Bīstamais cūku mēris izplatās aizvien tālāk – Dundagas pagastā inficētas meža cūkas

Āfrikas cūku mēris konstatēts divām Dundagas pagasta mežā atrastām meža cūkām. Iepriekš Kurzemes pusē Āfrikas cūku mēris tika konstatēts meža cūkām Slampes pagastā Tukuma novadā.

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) informēja, ka mēra gadījumu Dundagas pagasta mežā apliecina no laboratorijas saņemtie izmeklējumu rezultāti.

Līdz ar to PVD noteicis jaunu Āfrikas cūku mēra inficēto teritoriju, kas ietver Dundagas un Ances pagastus.

No inficētās teritorijas aizliegts izvest mājas un meža cūkas, meža cūku gaļu, subproduktus (aknas, nieres), maltu gaļu, svaigas gaļas izstrādājumus un produktus, kas satur meža cūku gaļu. Cūku turēšanas novietnēs jāievēro bioloģiskās drošības pasākumi, nekavējoties jāziņo par cūku saslimšanas gadījumiem.

Tāpat PVD aicina medniekus stingri ievērot medību higiēnu un nekavējoties informēt pašvaldību vai PVD par beigtām meža cūkām.

Šogad Āfrikas cūku mēris konstatēts 875 meža cūkām 67 Latvijas novados un trijās pilsētās.

Āfrikas cūku mēris Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, jo novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks. Šī sērga Latvijā iepriekš nekad nebija reģistrēta.

 

1 komentārs
Henrijs
Lielākie mēra izplatītāji ir savvaļas cūkkopības nozares uzņēmēji - medību klubi Kurzemē un Zemgalē, kas netraucēti turpina vairot šo sērgu, barot suķus gan savos iecirkņos gan citu cilvēku privātīpašumu tuvumā, un ir netaisās tās izšaut! Pēc principa - kā gribu, tā daru - gribu šauju, gribu ne. TAS IR MANS VAĻASPRIEKS!!!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti