Pusdiena

Klintoni oficiāli izvirza ASV prezidenta amatam

Pusdiena

Pusdiena 27.07.2016

Pāvests Francisks ierodas Polijā, daļa katoļu neapmierināti ar viņa darbību

«Pārlieka liberālisma» dēļ Polijas politiķi un kardināli pāvestu var sagaidīt vēsi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Pāvests Francisks vairāku dienu vizītē Polijā plāno uzrunāt tūkstošus cilvēku, kuri ir sapulcējušies uz Pasaules jaunatnes dienām. Tomēr pašreizējās Polijas politiskās vadības un vietējo kardinālu attieksme pret Francisku nebūt nav tik pretimnākoša kā pret viņa priekšgājējiem, it sevišķi Jāni Pāvilu II. Esošais pāvests šajās aprindās tiek uzskatīts par pārlieku liberālu.

Lai gan tūkstoši katoļu jauniešu un citi ticīgie ar gavilēm sagaidīs Polijā pāvestu Francisku, šīs valsts politiskā vadība nebūt nebūs tikpat smaidīga. Pašreiz pie varas esošā partija “Likums un taisnīgums” bieži publiski aizstāv visnotaļ konservatīvus uzskatus. Savukārt pāvests Francisks mudinājis pārskatīt baznīcas attieksmi gan pret laulības šķiršanu, gan pret homoseksualitāti. Tas nebūt nav pa prātam Varšavas politiskajai elitei un arī vietējiem bīskapiem.

Pazīstamais žurnālists Ostins Iveregs, kurš uzrakstīja Franciska biogrāfiju, izdevumam “Politico” norāda, ka Polijas politiķi ar aizdomām un neuzticību raugās uz esošā pāvesta piedāvātajām reformām.

Daudzi Polijā uzskata, ka Francisks mēģina sagraut to, ko, viņuprāt, ir sasniedzis poļu izcelsmes pāvests Jānis Pāvils II.

Jānis Pāvils II, kā zināms, ir pieturējies pie ļoti tradicionāla Bībeles traktējuma.

Tāpat Francisks ne reizi vien ir mudinājis pasauli aktīvāk palīdzēt Sīrijas un Irākas bēgļiem. Viņš pat ir parādījis piemēru, pārceļot savā lidmašīnā no Grieķijas Lesbas salas uz Vatikānu trīs bēgļu ģimenes. Savukārt Polijas valdība aktīvi iestājas pret jebkādiem mēģinājumiem pārvietot iebraucējus no Grieķijas un Itālijas uz dažādām Eiropas Savienības valstīm.

Turklāt Romas pāvesta četru dienu vizīte Polijā notiek vien dienu pēc traģiskās ķīlnieku sagrābšanas kādā baznīcā netālu no Ruānas Francijā. Kā zināms, uzbrucēji ir pārgriezuši kaklu šīs baznīcas priesterim. Tādēļ pašreiz izskan mudinājumi iecelt šo mācītāju svēto mocekļu kārtā, jo viņš tika nogalināts savas ticības dēļ. Sagaidāms, ka Francisks pieminēs šo notikumu īsi pēc ierašanās Krakovā.

Arī citi nesenie teroristu uzbrukumi ir radījuši satraukumu par iespējamiem incidentiem Pasaules jaunatnes dienu laikā. Polijas ārlietu ministrs Vitolds Vaščikovskis nesenā sanāksmē Briselē pat esot sacījis, ka pāvesta vizīte viņiem ir nozīmīgāka nekā nesen notikušais NATO samits.

Savukārt premjeres kancelejas vadītāja Beāta Kempa intervijā televīzijas kanālam TVN24 uzsvēra, ka jaunatnes dienas noteikti būs veiksmīgas, jo Polijas cilvēki ir ļoti ticīgi un valstij esot noslēgta īpaša vienošanās ar svēto kārtā iecelto Jāni Pāvilu II. Tādēļ viņš no debesīm gādāšot gan par pasākuma drošību, gan arī par labiem laika apstākļiem.

Šonedēļ gan Krakovā nolijis spēcīgs lietus, appludinot lidostu, kur trešdien, 27.jūlijā, jāierodas pāvestam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti