Dombrovskis: Trampa administrācijas ekonomiskā politika - pragmatiskāka nekā retorika

Lai gan jaunā ASV prezidenta Donalda Trampa izteikumi un plāni attiecībā uz starptautisko tirdzniecību un ASV ekonomikas aizsargāšanu raisīja bažas un ir pietiekami daudz neskaidrību par ASV administrācijas politiku, tomēr tās pārstāvju signāli liecina, ka praktiskie risinājumi ir pragmatiskāki nekā politiskā retorika, atzina Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis.  

Komentējot bažas par Trampa administrācijas politikas ietekmi uz globālo ekonomiku, Dombrovskis LTV “Rīta panorāmai” norādīja, ka vēl ir jāvērtē, kas no visas Trampa retorikas un aktualizētajiem jautājumiem materializēsies darbībā.

Pagaidām attiecībā uz finanšu sektora regulējumu, “signāli bija pietiekami pozitīvi”, ASV administrācija gatava turpināt starptautisku sadarbību, un nav identificētas pazīmes, ka gaidāma liela mēroga deregulācija sistēmiski nozīmīgos globālos jautājumos.

Savukārt intervijā Latvijas Radio Dombrovskis atzina, ka, runājot ar ASV administrācijas pārstāvjiem, noprotams, ka praktiskie risinājumi, kas piedāvāti, ir pragmatiskāki nekā politiskā retorika.

Tāpēc Eiropas Komisija prognozē, ka globālā izaugsme šogad un nākamgad pastiprināsies, sasniedzot aptuveni 3%, sagaidāma stabila izaugsme ASV, arī Eiropas ekonomika augs, savukārt Ķīnas izaugsmes nobremzēšanās nebija tik strauja, kā bažījās pirms gada vai diviem, norādīja Dombrovskis.
 

 

2 komentāri
*+*
un kā ar naudas drukājamo mašīnu / vai nav aizrijusies no pārprodukcijas ?
Valodas pērle
"vēl ir jāvērtē, kas no visa Trampa retorikas un aktualizētajiem jautājumiem materializēsies darbībā."
Pievienot komentāru
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie

Populārākie
Interesanti