Aglonā jauno gadu var sagaidīt ballītē, baznīcā un mežā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Ne tikai pilsētās, bet arī laukos ienācis svētku gaišums, un arī Jaungada sagaidīšanas iespējas laukos ir dažādas - katram pēc savas gaumes.

Latgales laukos šādas iespējas svinēt gadu miju ir gan publiski - kādā lauku kultūras namā, vai lauku viesu māju piedāvātajā izbraukumā uz mežu pie meža egles, vai ģimenes lokā, kur lauku sētā vējo ceptu pīrāgu un desu smarža, bet mājas pagalmu rotā pašdarināti salmu rūķi vai jaunā gada simbols- zirgi, vai arī baznīcā, kur gadu mijā skan dziesmas un baznīcas zvani.

Svecītes un rotājumi logos deg vai katrā mājā vienā no skaistākajiem Latgales novadiem - Aglonā: kāds pacenties izgaismot ar spožām spuldzīšu virtenēm arī savu lauku sētu un piemājas egli, kāds savu lauku vidi rotā ar paša darinātām lietām, stāsta Aglonas tūrisma un uzņēmējdarbības vides pārzinātāja Ināra Gražule. „Aglonā ir daudz floristu. Ir cilvēki, kas pagatavo skulptūras no siena un salmiem un izrotā ar tām savas sētas, ir cilvēki, kas izmanto meža materiālus (..) Laikam, ka cilvēku vēlme būt kopā, gaišums – tur laikam nekādas krīzes nav," saka Gražule.

Neatkarīgi no maciņa biezuma vai negācijām, cilvēku sirdis tomēr tiecas pēc gaismas  un siltuma, un visburvīgāk šis krāšņums izjūtams tieši ārpus pilsētām, lauku viensētās un ciemos,  par to jau kuro gadu, izbraucot laukus un vērtējot svētku noformējumu, atzīst arī Aglonas kaimiņu – Daugavpils novada noformējuma konkursa-skates komisijas vadītāja Nansija Tamane, turklāt laukos svētku noformējums tiek gatavots pašu rokām un top jau kopš vasaras. Viņa uzsver, ka lauku cilvēki ir vairāk pie dabas un noformējumā viņi vairāk izmanto dažādus lauku labumus.

Zirgi no salmiem nemaz nav tik sarežģīti veidojami, stāsta laukos dzīvojošie jaunieši, kuriem tomēr lielāks prieks par spožajām lampiņām savā lauku sētā.

Šādās mājās jau tradicionāli ne vien Ziemassvētkos, bet arī Jaungadā smaržo pēc pīrāgiem, štovētiem kāpostiem  un ceptām desām, bet tikpat labi Jaungadu daudzi Latgalē izvēlas sagaidīt vēl tuvāk dabai, rotājot meža egli un nesot cienastus meža zvēriem. Tāds, kā stāsta Gražule, ir piedāvājums saviem viesiem arī kādai Aglonas lauku viesu mājai. „(..) notiek Jaunā gada sagaidīšana mežā ar zvēriem. Viņi piedāvā sagaidīt pilnīgi tālu no komercijas un burzmas (..)," saka Tamane.

Ja Jaungadā netīk televizors,  mielasti  un burzma, gadumiju var sagaidīt arī savādāk - Aglonā jau vairākus gadus tas ir iespējams Aglonas svētvietā - bazilikā, un tas gadu no gada kļūst ar vien populārāk, atzīst Ināra Gražule. „Tā ir iespēja sakārtot sevi – iziet no televizora, šampanieša un istabas," saka Gražule.

Sagaidīt gadumiju katram iespēja pēc savām izjūtām un vēlmēm, svarīgākais, lai jaunais gads atnāk priecīgs  un laimīgs visiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti