VID atsāks publiskot nodokļu parādnieku sarakstu, padarot to plašāku

Sākot ar 15.maiju, Valsts ieņēmumu dienests (VID) atsāks publicēt nodokļu parādnieku sarakstu, kas būs plašāks nekā agrāk, norāda dienests.

Šāds lēmums pieņemts pēc nodokļu maksātāju lielās intereses.

Saraksts būs pieejams VID tīmekļa vietnē, un tajā varēs atrast ikvienu saimnieciskās darbības veicēju, kā arī juridisku personu, kurai ir izveidojies nodokļu parāds, kas lielāks par 150 eiro. Tik plašs saraksts vēl nebija pieejams.

VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule pauž, ka VID vēlas „nodrošināt maksimālu caurspīdīgumu”. „Gan uzņēmējiem būs vieglāk noskaidrot, kāda situācija ar nodokļu parādiem ir potenciālajiem sadarbības partneriem, gan arī privātpersonām būs pieejama ērta iespēja apskatīties, kādā situācijā atrodas uzņēmums, no kā tiek saņemts pakalpojums,” skaidro Cīrule.

VID aicina visus atmaksāt savus parādus līdz 7.maijam, līdz ar to izvairoties no iekļaušanas nodokļu parādnieku sarakstā.

Jau 2016.gada novembrī VID atzina, ka apsver parādnieku saraksta publicēšanu, ko tas pārtrauca oktobra beigās. Tomēr jau tad dienests uzsvēra, ja parādnieku saraksta publiskošanu atsāktu, tad tas būtu citā kvalitātē.

5 komentāri
​Ārpakalpojumu grāmatvedība, finanš
Šeit jau iespējams uzzināt nodokļu parādniekus: https://www6.vid.gov.lv/VID_PDB/NPAR/ Bēdīgi, ka sarakstā ļoti viegli nonākt situācijās, kad uzņēmumam ir problēmas ar apgrozāmiem līdzekļiem un klients nav samaksājis rēķinu. Varam piedāvāt ​Ārpakalpojumu grāmatvedību un finanšu vadības konsultācijas: www.afg.lv https://www.facebook.com/assetfinancegroup
Otto
ja kaadam veikalam buus kaut kadi paraaadi , tas tak nenozimee kad vairs neies tur iepirkties cilveeki. Vai arii pie frizieri vai zobaarstu vais neies!
otto
nesaprotu kas no taa mainisies?!
Viedais
Tak samaziniet to VID un visam naudas pietiks! Tiešām skumīgi ka tas notiek ar Latviju !
āfrika
Tiešām ir vērts tērēts resursus, lai taisītu sarakstus ar 150 EUR parādniekiem?
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti