Pētījums: Krievija izvērš dezinformācijas kampaņu Zviedrijā

Kopš 2014.gadā notikušās Krimas aneksijas Krievija izvērsusi ziņu falsifikācijas, dezinformācijas un militāro draudu izplatīšanas kampaņu Zviedrijā, secināts Zviedrijas ārpolitikas institūta pētījumā.  

Kopš 2014.gada Kremlis attiecībās ar Zviedriju cenšas izdzēst robežas starp publisku diplomātiju un aktīvu darbību sabiedriskas domas ietekmēšanai, ziņo “Deutsche Welle”, atsaucoties uz izdevumā “Journal of Strategic Studies” publicēto pētījumu.

Galvenokārt šīs darbības ir ziņu falsificēšana, dezinformācija un dažādu ietekmes aģentu darbības, secināja pētnieki.

Publikācijas autori uzskata, ka Maskavas ārpolitika pēdējā laikā kļuvusi agresīvāka. Tas saistīts ar “Krimas aneksiju un saspringtām attiecībām ar rietumvalstīm”, laikrakstam “Aftonbladet” paudis viens no pētījuma autoriem Martins Krags. 

Izdevums norāda, ka šo tendenci varēja novērot, kad Zviedrijas parlamentā gatavojās balsot par sadarbības līgumu ar NATO. Līgums paredz NATO militāru un civilu atbalstu neitrālo sabiedroto valstu spēkiem. Vienošanās ļauj izmantot NATO spēkus Zviedrijas teritorijā pēc tās lūguma.

Šajā laikā Krievijas masu mediji aktīvi strādāja, lai radītu negatīvu NATO tēlu un ietekmētu balsojumu, norāda “Aftonbladet”. 

5 komentāri
melnais humors
Zviedrijā nemaz nekādas dezinformējošas kampaņas nav vajadzīgas. Parlaments, valdība, ministrijas un iestādes, un, protams, kreisi librālie masu mediji paši centīgi sagroza informāciju, slēpj datus vai publisko nepilnīgu informāciju un puspastiesības; ja, nedod Dievs, noziegumu ir izdarījis "bēglis", "patvēruma mekletājs" vai vienkārši persona ar tumšu ādas krāsu, tas netiek reģistrēts vispār vai ar tik pieticīgiem datiem, ka noziedznieku pat gribēdams neatradīsi... Skaidrs ir tas, ka zviedri, paši sev melodami un sevi mānīdami, ir iesēdušies tādā peļķē, ka viņiem tagad ir ievajadzējies ārējais ienaidnieks, kuru varētu apvainot visos nāves grēkos. :-D
hmm
Problēma tik tāda, ka ārējais ienaidnieks turpat vien ir ar savām raķetēm, atombumbām, zemūdenēm un zaļajiem cilvēciņiem. Šis ienaidnieks izdomājis, kā nelietīgā veidā uzbrukt kaimiņiem, lai oficiāli izskatītos, ka notiek iekšējs konflikts. Nelaime tajā ir R Eiropas cilvēku naivā labticība un bailes no kara, kas izskatās novedīs pie kārtējā lielā kara ko izraisīs šī pati Krievija.
Pokemons
Kremla naciku pokemoni vienmer loti satraucas ,kad atmasko pokemonu botoksaina sutenera melus !
Pokemons
Ko nozime dezinformejosa kampana ,kas ir tas ,kas nosaka kas ir inormejosa un as dezinformejosa kampana ? Vai to nosaka pentagons vai es ,vai slama valsts ?
melnais humors
Zviedrijas liberālie masu mediji nekrietni apmelo vienīgo eiropeiski fašistisko vērtību sargātāju Putinu un traucē viņam kurināt etnisko un reliģisko naidu.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Ārzemēs
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti