstā

Bijušais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieks Juris Jurašs iestājies bijušā tieslietu ministra Jāņa Bordāna vadītajā Jaunajā konservatīvajā partijā un gatavojas startēt pašvaldību vēlēšanās Rīgā, trešdien, 11.janvārī, žurnālistiem pastāstīja Jurašs. 

Sabiedrības uzmanību Jurašs piesaistīja pērnā gada vasarā, atklājot, ka viņam piedāvāts kukulis viena miljona eiro apmērā saistībā ar bijušā Latvijas Dzelzceļa šefa Uģa Magones kukuļošanas lietu.

Jurašs amatu KNAB zaudēja pēc bijušā priekšnieka Jaroslava Streļčenoka veiktajām reorganizācijām. Jurašs apgalvo, ka reorganizācijas veiktas korumpētu cilvēku interesēs.

Jurašs: Par iestāšanos Jaunajā konservatīvajā partijā

  Tikmēr Rīgas domi Jurašs dēvē par Latvijas lielāko korupcijas perēkli.

  “Es negribu un nevaru stāvēt šajā brīdī malā un necīnīties. Ņemot vērā to, ka Latvijā pie varas esošajām partijām nav politiskās gribas apkarot korupciju, es esmu izlēmis cīņu ar korupciju pārnest uz vidi, kur tā sakņojas – uz politiku,” sacīja Jurašs.  

  “Esmu nonācis pie secinājuma, ka varai – ne koalīcijas partijām, ne partijai “Saskaņa” un ne pat Ģenerālprokuratūrai - nav intereses nodarboties ar korupcijas apkarošanu. Latvijas valstī lēmumus pieņem mafija. To es varu droši apgalvot!” paziņojumā medijiem savukārt norādīja Jurašs.

  “Vēlos paziņot, ka esmu iestājies politiskajā partijā, kuras vadītājs ir sevi pierādījis kā īstenu pretkorupcijas cīnītāju,” viņš piebilda.

  Savukārt partijas valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns paziņojumā medijiem norādīja, ka  “Jaunā konservatīvā partija no dibināšanas brīža ir veidota kā ilglaicīgs politiskais spēks, kas ir apņēmies izbeigt organizēto ekonomisko grupējumu, alkatības un populisma varu”. 

  “Mēs neesam strādājuši uz “veco vēžu” piesaisti publicitātes nolūkos un ātriem reitingiem. [..] Mēs nenomierināsimies, kamēr pēdējais blēdis netiks padzīts no pieejas pašvaldības un valsts naudai. [..] Aicinu katru neuzpērkamu Latvijas patriotu nevis domāt par bēgšanu no savas valsts, bet nākt komandā, lai kopīgiem spēkiem to sakārtotu, jo mēs būsim tie, kas uzvarēs,” pauda Jānis Bordāns.

  Jurašs solīja aicināt iestāties Jaunajā konservatīvajā partijā arī citus bijušos KNAB darbiniekus. Viņš gan vēl nevarēja pateikt, kurus bijušos KNAB darbiniekus uzrunās. Latvijas Televīzijas rīcībā esošā informācija liecina, ka bijusī KNAB priekšnieka vietniece Juta Strīķe vismaz pagaidām nedomā par politiķes karjeru.  

  Juraša izvēlētā bijušā tieslietu ministra Jāņa Bordāna vadītā Jaunā konservatīvā partija iepriekšējās Saeimas vēlēšanās ieguva tikai 0,7% balsu. Pats Bordāns, kurš arī bija ieradies uz Juraša sasaukto preses konferenci, apgalvoja, ka partija strauji aug. Gada pirmajā nedēļā vien esot saņemti 90 iesniegumi par iestāšanos partijā.

  “Jaunajai konservatīvajai partijai šobrīd piebiedrojas, un pēdējā laikā tas notiek jau masveidā, cilvēki ar neatkarīgu viedokli. Tieši šādi cilvēki, un tieši tādi cilvēki, kā Juraša kungs, sastāda un turpinās sastādīt mūs partijas ne tikai kodolu, bet visu tā saukto pamata cilvēku masu,” uzsvēra Bordāns.

  Pagaidām partija nevienu biedru nav izvirzījusi kā potenciālo Rīgas mēra amata kandidātu. Bordāns stāstīja, ka to noteikšot vēlētāji. 

  9 komentāri
  Marita Krisane
  Tēvs izsaimniekoja Burtnieku saimniecību ... uz citu rēķina nodrošināja dēliem ceļu uz Rīgu....dēls tēmē izsaimniekot Rīgu....balsojiet...diez vai tiks domāts par tautu...drīzāk par savas labklājības turpmāko nodrošinājumu....nosoda citus...bet ko dara pats???
  žurnālisti un nauda
  Žurnālisti tik ļoti skrupulozi izvairās nosaukt to partiju pēc reģistrētā nosaukuma, visu laiku saukājot par Bordāna partiju!:)) Tātad mums ir šādas partijas: Lemberga partija, Dzintara partija, Āboltiņas partija, Kaimiņa partija un Sudrabas partija. Nu un Bordāna partija. Liberaļus šausmīgi biedē nosaukums Jaunā konservatīvā:))
  :-P
  Neredzu nevienu iemeslu, kāpēc liberāļiem būtu jābaidās no vārda 'konservatīvs'. Jebkura politekonomiskā uzskatu sistēma, vai tas būtu nacionālisms, internacionālisms, liberālisms, libertārisms, sociālisms, vai komunisms, ietver plašu spektru, kas variē no konservatīva līdz progresīvam. Konservatīvisms var nepatik uz reformām, pārmaiņām orientētiem vai revolucionāri noskaņotiem nacionālistiem, liberāļiem vai komunistiem.
  Neslāvs
  Nu re kā visi latvieši priecājas, Zīgerista banānu tik ļoti gribās atkal...
  Als
  Citam patīk Ušakova banānu apmīļot;D
  kukanols
  Labāk banāns rokā, nekā Lembergs Saeimā :)
  Als
  Fantastiska ziņa, Rīgā būs par ko balsot. Turu par jums abus īkšķus!
  Ups!
  Beidzot būs par ko balsot!Tagad nevarēs teikt,ka nebija iespējams kko mainīt!
  opa
  Biju jau gandrīz aizmirsis par Bordānu. Prieks, ka viņa partija tomēr vēl pastāv. Laikam balsošu par to, apnikuši pie varas esošie korumpanti.
  Pievienot komentāru
  Jaunākie

  Populārākie
  Interesanti