Stoltenbergs aicina mazināt spriedzi starp NATO dalībvalstīm

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs aicinājis izvairīties no spriedzes uzkurināšanas alianses iekšienē. Viņa paziņojums saistīts ar saspīlētajām Turcijas un vairāku Eiropas valstu attiecībām.

 

"Stingras un atklātas debates, kā arī savstarpējā cieņa ir mūsu demokrātijas pamats. Tāpēc es aicinu sabiedrotos uz savstarpēju respektu, mieru un līdzsvarotu pieeju, lai mazinātu spriedzi.

Mums jākoncentrē uzmanība uz jautājumiem, kas vieno, uz kopējiem izaicinājumiem un draudiem, nevis problēmām, kas patlaban mūs šķir," teica alianses ģenerālsekretārs.

Stoltenberga paziņojums saistīts ar informāciju, ka Turcijas un Eiropas valstu domstarpības sāk ietekmēt Ziemeļatlantijas alianses darbu.

Austrijas amatpersonas ceturtdien, 16. martā, ziņoja, ka Ankara jau pirms vairākiem mēnešiem sāka bloķēt sadarbību starp NATO dalībvalstīm un partnervalstīm. Tā iemesls bija Austrijas valdības aicinājums apturēt sarunas par Turcijas pievienošanos Eiropas Savienībai.

Šāda politika var radīt šķēršļus partnervalstu militārpersonām apmeklēt NATO militāro akadēmiju Itālijas galvaspilsētā Romā vai piedalīties bloka operāciju plānošanā.

Attiecības pasliktina arī Vācijas un Nīderlandes varas iestāžu aizliegums oficiālās Ankaras pārstāvjiem piedalīties aģitācijas pasākumos par izmaiņām valsts konstitūcijā.

Jau ziņots, ka saspīlējums Ankaras attiecībās ar Nīderlandi un Vāciju aizsākās pēc tam, kad abas šīs valstis aizliedza turku politiķiem rīkot aģitācijas pasākumus pirms nākamajā mēnesī Turcijā gaidāmā referenduma par izmaiņām konstitūcijā.

Sagaidāms, ka pēc tā ievērojami palielināsies prezidenta pilnvaras. Tiek uzskatīts, ka, iegūstot vairāku miljonu ārvalstīs dzīvojošo turku atbalstu, izredzes panākt prezidentam vēlamu rezultātu ievērojami palielinātos.

ES augstā pārstāve ārlietās Federika Mogerīni un ES paplašināšanās komisārs Johanness Hāns kopīgā paziņojumā norādīja, ka Berlīne un Hāga pašas drīkst izlemt, vai un kādus politiķus ielaist valstī un ļaut tiem piedalīties aģitācijā.

7 komentāri
hūgo vācietis
JA LATVIJA GRIB SAGLABĀT SAVU NEATKARĪBU ,TAD MUMS IR JĀAUDZINA JAUNĀ PAAUDZE PAR PATRIOTIEM ! UN TAS IR JĀDARA AR PATRIOTISKIEM PIEMĒRIEM ! BET ŠAI VALDĪBAI AR TO PATRIOTISMU IR ĻOTI BĒDĪGI ! IZSKATĀS KA VIŅA IR JĀŅEM AIZ PAKAUŠA KĀ KAĶĒNU UN AR DEGUNU JĀGRŪŽ SAVĀS STULBĪBĀS ! LAI JAUNIEM BŪTU REDZAMA VALSTS CIEŅA PRET TIEM KAS LATVIJAI IZKAROJA BRĪVĪBU TAD NEKAVĒJOTIES IR BARIKĀŽU VĪRIEM JĀPIELIEK PENSIJAI PRIEKŠ ZĀLĒM TOS BARIKĀŽU LAIKĀ APSOLĪTOS 75 LATUS !
*+*
''spriedz iekšienē'' - tas ir sabrukuma priekšvakars ! prozit !
vispār
šis teksts tika rediģēts un pārvietots uz augšu plkst.12:32 kā ar vārda brīvību demokrātijā ???
O jee...
Aizmirsu pieminēt, ka Stoltenbergs pašrocīgi nav nevienu nogalinājis, tātad ir neprasmīgs un nekompetents vadītājs, ne tāds, kā mūsu varonis un autoritāte Maskavas vasalis Ramzans Kadirovs.
Mulkis
Natovci trauce kemla pertiķim izplatit tradicionalas naciku vertibas un bombardet suverenas valstis tik ilgi ,kamer tur iestajas russkijmir demokratija !
O jee...
Katrai Putina iztapoņai un Latvijas suverenitātes ienaidniekam ir patīkami vērot spriedzi NATO iekšienē. Kurš gan cits, ja ne kremlinu vankšķītis nosauks Latvijas neatkarības aizstāvjus NATO par okupantiem un mudinās izstāties no bloka, jo Krieviju taču Latvija neinteresē. Neinteresē tāpat kā Krima.
*+*
krievijas sabrukuma priekšvakarā ''spriedz iekšienē'' ir mazs mierinājums . prozit !
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Ārzemēs
Ziņas
Jaunākie

Populārākie
Interesanti