Pēc apšaudes Parīzē Lepēna atkal sola aizstāvēt Franciju no terorisma

Pēc ceturtdien, 20.aprīlī, vēlā vakarā notikušās apšaudes Francijas galvaspilsētā Parīzē, kurā dzīvību zaudēja kāds policists un pats uzbrucējs, viena no Francijas prezidenta amata kandidātēm Marina Lepēna atkārtoti solīja, ka aizstāvēs valsti no terorisma un mežonīgās globalizācijas.

Teroristisko uzbrukumu Parīzē, kurā ievainoti bija vēl trīs cilvēki, rīkoja 39 gadus vecs Parīzes piepilsētā Šelā dzīvojošs un jau agrāk policijas redzeslokā nonācis vīrietis vārdā Karims Šeurfi.

Uzbrukums notika vien trīs dienas pirms svētdien gaidāmajām Francijas prezidenta vēlēšanām, kas notiks paaugstinātas drošības apstākļos. Vēl pavisam nesen policija Marseļā ir aizturējusi divus vīriešus, kas esot gatavojuši uzbrukumu vēlēšanu laikā. Viņu mājokļos tika atrastas sprāgstvielas, ieroči un radikālo islāma teroristu propagandas materiāli.

Pēc uzbrukuma Lepēna solīja, ka ievēlēšanas gadījumā viņas pirmais lēmums prezidentes amatā būs robežu atjaunošana. Nacionālās frontes līdere vēlas izstāties no Šengenas zonas, kas atļauj tās ietvaros ceļot bez dokumentu kontroles.

Tāpat Lepēna sola pamest Eirozonu, jo uzskata, ka vienotā valūta ir neizdevīga Francijas ekonomikai, kā arī sarīkot referendumu par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES).

Domnīcas “Bruegel” ekonomists Gregorijs Kless ir pārliecināts, ka abi soļi būtu graujoši Francijas ekonomikai. Tomēr viņš cer, ka tie netiks īstenoti. “Es joprojām uzskatu, ka Marina Lepēna neuzvarēs. Visas aptaujas uzrāda, ka viņa nespēs uzvarēt citus kandidātus otrajā kārtā. Makrona gadījumā tas ir pilnīgi droši. Ja viņas sāncensis būs Fijons, tad ne droši, bet pat Melanšonam ir lielākas izredzes. Tādēļ es uzskatu, ka viņas uzvaras varbūtība ir diezgan neliela,” norāda Kless.

Tomēr priekšvēlēšanu aptaujas līdz šim ne vienmēr spējušas droši noteikt uzvarētāju.

Savukārt pēc īpaši sasauktās Drošības padomes sēdes valdības vadītājs Bernārs Kaznēvs paziņoja, ka drošības spēki ir mobilizēti un dara visu, lai nepieļautu vēl kādus uzbrukumus vai provokācijas. Viņš arī asi kritizēja Lepēnu par mēģinājumiem izmantot policista slepkavību savas popularitātes vairošanai un bijušo premjeru, kā arī tagadējo prezidenta amata kandidātu Fransuā Fijonu par nespēju garantēt drošību, kad viņš bija valdības vadītājs prezidenta Nikolā Sarkozī valdīšanas laikā.

Zināms, ka mobilizēti vēl 50 tūkstoši policistu un septiņi tūkstoši karavīru. 

Šobrīd otrajā kārtā izredzes ir iekļūt četriem kandidātiem. Ar Lepēnu sacenšas Republikāņu partijas kandidāts Fransuā Fijons, neatkarīgais Emanuels Makrons un komunists Žans Luks Melanšons. Turklāt arī Melanšons aģitē par izstāšanos no Eirozonas vai pat no Eiropas Savienības kopumā. Katram no šiem kandidātiem ir ap 20% balsu, tādēļ nav iespējams droši paredzēt, kurš iekļūs otrajā kārtā.

Līdz ar to daudzi analītiķi uzsver, ka šīs ir neparedzamākās vēlēšanas Francijā vairāku desmitgažu laikā. Turklāt no to iznākuma lielā mērā ir atkarīga visas ES nākotne.

Jau vēstīts, ka Francijas prezidenta vēlēšanu pirmajā kārtā būs 11 kandidāti, kas saņēmuši nepieciešamos vismaz 500 mēru parakstus, lai kandidētu pirmajā vēlēšanu kārtā 23.aprīlī. Divi visvairāk balsu saņēmušie kandidāti par prezidenta amatu cīņu turpinās 7.maijā otrajā vēlēšanu kārtā.

9 komentāri
Laimonis
Viņu mājokļos tika atrastas sprāgstvielas, ieroči un radikālo islāma teroristu propagandas materiāli. ------------------------------ Kāds tad vēl ir islāms-ir tikai viena ticība, islāms, un visi pārējie ir neticīgie- tādat jāiznīcina, vai ar varu jāpievērš islāmam.
Tie teroristu propagandas,
nevis islāma ticības materiāli. Terorisms un islāms ir divas dažādas lietas.
Ja
sieviete kandidē uz prezidenta amatu,tad vīrieši novērtē viņas sejas simetriju,kāda tā varētu būt bijusi jaunībā un vadoties no tā balso.Lepēnas skaistums ir viduvējs,tātad viņa nav arī sevišķi gudra.
omg
Bezmaz jāsāk domāt, ka šaušana bija Lepēnas priekšvēlēšanu kampaņas sastāvdaļa.
O jee...
Lepēnai šis šāvējs ir kā uz pasūtījumu. Bet nevajadzētu brīnītie, jo islāma radikāļiem un Lepēnas nacistiem ir daudz kopēja.
O jee...
No kā laižas britu un jeņķu pakaļas? Vai no tavām dievišķajām dusmām, ak diženais Cīnītāj Pret Ļauno Demokrātiju "ban zai"?
ban zai
Ne jau sociļis O- land, izvirtulis Sar- kozī un citādi perdaki pacels Francijas valsti Eiropas lielvasts statusā, no kuras viņu nogrūda briti, jeņķi un visādi masoni. Latvijā arī ir par daudz saviarojušies jeņķu , britu pakaļu laižas. O- jē ir viens no tādiem.... redz, pie kā noved demokrātija
Kŗemilek
Migrantus var salaist iekšā 10 - 15 gados, bet ārā viņus dabūt vairs tik viegli nevarēs. Paši zinām! Šīs rīc;ības sekas nāksies izjust gadu desmitiem, pat ja migrāciju tagad aiztaisīs ciet - un tas ir maz ticami.
Pēc apšaudes Parīzē
Lepēna palika dzīva un turpina solīt.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Ārzemēs
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti