Aptuveni puse skolēniem organizēto vasaras nometņu neatbilst prasībām vai vēl nav saskaņotas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Aptuveni puse skolēniem organizēto vasaras nometņu neatbilst dažādu valsts iestāžu prasībām, tādēļ nav uzskatāmas par drošām. Tai skaitā daļa vasaras nometņu, kas jau sākušas uzņemt dalībniekus un norisināsies tuvākajā laikā, virkni obligāto prasību aizvien nav saskaņojušas, tādēļ tās nedrīkstētu darboties. Lai pārliecinātos par skolēniem paredzēto aktivitāšu drošību, ik gadu uz nometņu norises vietu dodas arī ugunsdzēsēji un glābēji. Vecāki savukārt ir aicināti raudzīties ne tikai uz nometnes saturu un izmaksām, bet arī uz higiēnas, pārtikas un cita veida drošību.

 

Aptuveni puse skolēniem organizēto vasaras nometņu neatbilst prasībām vai vēl nav saskaņotas
00:00 / 02:42
Lejuplādēt

Šovasar skolēni var izvēlēties kādu no gandrīz 1000 dažādām nometnēm visā Latvijā. Apmeklētākās ir piedzīvojumu un aktīvās atpūtas vai radošās nometnes. Neatkarīgi no tā, vai nometni organizē pašvaldība vai privāta iestāde, nepieciešams pārliecināties, ka tā ir droša. To iespējams pārbaudīt, ielūkojoties Valsts izglītības satura centra mājaslapā. Jāsecina, ka aptuveni puse pieteikto nometņu neatbilst visām drošības prasībām vai tās vēl ir saskaņošanas procesā. Izglītības satura centra pārstāve Inta Kraskeviča aicina vecākus šos jautājumus noskaidrot:

"Vecākiem būtu jāpievērš uzmanība. Ja viņi redz, ka, pieņemsim, rītā sākas nometne un mūsu reģistrā ir pelēkie rimbulīši, kas nozīmē, ka nav saskaņots, nu, pēc būtības nav saskaņots; tas otrs variants ir, ka nometņu vadītājs nav pieņēmis saskaņojumus,-  tad viņš var zvanīt nometņu vadītājam un jautāt."

Piemēram, pēc divām nedēļām sāksies nometne „Brīvdienas Liepupē”. Tai aizvien trūkst Veselības inspekcijas atļaujas, tāpat ugunsdzēsēji un glābēji vēl nav devuši „zaļo gaismu”. Nometnes vadītāja Dace Lūkina ir neizpratnē, kādēļ tā:

"Sapratu, ka tie ugunsdzēsēji tajā skolā ir bijuši. Es nesaprotu, vai man ir jābrauc pie viņiem? Es sapratu, ka tas viss notiek internetā! Līdz ar to es tagad nesaprotu, kā man tur tālāk jārīkojas ir. Pirms es sūtīju elektroniski, es viņiem visiem vēl piezvanīju, un man viņi visi pateica, ka caur nometnes.gov.lv mājas lapu man ir tikai jāsūta informācija un viss!"

Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vecākais inspektors Artis Lunts saka, ka, iepazīstoties ar nometnes saskaņošanas procedūru, problēmām nevajadzētu rasties. Viņš tāpat stāsta, kam galvenokārt glābēji pievērš uzmanību tad, kad dodas uz nometnes vietu:

"Saņemot nometnes organizatora iesniegumu, mēs dodamies uz nometnes vietām, kur ir plānots veidot nometni, un pārbaudām nometnes atbilstību ugunsdrošības prasībām. Ja tajās telpās ir jābūt evakuācijas plāniem, tad viņiem tur ir jābūt. Ja tur ir jābūt ugunsdzēsības aparātiem, tad tur ir jābūt. Dūmu detektoriem vai arī ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēmai, piemēram."

Tāpat nepieciešams, lai nometni apskata Pārtikas un veterinārā dienesta, Veselības inspekcijas darbinieki. Apzvanot arī citas nejauši izvēlētas nometnes, Latvijas Radio secina, ka to vadītājiem trūkst izpratnes par visiem saskaņojumiem, kas nepieciešami atļauju saņemšanai, un viņi gaida norādes no pašvaldības vai Valsts izglītības satura centra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti