Jelgavas «Karameļu darbnīca» trīs gados no mājražotāja kļūst par strauji augošu uzņēmumu

Uzņēmums “Karameļu darbnīca” dibināts vien pirms trim gadiem, bet, pateicoties neatlaidībai un veiksmei, pierādījis, ka arī Latvijā var izveidot uzņēmumu, kas, legāli maksājot visus nodokļus, var ne vien pastāvēt, bet arī sasniegt izaugsmes rādītājus. Šogad tas atzīts par labāko un strauji augošāko uzņēmumu Jelgavā mazo un vidējo uzņēmumu vidū. 

Pirmos eksperimentus karameļu izgatavošanā Ilze kopā ar māsu Ingu veica mājas virtuvītē. Kad par gana gardām tika atzītas jau ap divdesmit veidiem konfekšu, piereģistrējušās kā mājražotājas, lai našķus varētu pavisam oficiāli piedāvāt tirdziņos.

“Tā nu tur augšā laikam bija Dievs nolēmis, ka māsai jābūt idejai un degsmei par karamelēm, jo nebija jau plānots kaut ko pašiem darīt. Vienkārši bija ziņkārība - kā diez taisa karameles? Paskatījāmies, ieguvām priekšstatu un vēl vairāk iedegāmies par šo ideju. Sāka vārīt un sanāca,” stāsta SIA “Karameļu darbnīca” valdes locekle Ilze Priževoite.

Necerēti lielā interese par saldo produktu mudinājusi spert soli tālāk, un jau pēc gada, 2014. gadā, neuzklausot brīdinājumus par to, ka uzņēmējdarbības vide Latvijā nebūt nav tik vienkārša, kā raksta teorijas grāmatās, tika nodibināts ģimenes uzņēmums.

“Kaut kā iekšēji mums bija ticība, ka Latvijā var izveidot uzņēmumu, kas var, legāli maksājot visus nodokļus, pastāvēt un sasniegt izaugsmes rādītājus,” saka  Ilze Priževoite.

Un, lai gan dažādi noteikumi un likumu prasības joprojām mainās biežāk nekā laika prognoze, uzņēmumam izdevies stabili ieņemt savu nišu. Izveidota arī pirmā atklātā tipa karameļu darbnīca, kurā konfektes top acu priekšā, un sešpadsmit cilvēkiem nodrošināts legāls darbs.

Šogad Zemgales plānošanas reģiona konkursā “Karameļu darbnīca” atzīta par labāko starp mazajiem un vidējiem uzņēmumiem Jelgavā.  

Saimniece nosmej, ka pats svarīgākais ir nebaidīties, un jau kaldina jaunus plānus. Nākotnes vīzijās paredzēts ne vien palielināt sortimentu un apjomu, bet arī kļūt par eksportējošu uzņēmumu, un tas neesot neiespējami, ja dara darbu, kas patiešām patīk. 

9 komentāri
Sūkātājs
Man garšo
šmiga
varu saderēt, ka drīz jelgavas karameles tiks vārītas igaunijā.
Kaķenīte
Tavas derības tiek pieņemtas :D
Inese
Bet vai kāds ir parēķinājis, cik tās karameles maksā kilogramā????? Dārgākas par Laimas Lācīti ķepainīti, Sarkano magoni, Trifeli.... Ap EUR 16.00....
Cilvēks ar daudz brīvā laika
Tādēļ jau var godīgi nomaksāt visus nodokļus, neticu ka visi šajā valstī ir krāpnieki un žīdi, ir arī godīgi cilvēki :)
Prieks par uzņēmumu!
Tikai žēl, ka vairs nav sastopami Kalnciema ielas tirdziņā.
qws
Ļoti jauks uzņēmums, lai viņiem veicās!
Zzz
Nu Neticu ka godīgi maksā nodokļus......Galvenais lai ir laba grāmatvede.....Bet prieks ka Latvijā vismaz kautko ražo un tas ir labi ....
Ieva
Ļoti gribētu piedāvājumā redzēt karameles ar izteiktu kafijas garšu.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti