Porošenko atzīst Krievijas armijas ienākšanu Ukrainā

Ukrainas prezidents Petro Porošenko ceturtdien atzinis Krievijas armijas ienākšanu Ukrainas teritorijā un sasaucis Nacionālās drošības un aizsardzības padomes ārkārtas sēdi, vēsta Ukrainas ziņu portāls unian.net.

„Es esmu pieņēmis lēmumu atcelt darba vizīti uz Turcijas Republiku saistībā ar krasu situācijas saasināšanos Doņeckas apgabalā, Amrosijevkā un Starobeševā, kā arī Krievijas armijas ienākšanu Ukrainā,” paziņoja Porošenko.

„Prezidenta vieta šodien ir Kijevā. Pasaulei ir jāsniedz novērtējums krasajām situācijas izmaiņām Ukrainā,” teica Porošenko.

Ziņots, ka trešdien prokrieviskie kaujinieki, pēc daudzu pasaules amatpersonu uzskata, ar Krievijas armijas palīdzību ir iegājuši Novoazovskas pilsētā. Krievijas armijas klātesamību atzīst arī citas valstis un to pārstāvji. Prognozēts, ka viņu tālākais mērķis būs apgabala lielākā pilsēta Mariupole. Maskava gan noliedz apsūdzības, ka tā pret Ukrainas armiju izmanto regulāro karaspēku.

Pēdējās nedēļās Ukrainas armija arvien vairāk atspieda promaskaviskos un Krievijas atbalstītos kaujiniekus uz Ukrainas – Krievijas robežas pusi. Kaujinieki par saviem atbalsta punktiem ieņēma Doņecku un Luhansku. Oficiāli par pretterorisma operāciju nosauktās kaujas Donbasā notiek kopš aprīļa sākuma. Vēl pirms tam – martā – Krievija anektēja Krimas pussalu.

4 komentāri
vidzemnieks
Protams, Krievijas karaspēks jau sen ir iegājis Austrumukrainā. Tikai šoreiz uzbrūk daudz vairāk bruņutehnikas un uzbrukums notika pār labāk apsargātu robežu, kā arī Novoazovskā atradās ievērojami ukraiņu armijas spēki.
#edvin
Meliem isas kajas #edvin http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201408281533-73j0.htm
anonims
Vinam Krievijas karaspeeks ienak Ukraina gandriz katru otro dienu...ja butu ienacis, tad sen jau butu Kijeva, bet Poroshenko - sen butu nolecis no kravasmashinas kravas kastes ar cilpu kaklaa! Bet re veel dziivs, kas ir galvenais pieradijums!:-))
Hūgo Vācietis
''ANONĪMS'' IR LABS TIKAI ZĀRKĀ ..........!
Pievienot komentāru
Ārzemēs
Ziņas
Jaunākie

Populārākie
Interesanti