Bērnu tiesību inspekcija varētu lūgt vērtēt Jelgavas bērnunama vadītājas atbilstību amatam

Pēc neatkarīgo ekspertu un bērnu liecībām par iespējamiem pārkāpumiem un vardarbību Jelgavas bērnunamā un uzsāktās pārbaudes rezultātiem, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija pieļauj iespēju lūgt pašvaldībai vērtēt bērnunama vadītājas Maijas Neilandes atbilstību amatam.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Bērnu tiesību aizsardzības departamenta direktore Inga Krastiņa Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” sacīja, ka līdz šim nebija pamata atstādināt Neilandi no amata.

Lai atstādinātu bērnunama vadītāju, nepieciešams pamatojums, bet šobrīd informācija nebija tāda, ka viņa varētu ietekmēt vai traucēt administratīvā pārkāpuma izmeklēšanu. 

Taču pēc pārbaudes inspekcija pieļauj iespēju rakstīt pašvaldībai, prasot izvērtēt vadītājas atbilstību amatam, atzina Krastiņa.  

Saeimas sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča (Zaļo un Zemnieku savienība) savukārt raidījumā “Krustpunktā” sacīja, ka, viņasprāt, par iestādē notiekošo atbild iestādes, un ja ir aizdomas par pārkāpumiem, tad ir arī pamats viņas atstādināšanai.  

Barča arī atzina, ka neizprot pašvaldības un sociālo lietu pārvaldes rīcību, jo, viņasprāt, šajā situācijā būtu jārīkojas straujāk.

Komisijas vadītāja arī solīja, ka pēc Bērnu tiesību inspekcijas un Veselības inspekcijas pārbaužu pabeigšanas komisija vēlreiz izvērtēs situāciju.    

Jau ziņots, ka par dažādiem pārkāpumiem un iespējamiem vardarbības gadījumiem Jelgavas bērnunamā, kas fiksēti daudzos iesniegumos bērnu tiesības sargājošajām iestādēm, ir uzsāktas trīs administratīvo pārkāpumu lietas. Pamatojoties uz Bērnu aizsardzības likumu, atstādināto aprūpes personu atbildību turpinās pētīt vēl visu atlikušo gadu.

Kā soda mērs pret bērniem izmantota arī bērnu sūtīšana uz attālām internātskolām un nepamatota ievietošanu psihoneiroloģiskajā slimnīcā. Iespējams, ir pamats uzskatīt, ka problēmas apmērus ilgstoši notušējusi arī Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija.

 

3 komentāri
miks
pats esmu audzis bernunama,un esmu izbaudijis visu uz savas adas.un nav tik vienkarsi pazvanit,jo pec tam tev japiedzivo atriebiba,no direktores un audzinatajam.ta ka iznak koks ar diviem galiem.
mbrigzna
Ja bērns var pazvanīt uz uzticības numuru, tad tas jūtās pietiekoši droši konkrētā vietā, jo ja kāds no kāda baidās, tad tas baidās nopīkstēties...
Ance
Vai bērnunama bērniem ir mobilie telefoni, lai zvanītu uz uzticības tālruņiem, kā iesaka Bērnu tiesību inspekcija? Varbūt jāzvana no direktores kabineta? Telefonautomātu jau vairs nav...
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti