Noskaidrots Sanktpēterburgas terorakta pasūtītājs

Noskaidrots cilvēks, kurš pasūtīja teroraktu Sanktpēterburgas metro. Tā ceturtdien, 20.aprīlī, paziņojis Krievijas Federālā drošības dienesta priekšnieks. Izmeklēšanas dēļ plašākai sabiedrībai šā cilvēka vārds pagaidām netiek paziņots.

Tikmēr Krievijas mediji, atsaucoties uz avotiem Pretterorisma komitejā, ziņo, ka ar teroraktu saistīti Krievijas teritorijā karojošie "Daīš" jeb tā sauktās "Islāma valsts" grupējuma ideologi.

Krieviski runājošos islāma radikāļus, iespējams, uz vardarbību noskaņojis radikālais garīdznieks Islāms Atabijevs, kurš pieņēmis vārdu Abu Džihāds. Viņš dzimis Ziemeļkaukāzā, bet vēlāk devies uz Arābu pussalu un Ēģipti, līdz visbeidzot nonācis Sīrijā.

Sprādzienus Sanktpēterburgas metro sarīkoja 22 gadus vecais, Kirgizstānā dzimušais Akbardžons Džalilovs. Saistībā ar teroraktu, kurā tika nogalināti 15 un ievainoti vairāk nekā 50 cilvēki, tika aizturēti arī vairāki citi Centrālāzijas valstu pilsoņi.

Jau ziņots, ka  3.aprīlī Sanktpēterburgas metro nogranda sprādziens. Tas noticis ap pulksten 14.40 pēc vietējā laika vilciena trešajā vagonā, kad vilciens bija ceļā no “Sennaja” stacijas virzienā uz staciju “Tehnoloģiskais institūts”.

3 komentāri
>> Jūdžins Vitla Terorakta pasūtītājs plukata Putlers ir CIA aģents? To Jums visszinošās balsis pastāstīja vai izlasījāt Nekronomikonā?
Jūdžins Vitla
droši vien CIA plukatu aģents...
Neslāvs
Es arī domāju, ka plukata Puķins ir CIP aģents. Lai noturētos pie varas un novērstu Maskavas maidanu, neliels būkšķis Pēterpils metro.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Ārzemēs
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti