Pabeigta cūku likvidēšana Āfrikas cūku mēra skartajā fermā «Bunči»

Salaspils novada cūku novietnē "Bunči", kurā pagājušajā nedēļā tika konstatēts Āfrikas cūku mēra uzliesmojums, pabeigta visu cūku likvidēšana. Kopumā saimniecībā Āfrikas cūku mēra dēļ likvidēta 8521 cūka. To utilizācija vēl turpinās.

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pārstāve Ilze Meistere informē, ka pašlaik novietnē notiek tehnikas un aprīkojuma tīrīšana un dezinficēšana. Notiks cūku mītņu tīrīšana un sagatavošana dezinfekcijai.

PVD atgādina, ka trīs kilometru rādiusā ap slimības skarto novietni noteikta aizsardzības zona un desmit kilometru rādiusā - uzraudzības zona, kurās aizliegts pārvietot cūkas no saimniecības uz saimniecību, kā arī izvest cūkas un cūkgaļu ārpus aizsardzības zonas.

Jau ziņots, ka Salaspils novadā esošā cūku novietne "Bunči" pieder SIA “Ancers”. Tās fermā "Rukas", kas atrodas Krimuldas novadā, cūkām bīstamā slimība konstatēta janvāra vidū. Tādēļ likvidēts viss šajā fermā esošais 5023 dzīvnieku ganāmpulks.

Slimība šajā saimniecībā cūkkopjiem bija liels pārsteigums un šoks, jo fermā bija augsts biodrošības līmenis. Saimniecībā notika Eiropas Komisijas organizētās mācības par biodrošību. Valsts policija sākusi kriminālprocesu par slimības uzliesmojumu saimniecībā "Rukas".

PVD pārstāve Kristīne Lamberga iepriekš Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" neizslēdza iespēju, ka Āfrikas cūku mēris šo saimniecību skāris ļaunprātīgas rīcības dēļ, bet tā netiek uzskatīta par primāro versiju.

2 komentāri
Lelde
Tam kas speciāli ienesa šo mēri un kautkā aplipināja cūkas noraut lēnām rokas un kājas,kautko tādu var izdarīt tikai par ļoti lielu naudu un kādam tika labi samaksāts
aha...
likvidētas 13544 cūkas... un publika "sajūsmā var applaudēt"...kurš par šo "izcilo izpildījumu" atbildēs?!... kaut kā negribas ticēt, ka visas cūciņas bija "inficētas"... tad jau arī meža cūkām bija jābūt 100% slimām, bet nē - tās tomēr vizināja ar mašīnām šurpu-turpu, no pilsētas uz mežu, nemaz negrasoties "likt uz sārta"...
Pievienot komentāru
Jaunākie
Populārākie
Interesanti