Saūda Arābija pēc telefonsarunas ar Kataru pārtraukusi jebkādu dialogu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Starp Kataras un Saūda Arābijas vadītājiem piektdien notika pirmā oficiālā telefonsaruna, kopš četras reģiona valstis ir uzsākušas Kataras blokādi. Tomēr cerības uz attiecību uzlabošanos ātri izgaisa. Neilgi pēc telefonsarunas Saūda Arābija paziņoja, ka pārtrauc jebkādu dialogu ar Kataru, jo tā neprecīzi atspoguļo telefonsarunas laikā teikto.

Saūda Arābija pēc telefonsarunas ar Kataru pārtraukusi jebkādu dialogu
00:00 / 02:56
Lejuplādēt

Piektdien starp Kataras vadītāju un Saūda Arābijas kroņprinci beidzot notika telefonsaruna. Tas bija pirmais tiešais kontakts kopš 6. jūnija, kad četras Kataras kaimiņvalstis uzsāka tās blokādi. Sankcijas ir ieviesusi arī Saūda Arābija.

Ir zināms, ka telefonsaruna ir notikusi pēc ASV prezidenta Donalda Trampa iniciatīvas. Pirms tās viņš bija atsevišķi runājis gan ar Saūda Arābijas, gan ar Kataras līderi.

Pirmās reakcijas uz sarunu ir bijušas pozitīvas. Saūda Arābijas valsts ziņu aģentūra ir pateikusi, ka Kataras emīrs ir izteicis gatavību sēsties pie sarunu galda, lai apspriestu Bahreinas, Apvienoto Arābu Emirātu, Ēģiptes un Saūda Arābijas prasības.

Savukārt Katara ir paziņojusi, ka telefonsarunas laikā Saūda Arābijas kroņprincis esot piedāvājis nozīmēt divus diplomātus, kuri varētu meklēt risinājumu strīdīgajiem jautājumiem, ievērojot abu valstu suverenitāti.

Tomēr īsi pēc tam Saūda Arābija paziņoja, ka Katara neuztver šo situāciju pietiekami nopietni un tādēļ dialogs tiek pārtraukts. Neoficiāli tiek teikts, ka Saūda Arābijas vadību ir saniknojis tas, ka Katara nav publiski atzinusi, ka pati ir piedāvājusi uzsākt sarunas.

Kā zināms, četras kaimiņvalstis apsūdz Kataru terorisma atbalstīšanā un tādēļ uz laiku ir pārtraukušas ar to diplomātiskās attiecības. Ir slēgta gan sauszemes robeža, gan jūras un gaisa satiksme ar minētajām valstīm.

Tomēr vācu konsultants Nikolass Brēmers, kurš ikdienā strādā ar Kataras uzņēmumiem, augustā intervijā "DW" ir sacījis, ka par spīti blokādei situācija valstī saglabājas normāla.

"Sākumā bija daudz neskaidrību, jo sankcijas tikai piemērotas visai sasteigti. Bet tagad, kad pagājis aptuveni pusotrs mēnesis, visi vairāk vai mazāk ir apraduši ar šo situāciju un sapratuši, kā viņi var turpināt savu biznesu. Tādēļ panikas nav, bet cilvēki vēro, kā attīstās šī situācija.

Galvenais satraukums ir par to, ka gadījumā, ja Kataras finanšu sektors nokļūst grūtībās, tad atsevišķu projektu realizācija arī var kļūt sarežģīta. Un tas var ietekmēt ārvalstu investorus," atzina Brēmers. 

Viņš ir pārliecināts arī, ka reģiona valstis nevēlēsies uzsākt militāru konfliktu, jo tas var atbaidīt ārvalstu investorus. Viņš arī uzskata, ka Katara darīs visu iespējamo, lai saglabātu tiesības 2022. gadā rīkot Pasaules čempionātu futbolā, jo tas šai valstij ir prestiža jautājums.

Kā zināms, Bahreina, Apvienotie Arābu Emirāti, Ēģipte un Saūda Arābija ir izvirzījušas Katarai garu prasību sarakstu. Sākotnēji to vidū bija arī starptautiskā televīzijas kanāla "Al Jazera" slēgšana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti