Ukrainas austrumos turpinās pretterorisma operācija; ap Kijevu veido kontrolposteņus

Pretterorisma operācijas Ukrainas austrumos turpināsies, paziņojis Ukrainas prezidenta pienākumu izpildītājs Aleksandrs Turčinovs. Vienlaikus viņš norāda, ka ap Kijevu tikuši izveidoti kontrolposteņi, jo varas iestādes, tuvojoties 9.maijam, gatavajos iespējamām provokācijām no Krievijas puses. Tikmēr, lai vēlreiz mēģinātu atrisināt saspringto situāciju, Maskavā jau pēc pāris dienām gatavojas ierasties Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) priekšsēdētājs.

Pretterorisma operācijas Ukrainas austrumu reģionos turpināsies, intervijā Ukrainas televīzijas 5.kanālam paziņojis Ukrainas prezidenta pienākumu izpildītājs un parlamenta spīrkers Aleksandrs Turčinovs.

Tomēr Turčinovs arī atzina - operāciju rīkošana ir sarežģīta, kā iemeslu minot, ka daļa austrumu apgabalu iedzīvotāju atbalsta separātistus.

Turčinovs piebilda, ka viņu mērķiem atbalsts ir arī milicijas vidū, tādēļ šajos apgabalos nepieciešams faktiski pilnībā atjaunot tiesībsargājošās struktūras, bet tur, kur milicija atbalstīja separātistu aktivitātes, tiks uzsāktas attiecīgas kriminālizmeklēšanas. Turčinovs arī norādīja, ka Ukrainas Drošības dienests ir sācis izmeklēšanu, lai noskaidrotu separātistu finansēšanas avotus, tostarp, no bijušā prezidenta Viktora Janukoviča līdzgaitnieku vidus.

Tikmēr no Ukrainas austrumiem pienāk dažādas ziņas. No vienas puses Slavjanskā esošie separātisti aģentūrai AFP paziņojuši, ka Ukrainas armija nobloķējusi galveno ceļu, kas ved uz pilsētu, un to pilnībā ir aplenkusi. Ukraiņu mediji vēsta, ka nakts uz pirmdienu Slavjanskā pagājusi salīdzinoši mierīgi, bet pirmdien pilsētā esot atsākusies kaujas darbība pie televīzijas torņa.

Savukārt Ukrainas televīzijas 5.kanāls svētdien vakarā vēstīja, ka drošības spēki ir atstājuši netālu esošo Kramatorskas pilsētu, kur iepriekš cīnījās pret separātistiem, un atgriezušies bāzē lidostā netālu no pilsētas. Televīzijas kanāla rīcībā nebija informācijas par to, kāpēc tā noticis.

Bet organizācijas „Informatīvā pretošanās” koordinators Dmitrijs Timčuks šādu drošībnieku rīcību asi kritizēja, paziņojot, ka pretterorisma operācija „atkal pārvēršas par farsu”. Tā vietā, lai pamestu Kramatorsku, viņiem vajadzēja pabeigt operāciju vai vismaz bloķēt separātistu atrašanās vietas, uzstāja Timčuks. Viņš pauda, ka tas ir īpaši nepieņemami laikā, kad pirms 9.maija gaidāma prokremlisko separātistu aktivizēšanās.

Prezidenta pienākumu izpildītājs tostarp paziņoja, ka Ukrainas varasiestādes gatavojas iespējamām provokācijā no Krievijas puses 9.maijā.

Šī iemesla dēļ ap galvaspilsētu Kijevu tikuši izveidoti kontrolposteņi. 

Uz šādas situācijas fona un laikā, kad iesaistītās puses viena otru apsūdz par Ženēvas vienošanos pārkāpšanu, tiek organizēti jauni centieni deeskalēt situāciju. Kļuvis zināms, ka trešdien vizītē Maskavā ieradīsies Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas priekšsēdētājs un Šveices prezidents Didjē Burkhalters. Par to paziņoja Kremlis pēc Krievijas prezidenta Vladimira Putina un Vācijas kancleres Angelas Merkeles telefonsarunas svētdien. Kā vēlāk norādīja Merkeles birojs, Burkhalters un Putins gatavojas apspriest „nacionālā dialoga” sākšanas iespējas Ukrainā. 

0 komentāri
Pievienot komentāru
Ārzemēs
Ziņas
Jaunākie

Populārākie
Interesanti