Pērn Vācijā krasi sarucis patvēruma meklētāju skaits

Pērn Vācijā patvērumu meklēja 280 000 cilvēku, kas ir par divām trešdaļām mazāk, salīdzinot ar gadu iepriekš. Par to liecina valdības publicētie oficiālie dati. 

Pērn, 2016.gadā, Vācijā ieradušies ap 280 tūkstošiem patvēruma meklētāju, liecina valdības trešdien publicētie dati. Tas ir trīs reizes mazāk nekā 2015.gada migrācijas krīzes laikā – toreiz Vācijā ieradās 890 tūkstoši migrantu un patvēruma meklētāju.

Patvēruma meklētāju skaits samazinājies, pateicoties tā dēvētā Balkānu maršruta slēgšanai un Eiropas Savienības – Turcijas pērn pavasarī noslēgtajam līgumam par migrācijas plūsmu samazināšanu. „Tas parāda, ka Vācijas valdības un Eiropas Savienības veiktie pasākumi strādā. Mēs esam spējuši tik galā ar migrācijas situāciju un ieviest kārtību,” teica Vācijas iekšlietu ministrs Tomass de Mezjērs, paziņojot oficiālos datus.

Vienlaikus līdz gandrīz 750 tūkstošiem pieaudzis pērn saņemto pirmreizējo patvēruma lūgumu skaits, krietni vairāk nekā gadu iepriekš. Tas skaidrojams ar to, pērn patvēruma lūgumus pirmo reizi iesniedza daudzi no tiem, kas Vācijā faktiski bija ieradušies jau 2015.gadā.

No šiem pieteikumiem Vācijas dienesti izskatījušai aptuveni 700 tūkstošus. Patvērums piešķirts aptuveni 60% gadījumu.

Visvairāk patvēruma lūgumu joprojām ir no sīriešiem, aiz kuriem seko afgāņi, irākieši, irāņi un eritrejieši.

Izcelts, ka īpaši krities migrantu skaits no Balkānu valstīm pēc tam, kad Vācijas valdība lika skaidri saprast, ka tādu valstu kā Albānijas un Kosovas pilsoņiem ir maz cerību iegūt uzturēšanās atļauju. Tās pasludinātas par „drošām valstīm”. Berlīne vēlas līdzīgu statusu noteikt arī Alžīrijai, Marokai un Tunisijai, kā arī izdarīt spiedienu uz Ziemeļāfrikas valstīm, iespējams, atņemot tām palīdzību, ja tās kavēsies uzņemt atpakaļ savus pilsoņus, kuru patvēruma pieprasījumi ir noraidīti.

Migrācijas tēma Vācijā ir ļoti politizēta, un gaidāms, ka tas būs viens galvenajiem tematiem pirms šoruden gaidāmajām parlamenta vēlēšanām. Kanclere Angela Merkele bija spiesta atkāpies no iepriekš izsludinātās atvērto durvju politikas migrantiem, kad kļuva redzamas grūtības, turklāt viņas vadītie kristīgie demokrāti cieta zaudējumus reģionālajās vēlēšanās. Tādēļ domājams, ka Merkele ar atvieglojumu uztver tagad publicētos datus par migrācijas apjomu straujo kritumu.

Saistītie raksti
1 komentārs
Melnais kvadrāts
Vācieši būs spiesti bēgļus uzturēt,jo tieši Vācijā visātrāk Eiropā izpaudīsies robotizācijas ietekme darba tirgū.
Pievienot komentāru
Jaunākie

Populārākie
Interesanti