Dienas notikumu apskats

Dienu pirms Spānijas Senāta balsojuma katalāņu reģiona valdība paziņos savu rīcības plānu

Dienas notikumu apskats

Izskan bažas par ES naudas sadali slimnīcām

ES pārstāvji noliedz izskanējušos pārmetumus saistībā ar ''Brexit'' sarunām

Laikraksts: Nogurusī Meja lūgusies pēc Briseles palīdzības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Pēc Vācijas laikraksta ziņotā, ka britu premjere ir politiski vāja un pagājušajā nedēļā Briselē diskutējot par “Brexit” sarunām „lūgusies pēc palīdzības”, pirmdien izcēlās emocionāla vārdu apmaiņa starp Londonu un Briseli. Mejas bijušais padomnieks apsūdzēja Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja Žana Kloda Junkera biroja vadītāju par šādas informācijas nopludināšanu. Viņš to savukārt kategoriski noliedza. Bet Brisele paziņoja, ka ir cilvēki, kas cenšas nepatiesi apvainot un graut Eiropas Savienības pozīciju savu politisko mērķu vārdā.

Emocijas uzjundīja un vārdu apmaiņu starp Londonu un Briseli izraisīja vācu laikraksta “Frankfurter Allgemeine Zeitung” ziņotais par Lielbritānijas premjeres Terēzas Mejas un Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Žana Kloda Junkera pagājušajā nedēļā notikušajām darba vakariņām. Tās bija veltītas “Brexit” sarunām.

Saskaņā ar izdevuma apgalvoto, Meja „lūgusies” pēc palīdzības no Eiropas Savienības (ES), runājusi par ierobežotām manevra iespējām pašas mājās.

Junkers, apgalvo vācu izdevums, britu premjeri vēlāk raksturojis kā tādu, kas izskatās nogurusi no politiskajām batālijām pašas partijā, un esot izteicies, ka viņai zem acīm ir „tumši apļi”. Vācijas laikraksts Meju raksturoja ar tādiem vārdiem kā „baiļpilna” un „zaudējusi dūšu”.

“Frankfurter Allgemeine Zeitung” neminēja, ka šādu informāciju būtu ieguvis no kādiem avotiem.

Taču Mejas bijušais padomnieks Niks Timotijs par šādu sarunu atmosfēras raksturojuma nopludināšanu vainoja Junkera biroja ietekmīgo vadītāju Martinu Zelmaieru. Timotijs tviterī paziņoja – tas liecina, ka „Briselē daži vēlas nekādu vai arī sodošu” vienošanos ar Lielbritāniju par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES).

Vācietis Zelmaiers ir Briselē ietekmīga amatpersona. Viņš bieži ticis uzskatīts par avotu informācijai, kas nonāk Vācijas konservatīvā laikraksta "Frankfurter Allgemeine Zeitung" rīcībā.

Taču Zelmaiers tviterī arī uzreiz kategoriski noraidīja izdevuma ziņoto un savu saistību ar to. Viņš noliedza, ka kāds no Briseles būtu nopludinājis šādu informāciju; ka Junkers jebkad būtu teicis to, ko viņam piedēvē; un noliedza, ka Brisele vēlas sodīt Lielbritāniju.

Premjeres Mejas kabinets ziņojumu nekomentēja, norādot – abas puses uzskata, ka pagājušās nedēļas tikšanās bija „konstruktīva un draudzīga”.

Taču komentēt notiekošo šoreiz izvēlējās EK preses pārstāvis Margaritis Shinas. „Parasti mēs nekomentējam nopludinātas ziņas, bet šodien es to darīšu. Atsevišķiem cilvēkiem patīk uz mums rādīt ar pirkstu savu politisko mērķu, savu politisko prioritāšu vārdā, vai pat lai grautu mūsu sarunu pozīcijas,” sacīja Shinas. “Mēs būtu pateicīgi, ja šie cilvēki mūs liktu mierā. Mums ir daudz darba un nav laika tenkām. Vēlos skaidri pateikt, ka prezidents Junkers nekad neizmantotu vārdus, kas viņam piedēvēti, un nekad nebūtu teicis ko tamlīdzīgu. Mūsu mērķis “Brexit” sarunās nekad nav bijis sodīt. Mēs to esam teikuši daudzkārt visos līmeņos, ka mēs vēlamies panākt taisnīgu vienošanos,” viņš piezīmēja.

Shinas gan kategoriski attiecās detalizētāk komentēt, kas ir šie cilvēki, kas cenšoties nepatiesi apvainot un graut ES pozīciju.

Tomēr vārdu apmaiņa apliecina, ka “Brexit” sarunu atmosfēra ļoti saspringta. Pusotru gadu pirms Lielbritānijas izstāšanās no ES ir bažas, vai līdz tam izdosies panākt vienošanos par turpmākajām attiecībām.

Jau ziņots, ka pērn, jūnijā 52% iedzīvotāju referendumā nobalsoja par Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības. Valdība oficiālo pieteikumu par aiziešanu no ES iesniedza šogad martā.

Bet Lielbritānijas izstāšanās sarunas no Eiropas Savienības (ES) sākās šogad 19.jūnijā. Oficiālo Londonu tajās pārstāv “Brexit” lietu ministrs Deivids Deiviss, bet ES - Eiropas Komisijas (EK) pārstāvis Mišels Barnjē. Brisele bija gatava ar Londonu pie viena galda sēsties jau ātrāk, tomēr sarunu uzsākšana tika atlikta, jo 8. jūnijā Lielbritānijā notika ārkārtas vēlēšanas, kurās premjerministre Terēza Meja cerēja iegūt vēl lielāku sabiedrības atbalstu viņas partijai un valdībai, un līdz ar to arī „Brexit” sarunām, taču Mejas vadītā Konservatīvā partija zaudēja absolūto vairākumu Lielbritānijas parlamentā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti