Ārzemēs dzīvojošo tautiešu vilināšanai uz Latviju sāk kustību «Gribu tevi atpakaļ»

Latvijas Institūts (LI) sācis sociālu kustību "Gribu tevi atpakaļ”, kurā ikviens Latvijā dzīvojošais aicināts uzrunāt emigrējušos tuviniekus un pateikt, ka šie cilvēki viņiem ir svarīgi un jebkurā brīdī tiek gaidīti mājās, Latvijas Radio stāstīja LI vadītāja Aiva Rozenberga.

"Kustība ir vērsta tieši uz mūsu attiecībām ar saviem radiem, draugiem, tuviniekiem, kas šobrīd atrodas ārvalstīs. Pateikt viņiem skaidri un tieši – "Es gribu tevi atpakaļ!" klāstīja Rozenberga.

"Ja gribam, lai kāds no mūsu tuvajiem tiešām atgriežas, tad tās attiecības ir jākopj tāpat kā puķe dārziņā. Pie tām ir jāstrādā, un tāds ir mūsu mērķis," noteica Rozenberga.

Rozenberga Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" atzina, ka LI darbinieki šo kustību sāk katrs ar savu personisko vēstījumu, uzrunājot savus radus un draugus ārzemēs. "Katrs ir aicināts darīt tieši to pašu," teica LI vadītāja.

Latvijas iedzīvotāji aicināti šo vēstījumu saviem radiem un draugiem ārzemēs sūtīt sociālajos tīklos ar tēmturi #GribuTeviAtpakaļ. "Bet tikpat labi ir iespējami citi un dažādi veidi, [kā šo vēstījumu nodot saviem tuvajiem]," noteica Rozenberga.

Nākamnedēļ plānots piedāvāt virtuālu kartīti, ko varēs nosūtīt saviem tuviniekiem ārvalstīs, tādējādi akcentējot: "Jūs esat mums svarīgi, un Latvija vienmēr būs jūsu mājas."

27 komentāri
LV
Atgriezies, ja mīli Latviju! Tas ir vienīgais arguments. Citu nav.
Notars
Jums pašiem jārada darba vietas sev un saviem tuviniekiem, jo šeit Latvijā neviens negrib jaunas darba vietas radīt !!! Vēl joprojām nav skaidrs kapēc Īrija spēj lielām US un Japānas zāļu korporācijām piešķirt izdevīgas nodokļu atlaides zāļu ražošanai, bet mēs ... neko pat nemēģinām !
Saule
Skumji lasīt dažu "gudrīšu" komentārus par lietām,kur sajēga ir līdzvērtīga nullei. Man ar divi radi ir ārzemēs. Un ne jau tāpēc,ka būtu grādīgo cienītāji vai vieglas dzīves tīkotāji! Bezarbs un totāla nabadzība, lūk,kur īstie iemesli kopā ar totālu necieņu pret cilvēku,tie gan var likt aizbraukt! Un tam galīgi nav nekāda ar nodevību vai patriotismu!!!
brauciet mājās
Latvijā nav slikta dzīve. Ja vēl ir pieredze + uzņēmība + ārzemēs sadibināti kontakti, dzīve ir pat ļoti laba.
Nopietni???
Tu smejies vai kā. Es Latvijā nedzīvoju jau kā 8 gadus. Mani bērni ir paēduši, grašus neskaitu un varam daudz ko atļauties. Latvijā strādāju par kasieri un bija jāskaita grašus. Bet UK strādāju par lietveža administratora asistentu un man nav augstākās izglītības jo Latvijā to nevar iegūt pa velti. Valsts no manis atteicās kad es nezināju ko darīt. Atgriezties vai palikt. Kad maniem bērniem atņēma viņu naudu tad sapratu, es tur neesmu vajadzīga. Tā kā gudri cilvēki bez naudu Latvijā skaita grašus, kur vēl atļauties augstāko izglītību. Braukt atpakaļ? Kur? Dzīvot uz ielas. Pirmkārt daudzi aizbraucējiem nav pat kur braukt. Es Latvijā neesmu bijusi jau 4 gadus? Kā domā kāpēc? Tāpēc ka nav kur. Man tur nav māju, radi... Man tur nekā vairs nav.... Un tici man daudziem ir tā pat.
Mīļā
"Gribu tevi atpakaļ”, kurā ikviens Latvijā dzīvojošais aicināts uzrunāt emigrējušos tuviniekus un pateikt, ka šie cilvēki viņiem ir svarīgi un jebkurā brīdī tiek gaidīti mājās, Latvijas Radio stāstīja LI vadītāja Aiva Rozenberga." ................ Mīļā Aiva Rozenberga! Tas, uz ko Jūs aicināt, nav nekāds jaunums - to tuvinieki SAKA GADIEM, VIENMĒR - saviem aizbraukušajiem radiniekiem. Viņi to ZINA. Bet viņi nebrauks šurp, lai dzīvotu nabadzībā, jo viņi tad nevarēs palīdzēt saviem šeit palikušajiem radiniekiem "izvilkt dzīvību". Ko valsts var piedāvāt saviem iedzīvotājiem? Kur nu vēl aizbraucējiem? Ja runājam nevis ar patosu, bet pavisam GODĪGI? Ar čaklu darbu un labi izglītotiem cilvēkiem ar augstāko izglītību šajā valstī iespējams iegādāt mājokli, radīt un audzināt bērnus, atrast labi atalgotu darbu, palīdzēt saviem vecākiem, justies novērtētam? Cik ir tādu laimīgo? Un kas ir pārējie?
kāpēc jāmelo?
"Jūs esat mums svarīgi, un Latvija vienmēr būs jūsu mājas." aizbraukušie tāpat zina, ka viņi svarīgi savai ģimenei, draugiem. un ka te vienmēr būs viņu mājas. tās sāpes, ko valsts ekonom.politikas un citu apstākļu dēļ šo 25 gadu laikā, bijušas spiestas pārciest ģimenes, nekad nebūs saprotamas, kas nodrošinājušies ar iespēju dzīvot nabadzības neskarti. bet nevajag melot, ka viņi ir svarīgi Latvijas valstij - politiķiem, valdībām un visiem tiem, kas radīja un joprpjām rada apstāklus vņu aizbraukšanai. meliem ir īsas kājas! vai aicināt cilvēkus atpakaļ, lai strādā par tādu atalgojumu, ar kuru nav iespējams pabarot bērnus,dot viņiem cienīgu dzīvi? pilnīgi tāda sajūta, ka ar šādiem paziņojumiem un citām darbībām cenšas pazemot cilvēkus vēl vairāk, vēl vairāk sāpināt, nekā to jau dara 25 gadus! gribas, ļoti gribas mīlēt šo valsti, lepoties ar to, visus aicināt šurp - gan bēgļus, gan savējos........taču......tādam pāridarījumam roka neceļas, redzot bezdarbu, bezpajumtniuekus
a
Ir viegli teikt, ka savaa nevareeshanaa atbildiigi ir citi. Lielaaka dala bezpajumtnieki ir alhokoliki, bet bezdarbnieki - cilveeki bez nekaadas uzneemiibas. Un nestaasti, ka godiigi straadaajot, nevari atlauties pabarot beernus. Vairaak gan dzirdeets no Latvieshiem, ja nevar atlauties jaunu auto, taatad neva pabarot beernus. Taadas te prioritaates.
visa nelaime ir tā,
ka ne politiķi, ne ierēdņi, ne valdība jau sen dzīvo citā realitātē. viņi ir pārliecināti, ka Latvijā tikai retais dzīvo nabadzībā, ka mazo algu saņēmēji patiesībā aploksnēs saņem ļoti daudz, viņi nezina, kā dzīvo cilvēki šajā valstī ĀRPUS VIŅU LOKA, kur paši sevi visi nodrošina ar cilvēka cienīgiem un arī necienīgi (neadekvāti, nenopelnīti) lieliem atalgojumiem. tāpēc viņiem liekas, ka bēgļi nevar iztikt ar 3 eiro dienā un pie pārējā visa brīva. viņiem nav līdzjūtības pašiem pret savu tautu, jo NEKAD NAV DZIRDĒTS VAI LASĪTS, ka no viņiem valstsvīrs žēlotu MŪSU PAŠU, PAŠU TAUTAS bāreni, pensionāru, invalīdu. Nav dzirdēts, ka valdība teiktu - PAR TĀDU ATALGOJUMU NEVAR IZDZĪVOT (skolotāji, medmāsas utt), AR TĀDU PENSIJU NEVAR IZDZĪVOT, TĀDS PABALSTS IR PAZEMOJOŠI MAZS Latvijas bērniem uttt. Bet par bēgļu labklājību pārrunas nerimstas - TAS IR LABI TĀDĀ GADĪJUMĀ, JA liela daļa LATVIJAS STRĀDĀJOŠIE un citi pilsoņi nebūtu VĒL SLIKTĀKĀ SITUĀCIJĀ. Pabaro SAVĒJOS, pirms soli ko CITIEM.
Runchagalva
Pirmkārt ir jānomaina valdība uz tādu, kas ir ieinteresēta Latvijas valsts un latviešu labklājības uzplaukumam! Jāsāk tomēr ar lokālām lietām, pirms ķerties pie ārzemju! :D Tā tāda vilināšana ar vecām, piesmirdušām apakšbiksēm! :D Kapēc tad nez aizbrauc...
Hmzzz
Atpakalj uz kurieni? Stagnātisku senilību?
juris
Cik naivi!
nu
Gribu, lai latvieši ir laimīgi, lai viņiem ir darbs un laba alga, lai viņi varētu saņemt cienīgu pensiju un dzīvot Latvijā! Ja to visu nevar apvienot, tad dariet secīgi...
Lai nekar makaronus uz ausīm!
Vai LI direktore Aiva Rozenberga var pastāstīt, ko Latvijas valsts var piedāvāt tiem, kas atgriezīsies dzimtenē? Niecīgas darba iespējas, nodokļu likumdošanu, kas aplaupa darba ņēmējus, nebeidzamu cīņu par izdzīvošanu, sociālās garantijas, kas neko negarantē, cilvēka cieņu pazemojošu darba samaksu, valsts iestādes, kas pret cilvēkiem izturas tā, it kā tie būtu nokaušanai paredzēti lopi... Ne tuvu ne pilns uzskaitījums. Kāda mārrutka pēc lai aizbraukušie vēlētos atgriezties?!? Es nevienam no saviem draugiem un paziņām neieteikšu atgriezties. Es viņiem teikšu: neticiet šādiem aicinājumiem - jūs māna un muļķo!
a
Nekul tukshus salmus. Katrs cilveeks ir atbildiigs, par to kaa attiistiisies valsts. Gan politki, gan ieredni, gan uzneemeeji naak no muusu vidus. Nevar buut, ka tev neviens nebuutu zinaams. Latvija attiistiisies, ja kaut reizi, nepadomaasi, par iislaiciigu labumu vai halavu, bet par kopeejo sabiedriibas labumu.
Lai nekar makaronus uz ausīm!
"Valsts ... esam mēs paši" tikai tajā gadījumā, ja mēs varam ietekmēt valstī notiekošo. Vai mēs varam? Retorisks jautājums, vai ne? Latvijas valsts pārvaldes aparāts kopā ar politiķiem un represīvajām struktūrām, tostarp arī tām, kuru uzdevums ir aizsargāt valsti un tās iedzīvotājus, ir radījuši veidojumu, kas darbojas drīzāk kā mafiozs grupējums, kas pilda nelielas alkatīgu ekonomisko interešu grupas indivīdu pasūtījumu. Tā pamata nodarbe ir nodokļu rekets, valsts nozagšana un savu un pasūtītāju vajadzību apmierināšana. Deklarācija, ka vara Latvijā pieder Latvijas tautai ir tukšs sauklis, jo pēdējo 20+ gadu laikā tautas iespējas ietekmēt valstī notiekošos procesus (atceraties, kā tika mainīts referendumu ierosināšanas process?) ir rūpīgi, akurāti un profesionāli apcirptas. Baidos, ka Latvija kaut kas mainīties var tikai ārēja spēka ietekmē, jo iekšējā opozīcija (ja tāda parādīsies un veidosies par vērā ņemamu spēku) tiks profesionāli iznīcināta politiski vai fiziski.
Re: Lai nekar makaronus uz ausīm
Piekrītu. Tikai Jums sanāk, ka valsts ir kaut kāds svešķermenis. Nē, mūsu valsts (darba devēji, likmumu veidotāji, valsts iestāžu ierēdņi) - esam mēs paši. Jāsaprot, ka jāmainās cilvēkiem un to attieksmei vienam pret otru
INESE
VISĀM REFORMĀM UN SAUCIENIEM MĀJUP APAKŠĀ IR ĻOOOTI LIELA NAUDA, KURU IEGŪST NE JAU VIDĒJAIS LATVIETIS. SKOLĀS GAIDĀMA NĀKAMĀ REFORMA AR GUDRU NOSAUKUMU - KOMPETENČU IZGLĪTĪBA - VISC DARBINIEKIEM PROJEKTI BEIDZĀS UN VAJAG JAUNUS STANDARTUS UN PROGRAMMAS PAR MILJONIEM SACEPT. UN TĀ IR VISUR - VISAM APAKŠĀ IR LIELAS NAUDAS, KURAS IEPLUDINĀT "LEGĀLI" KONTOS....
Veronika
Nevajag cilvēkus maldināt un saukt uz nekurieni. Te taču par tām kapeikām, ko maksā mūsu darba devēji, nevar kaut cik normāli dzīvot. Lai cilvēki dzīvo un strādā normālos apstākļos, kamēr viņus tur pacieš, protams. Drīz varbūt saukt nevajadzēs, paši saskries atpakaļ. Vai varbūt šajā kampaņā paslēpta kārtējā iedzīvošanās shēma?
ko domā forumā :
http://orakuls.forumotion.com/t445p600-kas-notiek-latvija-jeb-zinu-apskati-un-to-interpretejums-ii#277229
Hmm
Man telefonā tā lapa met kaut kādu pretīgu spamu par vīrusiem un tas viedoklis nav tā vērts - vienam šķiet, ka nav atrasinātas problēmas valstī
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti