Ar Vikipēdijas maratonu plāno sasniegt 100 000 rakstus Latvijas simtgadē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Sākas Latvijas Vikipēdijas maratons, kura mērķis ir Vikipēdijā pārsniegt 100 000 rakstu robežu latviešu valodā. Pašlaik Latvijas Vikipēdijā ir aptuveni 59 tūkstoši rakstu, kas būtiski atpaliek gan no Lietuvas (170 tūkstoši rakstu), gan Igaunijas (131 tūkstotis rakstu) Vikipēdijām.

11.martā dots starts Latvijas Vikipēdijas maratonam, kura mērķis ir aktivizēt un paplašināt latviešu valodas lietojamību mācību procesā, izziņā, pētnieciskajā darbā, būtiski palielinot rakstu skaitu Latvijas Vikipēdijā. Pašlaik Latvijas Vikipēdijā ir aptuveni 59 tūkstoši rakstu, kas būtiski atpaliek gan no Lietuvas, gan Igaunijas Vikipēdijām, kurās ievietoti 170 un 131 tūkstoši rakstu. 

Maratona mērķis ir Latvijas simtgadē sasniegt 100 000 rakstu skaitu Latvijas vikipēdijā.

Regulāri Vikipēdiju papildina 30-50 cilvēki, kuri ar to mēģina nodarboties vismaz reizi mēnesī, Latvijas Radio skaidroja viens no no administratoriem Gvido Pētersons. Viņš arī norādīja, ka administratori nav vienpatņi, jo parasti pie viena raksta strādā vairāki cilvēki. Viņiem ir arī jāstrādā kolektīvi, savstarpēji sadarbojoties.

Latvijas Vikipēdijas maratons ir "Norvik Bankas" iniciatīva, tā partneri ir Latvijas Universitāte (LU), Valsts valodas centrs (VVC), Latvijas Vikipēdijas redaktori un Pieci.lv, savukārt balvas labāko rakstu autoriem nodrošinās "Samsung".

Pieci.lv vadītājs Kārlis Dagilis uzsvēra, ka mērķis būtu bagātināt rakstu krājumu par Latviju gan angļu, gan latviešu valodās, lai, piemēram, par Krišjāni Valdemāru varētu pasaulē izlasīt vairāk nekā vienu rindkopu.

Savukārt tehnoloģiju portāla "Kursors.lv" idejas autors un galvenais redaktors Kristaps Skutelis izteica ieteikumu vairāk rakstīt par lietām un procesiem, kas Latvijai ir unikāli un nav izlasāms citās vietnēs pasaulē. Viņš uzsvēra, ka vispārēju informāciju jaunieši var atrast angļu un krievu valodās gandrīz jebkurā pasaules vietnē.

“Valoda ir ikvienas nācijas, katras valsts pamats. Tāpēc mēs aicinām Latvijas sabiedrību būt aktīviem Latvijas Vikipēdijas papildinātājiem – jaunu rakstu rakstītājiem par dažādām tēmām. Mūsu aicinājuma mērķis ir rūpēties par valodas kopšanu un Latvijas Vikipēdijas papildināšanu ar jauniem rakstiem, lai līdz Latvijas simtgadei mums kopīgi izdotos pārsniegt 100 tūkstošu rakstu robežu,” sacīja "Norvik Bankas" valdes priekšsēdētājs Olivers Bramvels.

Maratona ietvaros, sešu mēnešu garumā, tiks rīkota komunikācijas kampaņa masu medijos, lai uzrunātu Latvijas sabiedrību iesaistīties Vikipēdijas paplašināšanā. Kampaņas laikā plānots skaidrot Vikipēdijas latviskās versijas nozīmību, izglītot sabiedrību par Vikipēdijas rakstu veidošanu, kā arī tiks mudināti sabiedrības pārstāvji būt aktīviem rakstītājiem, piedāvājot vērtīgas balvas. Maratona partneru kopīgi veidota žūrija sešu mēnešu garumā vērtēs rakstus pēc vairākiem kritērijiem un kampaņas noslēgumā četri autori saņems vērtīgas balvas no "Samsung".

Aprīlī katrs no maratona partneriem vienu nedēļu aicinās rakstīt Vikipēdijas rakstus par kādu konkrētu tēmu un labāko rakstu autori tiks apbalvoti ar partneru speciālbalvām. Raksti tiks vērtēti vairākās kategorijās: kvalitatīvākais raksts ar lielāko intelektuālo ieguldījumu, vērtīgākais devums, lasītākais raksts un interneta simpātijas balva. Komunikācijas kampaņas laikā Latvijas sabiedrību uzrunās LU rektors Mārcis Auziņš, rakstniece Inga Žolude, mūziķis Jānis Stībelis, biatlonists Andrejs Rastorgujevs, Draugiem.lv runasvīrs Jānis Palkavnieks.

Vikipēdija ir brīva, daudzvalodu tīkla enciklopēdija ar bezmaksas saturu, kuru nodrošina bezpeļņas organizācija "Wikimedia Foundation". Vikipēdijas rakstus brīvprātīgi veido jebkurš, kam ir nodrošināta pieeja internetam. 2015.gada 11.martā Vikipēdijā bija 288 dažādu valodu versijas. Vikipēdija latviešu valodā tika izveidota 2003.gada jūnijā, un tajā pašlaik ir vairāk nekā 59 000 rakstu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti